Конвектор или радиатор?

  • 16 325
  • 20
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Тази сутрин се скапа окончателно радиатора в стаята на детето. Той си беше и доста стар де. Та сега съм изпаднала в чуденка какво да купя конвектор или радиатор. Кое е по икономично? Помагайте мами! До довечера трябва да реша какво да е.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Аз бих заложила на конвектор, но има и конвекторен електрически радиатор, който може и да ти свърши по-добра работа.
При всички случаи се интересувай от марката и производството.
Конвекторът трябва да е марков, защото е важно от каква сплав са реотаните - разните марки Елит, Нео и прочие,  дето са с по 10-20 лв по-евтини, харчат повече ток и топлят по-малко.
А ако му се вземе и един таймер за контакт - сметките ти ще станат много по-нормални.
Аз съм "За" конвектор, не за конвекторен радиатор, а за конвектор, защото ще ти върши работа не само в студеното време, а и в топлите дни.
Най-добрата работа вършат климатиците, но това е друга тема. Whistling
 

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Ние сме с радиатори ADAX и съм много доволна. Преди имахме парно, но свалихме радиаторите.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
инка62,  да вярно е но пък вчера нещо му стана и на климатика, но той е в хола.  Абе не започна добре 2008 година у нас, скапаха се за 2 дни 2 елуреда. Конвектор си мисля и аз да търся. Какво марки-Делонги съм чувала , че са добри. За Теси прочетох, че са им смахнати реотаните...

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 13:57 от ivben

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
София, тези радиатори са норвежки нали? Добри показатели имат сега прочетох. А имаш ли представа кави са им цените никъде не открих?

# 5
  • Мнения: 22 867
Тук има цени, но темата е от 2006г. Не знам колко са валидни днес. Но, ориентировъчно.........

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Случайно да искаш един стар червен маслен радиатор? ей така да го вземеш, че се спъвам на село в него а е кушия да го мъкна към града да го предам на вторични суровини .....

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Labrador, благодаря ти за предложението, но тази вечер ще ходим да купуваме нещо, че няма с какво да се топлим. А ми се иска да е икономичен уред.

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Конвектора е по-добре от радиатора ....
шегувам се за масления, то си е набуване да го закарам на 20 км за отпадък, камо ли в софия .....

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Аз имам във всяка стая по един конвектор, а също и в банята. Супер доволна съм и смятам, че са за предпочитане пред маслен радиатор. Моите са от тези http://www.bergbg.com/adax.php Цените им са около или малко над 200лв според мощността.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 079
Конвектор - Делонги, Адакс, някакви френски имаше, гледай да е известна марка и да не са производство - Китай и/или Тайланд. Шведското производство е добро, френското - също, немското - и то. Българското - също е добро. Peace

Успех!   bouquet
А после пиши какъв е бил изборът ви. Praynig

# 11
  • Мнения: 3 830
Конвектор! Peace

# 12
  • Varna
  • Мнения: 288
Имаме конвектори ADAX и радиатори.Предимството на радиатора е,че мога да суша прането на него,иначе съм за конвектора Peace

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Благодаря ви за отзивчивостта.Вече купихме , защото бяхме много на зор. Избрах радиатор  Делонги, просто в Метро имаше само такива от по добрите марки. Дано съм нацелила добър. За конвектор много се бях замислила , но в последният момент мъжът ми ме разубеди. Дано е за добро!

# 14
  • Мнения: 5 595
И все пак кой е по-удачния вариант,някой ,ако е на ясно да пише плюсовете и минусите на отоплението с конвектор и радиатор?

Общи условия

Активация на акаунт