Костен мозък от телешки джолан-маска за коса?!!

  • 9 676
  • 29
  •   1
Отговори
  Ето вариант на рецептата-цитирам: "Ето ви нещо елементарно, но предупреждавам че косата става гъста(ако се направи няколко пъти, става дори много гъста), но мазна ако това не ви смущава. Взима се костен мозък от телешки мозъчен кокъл (Джолан - кокълите дето са за бульон). Още по добре е от кон (тогава косата не се умазнява, но това е много трудно за набавяне) Джолана не бива да е замразяван. т.е. трябва да е пресен Намазва се главата с мозъка изваден от мозъчния кокъл(джолана), след това увивате главата си с найлон, вестник, кърпа Стоите минимум 2-3 часа с тая маска на главата си, а още по-добре е ако преспите(пренощувате) с нея. После си измивате главата с шампоана с който си се миете. Тази маска се прави не по често от 6 месеца. Аз съм я правила общо 3 пъти може би в срок от 6 години. Косата ми така се сгъсти, че е мъка като ида на фризьор за подстригване, а ако трябва да ме гласи виждам че им се доплаква. При това косъма стана силен и корав и е труден за работа защото не е податлив. Единственото е че е мазна, но........ по- добре мазна отколкото без коса.

Моля, ако някой е изпробвал тази маска...да сподели опит и мнение! Praynig

# 1
  • Мнения: 4 435
Такава тема има,опитах се да я намеря,за да ти я покажа,ама нещо не успях.Както и да е,спомням си ,че доста се погнусихме тогава и коментирахме маската на Миосотис,която е с костен мозък и плацента.Но такова нещо от телешки джолан не бих си сложила на главата. Sick Пък и чесно казано предпочитам по-рядка коса,от колкото гъста с непокорен косъм,която да се чудя как да я вкарам в ред,и да не мога да я направя на нищо,и на всичкото отгоре да е мазна. ooooh! Не,мерси. Stop

# 2
  • Мнения: 1 885
И аз си я спомням тази тема.
Там писах, че бих я направила ако намеря такъв незамразяван джолан.
А маската на Миосотис - в нея няма нито костен мозък,  нито плацента. Само химия!

# 3
  • Мнения: 580
Аз съм си слагала и мога да твърдя , че не е по-гадно от овчото лекарство само ,че с тази маска се спи .Дали помогна-ами не , изобщо даже ,но и не нправи косата по-мазна.Правих я 4 седмици под ред ,като вс. седмица по два пъти .Сега трябваше да имам най-гъстат коса на земята, но уви Sad Да не споменавам колко трудно се отмиваше тази мазнотия  ooooh!
ПП Вярно гадничко е , но когато губиш косата си толкова поголомно , колкото е при мен , човек е склонен да опита всичко newsm45

# 4
# 5
Позаинтересувах се, защото да си призная...доста " чудодейно " ми се видя свойството на този джолан да направи от тънкия косъм, твърд и непокорен... Crossing Arms Както виждам има и изпробвали, които не са с обновени коси... Confused
За сега аз си продължавам с тривитаминола... Hug

# 6
  • Мнения: 2 152
 newsm09 бляк
сори, ама и аз не бих се мазнала с това

# 7
  • Мнения: 757
 newsm62
аз мисля,че и акото може да направи косата гъста и прекрасна,или кравешки очи примерно newsm78

# 8
  • Мнения: 92
Поредното доказателство на какви глупости са готови жените в името на суетата...

# 9
  • Мнения: 1 312
Точно преди лягане ли намерих да го прочета ooooh!
Иде ми да те халосам с джолана по гъстата коса Hug

# 10
  • Мнения: 7 723
О, да! Още по- ефективно, кососгъстяващо и омазняващо
ще ти подейства и, ако към тази чудотворна гнят
добавиш и стрити н прах прилепски крилца. Whistling
А, да- забравих и косъмче от слонска опашка,
както и люспа от корем на крокодил.
Но той не бива да е на по- малко от 16.5 години Mr. Green Whistling

# 11
  • Мнения: 302
Струва ми се абсурдно някаква маска от едно слагане за година да сгъстява косата, тъй като за да се сгъсти, тя има нужда от време за порастване на новите косъмчета. Не може косата да ви е до раменете, да сложите част от животно на нея и тя да се сгъсти за седмица. Просто няма как  Peace

# 12
  • Мнения: 1 179
 Sick Аз месо не докосвам, камо ли това да си го сложа на главицата. В никакъв случай  Naughty

# 13
  • Мнения: 4 496
Ето я предната тема за костни мозъци и джолани.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231262.msg5227741;topicseen#msg5227741

# 14
 Re: Костен мозък от телешки джолан-маска за коса?!!
« #9 сряда, 02 януари 2008, 01:26 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Точно преди лягане ли намерих да го прочета
Иде ми да те халосам с джолана по гъстата коса

Що бе, мацка...питам, бе Laughing Ти ела да ме халосаш с джоланчето, пък аз щи навра главицата в тенджерата със свинска мас...и тя е домашна, нема се притесняваш! Party Hug hahaha

Общи условия

Активация на акаунт