За съжаление и аз съм тук

  • 4 301
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
Здравейте на всички Hug
Вече 1година и няколко месеца съм тук във форума в искам бебе,но вече разбрахме проблема  и се надявам да намеря подкрепа и разбиране и тук Cry
Неотдавна бях пуснала тема за разчитане на спермограма от Цибалаб и я повторихме в клиника Василев,този път разширена.И какво се оказа че само 4% сперм. са подходящи,а останалите със счупени главички и опашки Cry
Съпругат ми толкова се ошашкал,че дори не попитал на какво се дължи това и какво е лечението ако има въобще такова Cry Cry Cry
Доктор Василев му е казал че иска да види и моите изследвания и тогава щял да дава лечение,но какво общо имам аз с неговият проблем  newsm78
Мойте изследвания са ОК,цитонамазка,хормони,микробиология дори и 6 месеца проследяване на ову.Само цветна снимка на тръбите нямам.
Моля ви помогнете ми или поне малко кураж ми вдъхнете.
Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 4 700
Не разбирам много от спермограми (нашите проблеми са други), но познавам ли4но моми4ета, забременели, със спегмограма, при която не е намерен нито един сперматозойд. Недейте да губите надежда, в днешно време тези проблеми се преодоляват. Ако искаш, попитай в седми4ната теми4ка, там има моми4ета с подобни проблеми. Сигурна съм, 4е ще ти дадат полезна информация.  Hug

# 2
  • Мнения: 1 335
Добре дошла, audulina!  Hug
Въпреки обстоятелствата ти желая да не се задържаш дълго тук!
И аз не разбирам от спермограми, но си мисля, че 4 % са повече от нищо. Надявам се скоро нещата при съпруга ти да се подобрят  Praynig
Цветна снимка не ти е необходима на този етап, ако не обсъждате вариант за АРТ.
Пожелавам ти да посрещнете весело новата година! Тя ще е вашата   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 382
Не се притеснявай толкова!Вярно,че резултатите не са добри,но решение се намира.
Ние сме с подобна морфология,но когато подвижността и концентрацията ни бяха все още добри,док беше на мнение,че може да се получи и по-естествен начин,така че е важно какви са останалите показатели.

# 4
  • Мнения: 3 453
Съжалявам да те видя тук, audulina!

Не трябва да униваш, решение има. Няма да ви е лесно, но ще се справите! Peace На първо място, посетете андролог - уролог. Д-р Кацаров е добър избор! Задължително трябва да потърсите причините за тези показатели! Защото може и да се влоши положението!
Ние сме с 2.6% по Крюгер. И по-зле от нас има, не че е кой знае какво успокоение, но все пак....
Ако искаш, пусни резултатите от последната спермограма, за да я коментираме.
Прегръщам те и ти пожелавам много кураж, ще ви е нужен! Hug

# 5
  • Мнения: 7 716
Ами добре дошла. Cry
Дай цялата спермограма, има значение общият брой. Запишете си час при д-р Кацаров. Ако съпругът ти пуши да спира веднага цигарите. Непременно си направи тест за проходимост на тръбите.

# 6
  • Мнения: 902
Подкрепям съветите на Лали.
Морфологията ви е много лоща, но я има. Това е много важно.
При нас се получи с 2% морфология и 1млн/мл макар и от трети опит ИКСИ.
Стягайте се и се борете. Имате добри шансове.
Късмет.

# 7
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 993
Здравей и добре дошла! Дано не се задържиш дълго тук!

Дай и останалите показатели на спермограмата. Само в морфологията ли е проблема?
Подкрепям Лали за д-р Кацаров. Направете консултация с него преди да се хвърлите да правите АРТ.

Ние сме с 3% по Крюгер и 4 млн/мл, забременях от първи опит ИКСИ.

# 8
  • София
  • Мнения: 639
скъпа Аудулина освен да те прегърна  Hug и да те посъветвам да послушаш момичетата друго няма какво да направя   bouquet

# 9
  • Мнения: 674
Честита Нова Година Heart Eyes  Много ви благодаря на всички за оказаната подкрепа Hug
Утре ще я пусна спермограмата да я обсъдим,че сега много ми се нуна Wink
Прегръщам ви още веднъж Hug

# 10
  • Мнения: 2 309
Тук рано или късно ,вси4ки постигат целта си Praynig

# 11
  • Мнения: 945


И моя имаше проблеми с опашките, но се надяваме, че намерихме проблема и разрешението ми, защото мъжът ми се оперира от разширена вена при Кацаров и се надяваме на по-добри резултати. Според мен трябва за собствено успокоение да си направиш снимка, а мъжлето да се лекува, ако състоянието му е лечимо. После ще мислите каква асистирана технология на забременяване да предприемете.

# 12
  • Мнения: 674
Ето я и спермограмата:
обем на еякулата 3,4мл  РН-7,6  цвят -нормален, вискозитет-нормален, концентрация на сперматозоиди-8,4млн/мл, общ бр.на спер.в еякулата-28,56млн,
обща подвижност на сперм.(%)-57  ,
%спер.с нормокинеза-38
%спер.с хипокинеза-19
%спер.с акинеза-43
Брой нормокинетични спер/мл-3 192 000
общ брой нормокинетични спер.-10 852 800
аглутинация на спер.(тип)-не
агрегация на спер.-не
Клетъчни елементи,различни от спер.(в зрително поле 10х40):
*левкоцити <1
*епителни клетки <1
*еритроцити и др.-не
*желатинови конгломерати-не
KRUGER'S STRICT CRITERIA
%спер.с нормална морфология-4
%спер.с отклонена морфология-96
от тях:
%спер.с главични дефекти-29
*аморфни главички-10
*микроцефалия-9
*макроцефалия-13
*двойни главички-22
*главички с елонгирана форма-5
*отсъствие на акрозома-18
*малка акрозомна област-4
*вакуолизация-17
*елонгирана постакрозомална област-2
%спер.с шийни дефекти-12
*пречупени шийки-43
*аморфни шийки-17
*асиметрично залавяне-40
%спер.с опашни дефекти-31
*пречупени опашки-28
*спираловидни опашки-40
*двойни опашки-32
%спер.с цитоплазматичен остатък 22
*проксимален-76
*дистален-23
%клетки на сперматогенеза 2
Teratozoospermia index 1.68
Прикрепителна способност на сперматозоидите(HEMI-ZONA ASSAY)
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
-Olygoastlernofuatoroospermia (не съм много сигурна за заключението,но това е което разчитам Embarassed)
И пак ви благодаря на всички HugНезнам ако не бяхте вие какво бих правила Cry
И при този варянт има ли шанс да се забременее по естествен път newsm78 Embarassed
А какво означава АРТ и ИКСИ Embarassed

# 13
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 993
За съжаление проблемът не е само в морфологията.  Sad И броят на сперматозоидите е малък, подвижността също не е добра. Шансът за естествено забременяване на този етап е много малък, да не кажа нищожен.

Заключението е: Олигоастенотератозооспермия, нашето е същото между другото - означава влошена подвижност, бройка и морфология на сперматозоидите.

Задължително се консултирайте с андролог, д-р Милен Кацаров е препоръчван специалист. Може би проблемът е отстраним.

АРТ - асистирани репродуктивни технологии.
ИКСИ - ин витро, разликата е, че при ИКСИ сперматозоидът се въвежда директно в яйцеклетката от ембриолога. Един от случаите, в които се прилага е мъжки фактор на стерилитет. Виж тук: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 545&Itemid=26

# 14
  • Мнения: 674
Благодаря ти много Жабче Hug
Другата седмица сме при док.Василев и ще видим какво ще каже  Sad Много ме е страх Embarassed
А док.Кацаров къде се намира newsm78

Общи условия

Активация на акаунт