Силен косопад

  • 2 805
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
Здравейте мамчета!Споделете дали сте имали този проблем и как сте се справили с него.През бременността не ми падаше косата ,първите 3 месеца откакто кърмя също и сега  на четвъртия-УЖАС-направо на кичури пада и ме е страх да не ми станат петна.Някой пил ли е витамини, докато е кърмил?Какви?Четох за Ревалид/аз преди ги пиех предимно на пролет/,но никъде не пишеше стават ли за кърмачки.С щерката и двете ще сме плешиви май! Joy Joy Joy

# 1
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Инка, не се притеснявай, няма да оплешивееш. И при мен беше така. Някъде около 6 месец спря да пада косата. Но сега ми никне нова и имам много смешен бебешки бретон, който не мога никак да скрия или прибера, ама е забавно!
Иначе ползвах шампоан Фортицеа. Мисля, че ми помагаше, но може да е било и самовнушение.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 804
И на мен ми пада косата, но не се притеснявам, защото първия път косопада спря към 6 - я месец и сега се надявам като дойде това време да спре да ми пада толкова много.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Нормално е, няма да оплешивееш, нито ще ти станат петна. Ще спре от самосебе си косопада, така както се е появил.
Доста теми има пускани тук за този проблем. Ако искаш ще ги намериш с търсачката.  Naughty

# 4
  • Earth
  • Мнения: 1 952
И аз съм така...
Направо е ад....имам чувството, че останах без коса... newsm45 newsm45 smile3518

# 5
  • Мнения: 353
Няма страшно,не се притеснявай.И при мен през бременноста само растеше като дива,много бързо.После си навакса с падане,съвсем нормално е,обаче имайки в предвид че ме предупредиха,че ще така,пак се шашках.

# 6
  • Мнения: 44
mi tova e normalno ne se prit5esniavai .

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
на мен косата ми пада 6 месеца. Много ми помогна шампоана на Phyto за косопад, особено в комбинация с отвара от корени от коприва. След измиване се изплаквах с нея и се масажирах. Хем косата стои по-добре, хем почна много бързо да ми расте. Иначе можеш да пиеш бирена мая, но на мен ми предизвикваше хиперлактация и я спрях.

# 8
  • Мнения: 1 155
Аз  също имах ужасен косопад, спасих се от него като си подстригах косата доста с около педя и половина и изпих една опаковка Геритамин. Спря моментално.

# 9
  • Мнения: 208
Нормално е и аз имах подобен проблем и се оправи от самосебе си.По време на бременността пих МАТЕРНА СЪС СЕЛЕН и мога да кажа,че 1 косъм не ми е паднал от главата и ноктите ми бяха много здрави.Тези витамини стават и за кърмачки.

# 10
  • София
  • Мнения: 627
Здравейте,по време на бременността и при мен нито един косъм не падна, но слд като родих започна да капе. Сега (5 месеца след раждането) вече спря да капе.Така че не се притеснявай Grinning

# 11
  • Мнения: 4 915
Пада ти косата, която не е опадала през бременността. Вижда ти се много, защото заедно с нея капе и нормалното количество.

Няма да оплешивееш. Витамини няма да ти помогнат - фоликулите на тези коси така или иначе вече са мъртви, не можеш да задържиш косата. Няколко месеца ще е така.

# 12
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
На мен все още ми пада, но не така както след раждането. Тук в някой форум бях гледала една маска против косопад. Мисля че се състоеше от: 1 шишенце рициново масло, 1 жълтък и една лъжица витамин А- маската престоява 2 часа и се отмива. Прави се веднъж седмично или на две седмици. Аз веднъж си я правих и ми хареса, но за съжаление все не ми остава време да я повторя  Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 39 711
няма да оплешивееш. Поне аз не правех конкуренция за моята щерка - плешо Simple Smile
Косата започна да ми пада точно в този период, т.е. 4 месеца след раждането. Аз бях с коса до кръста, и свалях косата си с шепи. Беше ми писнало да съм с дълга коса и я подстригах, доста. И както са написали мамите косопада спира.

# 14
  • Мнения: 298
И аз бях изпаднала в ужас, въпреки че знам, че е нормално сега да опада това което не е паднало през бременността, но чак пък цели кичури... Използвам шампоан Фитовал, пръскам със Себорал форте след миене, но нямаше ефект, после прочетох някъде из темите, че помага желатин с кисело мляко, започнах да го ям и сега косопада почти спря. Така и не разбрах, дали от желатина или просто си дойде време да си спре.

Общи условия

Активация на акаунт