Нужда от съвет-как да помогна на децата от домовете

  • 987
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте,
От скоро се появявам в този форум и първо искам да изкажа радостта и възхищението си, от това че има хора като вас, готови да помогнат на другите в нужда.
Имам желание и аз да се помогна на децата по домовете по някакъв начин, но не знам точно как. С пари ще ми е трудно, а свободното ми време е главно събота и неделя, тъй като работя през седмицата(а понякога работя даже и през почивните дни). Мога ли да бъда от полза в тези дни... или по някъкъв друг начин да помогна.
Все пак сигурно има начин да дам малко светлинка в живота на тези нещастни душици.
Съжалявам ако темата е вече обсъждана във форума, но аз като новак нещо се чувствам като в небрано лозе...
Благодаря предварително на всички, които могат да ми дадът някъкъв съвет!

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте,
От скоро се появявам в този форум и първо искам да изкажа радостта и възхищението си, от това че има хора като вас, готови да помогнат на другите в нужда.
Имам желание и аз да се помогна на децата по домовете по някакъв начин, но не знам точно как. С пари ще ми е трудно, а свободното ми време е главно събота и неделя, тъй като работя през седмицата(а понякога работя даже и през почивните дни). Мога ли да бъда от полза в тези дни... или по някъкъв друг начин да помогна.
Все пак сигурно има начин да дам малко светлинка в живота на тези нещастни душици.
Съжалявам ако темата е вече обсъждана във форума, но аз като новак нещо се чувствам като в небрано лозе...
Благодаря предварително на всички, които могат да ми дадът някъкъв съвет!

здравей  bouquet

ако ни кажеш дали си с кола и с какво се занимаваш ще те ориентираме по-лесно Hug

# 2
  • Мнения: 908
Здравей, Стеличка! Добре дошла  Hug
Радвам се, че искаш да помагаш и ти благодаря за това Simple Smile Може би ще е най-добре първо да видиш тези теми: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=212102.60 и http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233674.0
Може би така по-добре ще се ориентираш от каква помощ имаме нужда. Освен това не знам дали знаеш, че всяка година се правят Коледен и Великденски благотворителни базари. Ето това е темата на Коледния ни: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230560.0 Но тъй като той мина ще се готвим вече за Великденския Simple Smile На тези базари майки, бащи от цялата страна правят картички и сувенири, които продаваме след това на базар и събраните средства отиват за определен дом/ове. Тук се изисква сръчност, желание и умение и майчетата от подфорума Хоби много помагат в това отношение   bouquet
Друго, от което имаме нужда понякога, за да ходим до домове в провинцията, това е кола. Защото не винаги имаме на разположение за съжаление. Особено в събота и неделя...
Друго... какво да ти кажа. Помагаме и на социално слаби майки и семейства. По заглавията на темите можеш да се ориентираш.
Дано да съм ти била полезна. Не се притеснявай да питаш  Hug
Поздрави и весели празници!   bouquet
Теди

# 3
Здравейте отново,
Благодаря ти ММка че ме ориентира донякъде.
За съжаление нямам кола Sad дори не съм и шофьор...
Колкото до професията ми: аз съм инженер, работя като ВиК проектант (чертая в Autocad).
Засега не ми хрумва друга идея как да помогна освен като си ходя вкъщи другия път(в София съм на квартира и нямам много вещи) да посъбера запазени дрехи, обувки и играчки. Обаче веднага ми изниква въпрос- като ги домъкна до София къде да ги занеса.
Също много ми допадна:
Цитат
В дейността на Фондацията едно от основните неща е контактът с децата, които са като птички в клетка, жадуващи за лично отношение и внимание. Те много рядко имат връзка с околния свят извън оградата на дома.
Ако Вие имате СВОБОДНО ВРЕМЕ, можете да дойдете с нас, да прегърнете дете, да поговорите или поиграете с него, да изпеете песен или разкажете история.
Ще следя форума и бих се радвала да пишете когато се организирате да ходите до някой дом.
Благодаря ви и доскоро!

Общи условия

Активация на акаунт