Ужасна кашлица помош

  • 5 835
  • 20
  •   1
Отговори
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
здравейте малката преди 4 дена имаше зачервено гърло и висока температура нослето е запушено и кашляше.Но днес вече кашлицата е ужасна пие антибиотик сироп за кашлица с олинт пръскам нослето и после черните капки.Но сякаш не и помагат кашля през 2мин. направо се измъчи горката.Най вероятно носната сливица се е възпалила.Помагайте как се справяте с такава гадна кашлица.Благодаря...

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
не знам, отивайте утре на лекар най добре.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Има и подтискащи кашлицата сиропи. Чувала съм, че не било хубаво да се взимат, но Калина като кашляше така жестоко и повръщаше от кашлицата й предписаха Димекс. Имаше ефект, наистина кашлянето намаля. Но най-добре е лекар да предпише нещо.

# 3
  • Мнения: 125
Моето дете сега преди 5-6 дена се разболя много лошо.Кашляше страшно зле.На всичкото отгоре сме в чужбина.Аз нося инхалатор слагам физиологичен разтвор с вентолин-това много и помага да овладяваме пристъпи на суха кашлица.Намери си инхалатор или прави инхалации с лайка и сода на котлона ,но става по-трудно с малко дете.Най-добре инхалатор.Ние също пихме антибиотик,но друг път и минава само с инхалации.Дано да се оправите по-бързо.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 019
Пробвай с Умкалор. Това са капки, екстрат от корени на пеларгониум. Подействаха много добре и на малката и на мен.

# 5
  • Мнения: 46 438
Изкарахме го всички. Кашлицата мина с капки Мукоплант.

Антибиотик не лекува вирус.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Има различни видове кашлица и съответно и различни сиропи.На скоро бившето педи обърка на дребния кашлицата,имаше мокра кашлица,а тя реши че е суха и ми предписа съответно сироп за суха.Голяма беля стана,наложи се да му бият орбазон.Така че бегом на доктор.

# 7
  • Мнения: 263
Ами като не минава кашлицата от нищо, пробвайте с мед намазан на вестниче на гърдичките отпред /над сърцето/ и на гръбчето /на нивото на дробовете/. След 3-5 дни винаги минава, но да не е алергично към мед и кожата да му понася.Така съм си ликувала детето от три годишно нагоре, за по-малки не мога да дам съвет. Писала съм за това и преди, затова ще ме извините, ако за някой се повтарям. Просто искам да помогна. За мен това е най-ефикасен начин и повече никога не сме стигали до антибиотици заради кашлица. Лечението става и за възрастни.
Успех в борбата с кашлицата! Peace

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 15:51 от didi***

# 8
  • Мнения: 469
Можеш да я мажеш и с Пулмекс бебе или някакво друго мазило за кашлица(имаше и на Хустагил нещо,но не съм го пробвала).
Мисля си ,че трябва да й изпишат и нещо антихистаминово(да спре пристъпа,защото както го описваш на такова ми прилича).

# 9
  • Мнения: 2 005
И ние също бяхме със страшна кашлица , такова нещо до сега не е било  #Cussing outнаправо се уплаших , но сега понамаля  #CrazyБяхме на АБ , защото и гърлото му беше зачервено , явно такъв е вируса и всички го прехванахме , сега е болен и Тате Sad Дано се оправим , че в понеделник сме на ясла , а ние на работа  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 984
антибиотика е? дозата е? снимка? суе?

# 11
  • Мнения: 46 438

Съмнявам се за такива "екстри", гаранция, че е изписан, защото "Виждам зачервено гърло"  Tired

# 12
  • Мнения: 1 984

Съмнявам се за такива "екстри", гаранция, че е изписан, защото "Виждам зачервено гърло"  Tired

заради тези екстри момиченцето ми не може да се оправи вече 15 дни в болница... аз за ц- реактивен протеин даже не смея да питам...
пп. такова нещо "зачервено гърло" за мен не съществуват...

# 13
  • София
  • Мнения: 2 019
заради тези екстри момиченцето ми не може да се оправи вече 15 дни в болница... аз за ц- реактивен протеин даже не смея да питам...
пп. такова нещо "зачервено гърло" за мен не съществуват...
Нищо не разбрах, разкажи повече.

# 14
  • Мнения: 1 984
заради тези екстри момиченцето ми не може да се оправи вече 15 дни в болница... аз за ц- реактивен протеин даже не смея да питам...
пп. такова нещо "зачервено гърло" за мен не съществуват...
Нищо не разбрах, разкажи повече.
щом дете покрито от антибиотик се влошава трябва да се търси защо... графия на б. дроб и С- реактивен протеин и суе ще ни кажат как вървят нещата....
 а за детето ми .... дългааа тема ... 15 дни е в болница на системи с пневмония.... 4 дни молих да направят нова снимка... нямало нужда... изследванията били добре, нямало находка при аскултация...имало вироза някаква... като им казах - ма то диагноза "вироза" няма - ми се обиждат... и днес слава богу направиха снимка... за съжеление нещата са далеч от това да са добре...

Общи условия

Активация на акаунт