кога се правят изследвания за пролактин?

  • 22 423
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 265
здравейте на всички.Моят въпрос е кога по точно по кое време -преди или по-време на цикъл се прави изследването за пролактин.Благодаря ви предварително за отговорите.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 260
Не трябва да си в цикъл, нито в овулация. Предния ден нетрябва да си правила секс или да са ти пипани гърдите. Когато ти взимат кръв е добре да полежеиш около 30 мин преди това. Май това е всичко за което се сещам.

# 2
  • Мнения: 4 700
 newsm78

Защо да не е в цикъл или овулация? Аз досега никога не съм се съобразявала с това. И тогава ли се вдига пролактинът? Но задължетелно е да полежиш 20-30 минути.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 260
нямам идея защо тогава да не се прави. Ендокриноложката ми го каза.

# 4
  • Мнения: 319
Няма значение в какъв период си. Важно е точно това, вечерта да не си правила секс и да не си пипала гърдите. Да лежиш минимум 30 мин преди да ти вземат кръв.
Успех!

# 5
  • Мнения: 313
Много е важно да си спокойна..да не си имало физическо натоварване..както някой каза добре е да починеш 30 мин. , да не се пипаш по гърдите !!!!!!!!!!!!! При мен ми отчете грешен резултат и ми назначиха лечение, което е с хормони по схема и е доста агресивно спрямо организма..добре че се зачетох тук из форумите и разбрах за особеностите на това изследване /доктора не ме беше предупредил/ и после правих 2 контролни всичко беше наред...една лекарка дори е казала, че още му викат хормона на стреса, защото много лесно се влияе !!!!! СЪВЕТ: ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕШ ЛЕЧЕНИЕ , ако ти препоръчат направи пак контролен тест

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Пролактина е стресов хормон.Затова няма знзчение по кое време от цикъла се прави. Момичетата по -горе са описали че не трябва да  си правила секс, да си си пипала гърдите .Аз ще добавя още че не трябва да си яла месо (защото това също има значение), никакво сладко ,никакво физ натоварване  както и притеснение. Нивото на пролактина е най -висок сутрин веднага след събуждане от сън ,както и  в средата на нощта (но е трудно за изследване по това време).Обаче задължително се лежи 30-40 мин , а най -добре час и то на гладно се взима кръв

# 7
  • Мнения: 1 475
аз го правих на 5-ти ден от цикъла-т.е почти в края

# 8
  • София
  • Мнения: 35 931
Няма значение кой ден от МЦ е.
Важното да си спазила изискванията при това изследване

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Няма значение кой ден от МЦ е.
Важното да си спазила изискванията при това изследване

Абсолютно!Аз го изследвам по всяко време на цикъла.

Общи условия

Активация на акаунт