царевични пръчици?

  • 2 375
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Мами,давате ли на бебоците царевични пръчици/пшенични  на "Кроки"/?Имам предвид  9 месечно бебе може ли да ги хрупа.Моята само като  ги види и полудява,но ме е страх дали оцветителите и подобните там не са вредни? Thinking

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Мен ао питаш детето изобщо няма нужда от такива "залъгалки" нито хранителан стойност имат, нито ще го заситят.
Аз започнах да давам на сина ми горе долу на вашата възраст, но не защото много ми се искаше, а просто всички майки с които излизах тъпчеха такива пръчици в устите на децата си, моят гледаше гладно-гладно и започна да посяга към тях...те естествено му даваха и така се принудих да купувам и аз, че да не ядем чуждите Embarassed
А, Сладка хапка даваше на нейната щерка някакви диетични, без оцветители и сол. Мисля, че "Трохо" се казваха.

# 2
  • Мнения: 473
Точно Трохо се казват.
Аз намерих и чисти царевични пръчици на щанд във Фантастико.Те поне са без оцветители и разни други гадости и от време на време давам.Не се престаравам - един пакет го яде вече втора седмица - виж  на морков налита за моя радост Grinning

# 3
  • Мнения: 431
А тези чисто царевичните, как се казват? И ТРОХО-то къде се намира, я споделете?

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Трохото го има по диетичните магазини и действително е подходящо за малки бебета, като фингърфуд особено се цени от Никинцето #Milti Ние папаме оризово трохо, защото в царевичното и на и пшеничен грис - глутен тоест.Но вие ако си ядете глутен - има и пшенични троховци, които са по-добри от обикновените разни там пръчици, защото не са така солени и мазни.

# 5
  • Мнения: 485
Аз давам-Кроки.Тия трошковци ,докато ги открия току виж пораснал Grinning  Grinning  Grinning

# 6
  • Мнения: 137
здр моято моми4е е на 9 месеца и ве4е и давам царежи4ни пра4ици КРОКИ а зашто не може да се дава цареви4ни пра4ици

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Цитат на: mariq80
здр моято моми4е е на 9 месеца и ве4е и давам царежи4ни пра4ици КРОКИ а зашто не може да се дава цареви4ни пра4ици

То не че не може, но на 9 месечно не са му от особена нужда за храносмилането Wink
Ако искаш да го залъгваш с нещо, че да мълчи (защото повечето майки с тази цел дават царевичните пръчки) по-добре му вземай от диетичните.

# 8
  • Мнения: 137
Цитат на: Jade
Цитат на: mariq80
здр моято моми4е е на 9 месеца и ве4е и давам царежи4ни пра4ици КРОКИ а зашто не може да се дава цареви4ни пра4ици

То не че не може, но на 9 месечно не са му от особена нужда за храносмилането Wink
Ако искаш да го залъгваш с нещо, че да мълчи (защото повечето майки с тази цел дават царевичните пръчки) по-добре му вземай от диетичните.
и каде има такива пра4ици т.е. доети4ни

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Цитат на: mariq80
и каде има такива пра4ици т.е. доети4ни

Сладка хапка ги купуваше от някакъв магазин за диетични храни, но не знам къде точно се намира, най-добре и пусни едно ЛС и тя ще ти обясни Grinning

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз все още предпочитам да давам деетично Трохо (Vase, свирни на лични да ти кажа къде ги има в Пловдив). То с чувствително по-малко оцветители, подобрители и сол. Но и след него и след всякакви зръчновци и зайобайовци трябва да миете зъбките (или поне вечер преди лягане), защото много се лепят и са предпоставка за кариесчета.

# 11
  • Мнения: 1 517
Аз досега не съм давала такива неща, залъгвам я с бисквити (не знам дали е по-добре). Има едни Cicibebe, в две разновидности - обикновени и с банан. Харесва ги, а имат и добавени витамини.

# 12
  • Мнения: 162
boo,kade v Plovdiv ima ot tezi dieti4nite pry4ici?

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: elmo
boo,kade v Plovdiv ima ot tezi dieti4nite pry4ici?

Със сигурност има в магазина за здравословни храни срещу "Фламинго" (бившото К. Честеменски) на бул. "VI септември"; също 100% ги има в магазина за здравословни храни до фото Пинк в пресечката на Главната срещу бар Каменица.
По други магазини за здравословни и диетични храни също съм ги срещала.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт