каде да заведа детето си незнам от 5 месеца е с тем 37 и3

  • 2 163
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
здр моето дете ве4е от 5 месеца е с тем 37 3 ьодим ме каде ли не  но никакаж резултат и болница лежахмев ефект никакав

# 1
  • Мнения: 46 437
Знаеш ли, че за бебе нормалната Т е до 37.5?

# 2
  • София
  • Мнения: 708
миличка, не мога да се сетя, но една от майките имаше подобен проблем..ама пусто не мога да се сетя коя беше..педито какво ти каза..ако се сетя коя, ще ти пиша пак..мисля че беше от децата с хронични увреждания (само не подскачай), пусни си темата и там..бе не мога да се сетя, ама не беше нещо лошо..

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А колко сте големи не виждам? Защото и аз знам че е нормално малките бебета да са с по-висока Т.

# 4
Цитат на: makrust
А колко сте големи не виждам? Защото и аз знам че е нормално малките бебета да са с по-висока Т.
  здр моето дете ве4е е на 9 месеца а моята ли4на докторка каде ли не ни прашта обиколих какви ли не доктори но никакаф ефект даже последно я водихме на китаиска мелицина но и там няма резултат

# 5
  • Мнения: 137
Цитат на: Anonymous
Цитат на: makrust
А колко сте големи не виждам? Защото и аз знам че е нормално малките бебета да са с по-висока Т.
  здр моето дете ве4е е на 9 месеца а моята ли4на докторка каде ли не ни прашта обиколих какви ли не доктори но никакаф ефект даже последно я водихме на китаиска мелицина но и там няма резултат

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ето това написа една мама във Форум Деца с увреждания и хронични заболявания. За съжаление влезе като госта та не мога да ти кажа коя е.
Цитат
Синът ми имаше ВУР (везикоуретален рефлукс). Поддържане някаква температура около 37,2. Няма да ти разказвам колко и какви доктори са ми се смяли, че правя такава температура на въпрос. Един случаен ден, съвесм случайно, един уролог предположи, че имаме въпросния ВУР, гледайки едни снимки от преди 2! години. После прочетох в една книжка по детска нефрология, че при това, което се вижда на снимката в 98% от случаите има и ВУР. Е, оперираха ни, бъбрека е 10%, на снимката е 70%, толкова за 2 години.


Ето ти и линка към целия постинг. Ако искаш пиши на лични.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24623&postdays=0& … =asc&start=45

# 7
  • Мнения: 137
Цитат на: yosarian
Ето това написа една мама във Форум Деца с увреждания и хронични заболявания. За съжаление влезе като госта та не мога да ти кажа коя е.
Цитат
Синът ми имаше ВУР (везикоуретален рефлукс). Поддържане някаква температура около 37,2. Няма да ти разказвам колко и какви доктори са ми се смяли, че правя такава температура на въпрос. Един случаен ден, съвесм случайно, един уролог предположи, че имаме въпросния ВУР, гледайки едни снимки от преди 2! години. После прочетох в една книжка по детска нефрология, че при това, което се вижда на снимката в 98% от случаите има и ВУР. Е, оперираха ни, бъбрека е 10%, на снимката е 70%, толкова за 2 години.


Ето ти и линка към целия постинг. Ако искаш пиши на лични.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24623&postdays=0& … =asc&start=45
здр благодаря ти за това но далиш те ми помогне

# 8
  • Мнения: 46 437
Цитат на: makrust
А колко сте големи не виждам? Защото и аз знам че е нормално малките бебета да са с по-висока Т.


Бебчето й е на 9 месеца в момента.

# 9
Maлкият ми син поддържаше 37,2-37,3 градуса от двумесечен. И аз  обикалях лекари, лежахме в Александровска болница, но никой не даде разумно решение на проблема, не дай боже пък обяснение...Чак след месец-два усилено ровене и четене открих, че такава ниска температура, поддържана постоянно може да е признак на алергия. Тогава всех мерките, обичайни за намаляване симптомите на алергията от домашен прах (всякакви други алергии изключих, понеже бяхме само ма кърма) и резултатът скоро си пролича.За 4-5 месеца детето се оправи и нямаше никакви алергични прояви. Впоследствие споделих с няколко лекари за това как съм действала и се оказа, че тази алергия сме я предизвикали при първата ДТК ваксина, та после правихме само ДТ.
Дано и при вас се окаже нещо напълно преодолимо както при нас! Стискам палци!

# 10
  • Мнения: 470
Извинявам се, гостът бях аз!

# 11
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Това с алергиите е вариант защото аз имам алергии към разни неща, вкл. домашен прах, и направо си карам нещо като грип като   не съм измила пода макар и един ден. На бебето му настоях да бием само ДТ и купих убитата ваксина за полио. Провери дали не е от това. Много е гадно, пристъпите са различни и трудно се разбира дали е алергия без тестове а и не всеки път се реагира на дразнителя.

# 12
  • Мнения: 46 437
Вие ме уплашихте  Embarassed  Всеки лекар явно си има негова теория  Imp Каква е нормалната Т за бебе тогава? Защо лекарите, с които говорих казаха, че до 37.5
е Т на здраво дете  Neutral Face

# 13
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Точно така. Само с температурата без други признаци за какъвто и да било проблем може би не е обезпокоителна. Просто детето ти по-топлокръвно.

# 14
  • Мнения: 46 437
Цитат на: makrust
Точно така. Само с температурата без други признаци за какъвто и да било проблем може би не е обезпокоителна. Просто детето ти по-топлокръвно.


Благодаря  Grinning  Аз до сега я мерих само веднъж, като си купихме новото термометърче  Grinning и беше 37.3 Rolling Eyes  Пожелавам на всички мами да не им се налага да мерят Т  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт