въпрос,за втирия брак...трети....

  • 2 561
  • 24
  •   1
Отговори
Въпросът ми е до жените,които имат следващи бракове след първият...получи ли се или се доказва сентенцията,че в един момент на всякъде става едно и също... newsm78 като премине еуфорията и ни поеме битовизма?

Радвате ли се ,че го направихте,има ли свестни мъже или нямаше смисъл...може и анонимно да ми отговаряте....а децата? newsm78
Вие?Как се чувствате сега?

# 1
  • София
  • Мнения: 397
 Само да уточня, че нямаме брак,а съжителство, но това не е толкова съществено.  Да, получава се и няма нищо общо с предния път.Еуфорията преминава, битовизма си го има, но когато взаимоотношенията са добри, той не пречи. Харесва ми да му сготвя и да гледам, как той няма търпение да си хапне, да се опънем на спокойствие и да изгледаме някой филм, да съставяме заедно  списъка за пазаруване и тн  Радвам се, че го направих и бих го направила отново, ако трябваше да избирам. Съжалявам , че съм приемала за рутина лошите взаимоотношения в предишния си брак и не съм го прекратила много по- рано. Но пък опитът от него ми служи да усещам къде са подводните камъни и да ги заобикалям.
 Децата- едното е от бившия, но той и нея подтискаше психически и никога не ме е упрекнала. С удоволствие прие вниманието и закачките на моя приятел и сама настояваше да се преместим у тях. И сега предпочита неговата компания пред тази на баща си. Разбира се понякога се спречкват за нещо, но няма злоба, сълзи или хапливи подмятания. Като забременях с второто, каката сподели, че е объркана- дали ще му е истинска сестра и дали ще го обича. Успокоих я- как би могла да не е "истинска" като са раждани от една майка? А любовта към малката просто струи от нея, тя я забавлява най- добре и винаги я защитава, като направи беля.
 Та има свестни мъже и си струва да опиташ, но не тръгвай с голямата кошница. Времето ще покаже дали това е мъжът за теб.  bouquet

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Майка ми има втори щастлив брак.

# 3
  • Мнения: 1 559
Разбира се,че има щастливи втори бракове Peace (i treti daje) Joy...важното е да си намерил човекът(аз силно вярвам в това,че за всеки влак си има пътник,и всеки си го намира,рано или късно Heart Eyes).Важното е да не се отчайваш Naughty,ако си се натресъл на неподходящия Sick,вдигаш глава и продължаваш напред Peace Wink.А не да се отчайваш,да залинeeш и да се затвориш в мъката си Crossing Arms.Трудно е,но живота продължава със или без теб,затова ако си умен се нагаждаш и само напред Peace...винаги напред Sunglasses.
Сещам се коя си(поне така си мисля де newsm78)..и само да ти кажа,че ме кефиш,че не си от тези,които се предават,щото видиш ли мъжо се оказал говедо Sick...и сега ще плача,ще се търкалям по земята,ще се моля и т.н.... Naughty
Успех,и не се предавай,това е най важното. Hug
П.С. а за децата,ми те са адаптивни Laughing,eeeee,стига да не ти стане навик де... Mr. Green

# 4
  • Мнения: 177
Има щастливи втори бракове, дори по-щастливи от първите Grinning

Ние нямаме брак. И двамата имаме по един предишен. И за двамата ние сме щастливо семейство. Даже, както той казва, сме "повече от семейство"!

Нямаме брак, защото милото е на мнение, че брака убива любовта и го е страх подписа да не развали магията JoyТова, разбира се са глупости hahahaВсичко е до човек, не до подпис!

Мъж ми има дете от предишния брак, а двамата си имаме малка принцеска Heart EyesСина на мъж ми се чувства много добре с мен, когато е при нас (той живее с майка си, а ние го виждаме по режим). Много се обичаме и се разбираме - той е интелигентно дете , а аз вдетинена лелка hahaha
Когато забременях ни беше страх как Ники ще приеме новината, че ще става батко, но когато му казахме, беше супер щастлив. Към днешна дата много се радва на малката, много я обича и непрекъснато прави планове как ще я води и взима от градина, ще й помага за домашните...ще бие гаджетата й hahaha

Общо взето, няма какво повече да се иска!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 762
И аз съм от групата на повторно опиталите  Wink Често благодаря, че ми е даден втори шанс и не съм го пропуснала. Връзката ми е прекрасна- дали защото съм помъдряла, дали защото оценявам други неща, дали защото изживявам изцяло щастието си с този човек, не знам  Peace И нас ни гонят битовизми, но някак си ги преодоляваме по- леко. Просто се радваме на всеки ден. Понякога си мисля, че благодарение на предишното си разочарование, сега съм готова на по- силна обич, на по- пълноценна.......... Най- голямата ми радост е, че синът ми го прие. Говорят си, като приятели, вече си имат техни теми на разговор............. Човек никога не трябва да спира да търси щастието си. Никакви от рода- всички са говеда  Wink Няма такъв филм  Peace Никой не е идеален  Wink Нямам представа какво стои зад темата ти, но ако е това което си мисля, подкрепям Меган- УСПЕХ И НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ  Peace

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямаме брак, защото милото е на мнение, че брака убива любовта и го е страх подписа да не развали магията JoyТова, разбира се са глупости hahahaВсичко е до човек, не до подпис!
Аз пък не го намирам за глупост и мисля, че има резон в мнението му. Разбира се, съвпада с моето.
Сори за отклонението.

# 7
  • Мнения: 941
И аз съм от повторилите  Sunglasses
Както казах преди седмица, на една форумска сбирка, когато се повдигна въпроса "има ли идеален брак?" - казах "Да, има, когато той ти е втори"   Grinning

Сега, когато и аз и той сме с опит (за някой болезнен, за други ненужен) по-добре можем да си дадем равносметка какво искаме и какво НЕ искаме от съвместния ни живот.

А за малката, която не познава биологичния (разделихме се когато тя беше на 4 год. и от тогава не го е виждала) тя има най-добрия, най-обичния и най-интересен тати  Heart Eyes

А за него тя е - осъществена мечта - обожава я  Heart Eyes

# 8
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Аз съм много щастлива с втория си съпруг! Много!
Нямахме деца с първия.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199
Аз съм много щастлива от втория си брак, имам дъщеря от първия и момче от втория, съпруга ми не прави никаква разлика между децата даже каката я глези в повече! Но пак всичко зависи от човека, а не от номера на брака, иначе вторият ми съпруг е мъж мечта, нямам никакви забележки към него, моля се само да е жив и здрав и да ме обича! Peace

# 10
  • Мнения: 2 005
Аз също имам втори , но за сметка на първия много щастлив брак Joy Joy Joy

# 11
  • Мнения: 440
Мен пък ме е страх да предприема такава крачка в живота- разводът ми беше много болезнен.Имам си приятел/е делят ни 300 км/ но ме е страх да си взема детето и да заживеем заедно   - вече 3 години пътуваме Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 559
Светле,ако не опиташ,няма как да разбереш ,дали ще си щастлива.Няма смисъл да те е страх.. Hug
И аз съм имала тежки раздели преди(нищо че не съм била омъжвана...то си e почти същото)...,едната от които още ме преследва и трови Sick..но знам ,че никога няма да се предам,защото живота е пъстър ,днес си на по долно стъпало в сянка,утре си пак на слънчевото... Wink

# 13
  • Мнения: 2 161
А щастливи ли са браковете тогава,когато от първият брак жената си има дете?Българските мъже не са дорасли до там,че да възприемат чуждото дете като свое собствено.Има изключения,разбира се,но нищожни.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А щастливи ли са браковете тогава,когато от първият брак жената си има дете?Българските мъже не са дорасли до там,че да възприемат чуждото дете като свое собствено.Има изключения,разбира се,но нищожни.
Аз имах този късмет с вторият ми баща- просто е невероятен! Сега обожава моите деца и казва, че собствените си внуци не би ги обичал толкова.

Общи условия

Активация на акаунт