Помощ от мамите,които се изцеждат...????

  • 519
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Здравейте аз съм мама на 14 дневна госпожица...Започнах да я кърмя още от родилното,но много трудно(почти нямам зърна)бебка не иска изобщо да захапе,а само се лигави на зърното.Започнах да се изцеждам и да и давам първо по 30 мл.и постепенно взех да увеличавам,защото малката постоянно реве,че е гладна.Сега давам по 80 мл.,но ми се струва,че е много.Ако има мами,които са се изцеждали Моля Ви за съвет. Вие по колко давате на вашите бебоци?
Благодаря на всички предварително...!!!!!!!! 

# 1
Здравей!
Изцеждам се откакто малката се е родила, а сега е на 5 месеца, защото беше мързеливо бебе, и пак продължаваме така.
Не се притеснявай не е много 80мл ние понякога изяждахме и повече, няма да я прехраниш тя ще спре сама когато се нахрани. Аз по принцип не спазвах прекалено точно грамажите защото тя изяждаше  всеки път различно, но +-30мл не е страшно. Успех!

# 2
  • Мнения: 165
БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО
Утре сме на консултация и ще видим какво е положението...Дали сме пораснали...?

# 3
Здравей пак! Всъщност сега се сетих 4е в началото ползвах една формула за хранене и ставаше.
Колкото тежи бебчо се умножава по 160мл и след това се дели на броя на храненията

пр. 4кгх160 и делиш на 8хранения или средно 80мл

# 4
  • Мнения: 1 008
Да, и аз тая формула я знам. Но по принцип съм и давала колкото иска. Изцеждам до край колкото има и и го предлагам. Оставям я да се откаже сама и прибирам в хладилника остатъка. Може да не се счита за редно, но до скоро така съм я хранила и си наддава супер. Имала съм няколко кризи с кърмата и тогава съм спазвала по скоро схемата с месеците -  първия месец 100 мл, после 110,120 и т.н. всеки месец прибавяш по 10 мл, обаче това е много, много ориентировъчно и всичко си зависи от бебчето. Моето никога не е влизало в тия норми. В началото ядеше много по малко от 100 мл, после към 4тия месец прояде по 140-150 мл. Докато да я захраня в 6тия месец стигна до към 180, после започна да пие по 120... много е относително!
А пък ако можеш да я върнеш на гърда ще е най добре, изобщо да не се тревожиш за количества!!! Много е трудоемко и изнервящо и се иска доста воля да продължиш дълго време с помпата! Успех  Hug

# 5
  • Мнения: 423
Количеството което даваш ми се струва много за възрастта ви, но щом го изяжда и не реве от болки в стомаха в следствие на преяждане... newsm78Аз се изцеждам и давам ве4е близо месец и понеже преди това имаше период в който ми се налагаше да му давам Ам, спазвам количествотона Ам което му давах(оказано върху опаковката). Там за бебе на един месец е посочено 60мл на хранене , 7 хранения, ако това ще те ориентира.

# 6
  • Мнения: 23
Аз имах същия проблем когато сина ми беше по малък но никога не го храня с шише. Купих си от силиконовите зърна и около месец и нещо го храних с тях. След това отново пробвах на гърдата си и той си засука нормално, пък дори и със зърно(силиконово) си мислила че е по добрия вариант от шишето. А относно количеството - това е много относително. Моя син е на 4 месеца и яде много не знам с точност защото не го следя само гледам да се е нахранил, но си спомням че от любопитство първия месец се изцедих за да пробвам колко ще изяде. Бях му изцедила 130мл, които той изяде и ако имаше още може би щеше да продължи да яде. По принцип си мисля че детето само ще ти покаже кога се е наял. Например моето бебенце в началото само си спираше да суче, а сега като почне да ми се усмихва като му кажа нещо и от смях пусне цицата иначе може да си цока цял ден! Май се по олях но с надявам да имаш полза от многото приказки!

# 7
  • Мнения: 73
Въобще не се притеснявай, че бебка е изпапала повечко, колкото и се яде толкова ще хапне, кърмата, както знаеш не е като АМ и не трябва да следиш грамажи. Ние се храним така вече доста време, имало е моменти когато изяжда някакви чудовищни количества, а други обратно. Понякога даже и връщаше от преяждане, но ако и дръпнех шишето преди да се е напапала, започваше неистов рев. Важно е бебка да се чувства добре, радвай се, че папка  Grinning.
Успех и много търпение ти пожелавам   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт