Приеха ли промените за еднократната помощ?

  • 1 881
  • 2
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Това ми е въпроса, някой знае ли дали последно преди да излязат във ваканция, депутатите приеха промените за еднократната помощ /Закон за семейните помощи за деца/? Никъде не можах да намеря последна промяна на закона, а сега вкъщи не разполагам с АПИС или подобно. Така де, да знам струва ли си да се стискам още един ден  Grinning Не че бебо ще ме пита, но все пак  Joy

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Коя еднкратна помощ? newsm78

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Цитирам промените в Закона за семейните помощи за деца за 2008, ти виж, какво точно ти трябва:

15. (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 300 лв.
(2) Размерът на месечните помощи за дете по чл. 7, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 25 лв. за всяко дете.

(3) При едновременно раждане от майката на 2 и повече деца помощта по ал. 2 за всяко от тях се определя и изплаща в размер 150 на сто от размера по ал. 2.

(4) Размерът на еднократната помощ при бременност по чл. 5а от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 150 лв.

(5) Размерът на еднократната помощ при раждане на живо дете по чл. 6, ал. 2 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е, както следва:

1. за първо дете - по 250 лв.;

2. за второ дете - по 600 лв.;

3. за трето и всяко следващо дете - по 200 лв.

(6) Размерът на допълнителната еднократна помощ за дете с установени трайни увреждания над 50 на сто до навършване на 2-годишна възраст по чл. 6, ал. 6 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 100 лв.

(7) Размерът на месечните помощи за отглеждане на дете до една година по чл. 8, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 100 лв.

 
О, сега видях, че си бременна-ясно коя ти трябва. Леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт