Антибиотици - що е то?

  • 897
  • 4
  •   1
Отговори
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Търсих подобна тема, но не намерих - ако има и не съм видяла се извинявам

искам да питам някой по вещ в лекарствата какво реално представляват антибиотиците, как действат и какво в общи линии представляват вредите от тях, може да е глупав въпрос, но до сега не съм се замисляла и интересувала, а все повече си мисля за това, за да знам дали да прибягвам към тях при болестно състояние не само на дъщеричката ми, но и при нас с баща й

ако има подобна тема, моля дайте линк

# 1
  • Мнения: 2 821
антибиотици
Дали и при какви състояния да се прибягва до употребата им е лекарско решение и предписание. Нали? Wink

# 2
  • Мнения: 2 731
в някои случаи помагат ,но в повечето вредят .Избягвай ги!

# 3
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
за 4 години до сега съм й давала само веднъж и то варианта на Бисептол за деца
но исках повече инфо, за да имам вътрешното убеждение да съм предпазлива и да не разчитаме много на АБ
за щастие и педиатърката на дъщеря ми в краен случай само ги изписва

# 4
  • Мнения: 252
интересна тема-дано да има повече майки, които да се включат. аз за себе си мисля, че в България и пациенти и лекари пият/предписват много лесно и масово антиобиотици, които се отричат общо взето на запад, а се и твърди че имат много странични негативни действия. лошото е че като не си лекар, не . можеш да решиш дали твоя лекар се презастрахова или наиситна се налага да се пие антибиотик.аз лично съм щастлива, че лекарката на моите деца пише антибиотик в краен случай.

Общи условия

Активация на акаунт