Отговори
  • Мнения: 1 325
Дали трябва да си направя такова изследване преди раждането?Това вид гъбички ли са?Аз ще съм със секцио но все пак съм чувала че е хубаво да се направи.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 546
Една микробиология не е ли достатъчна за да покаже дали има нещо или не?? newsm78

# 2
  • Мнения: 1 325
Дама на мен ми казаха че е хубаво да се направи непосредственно преди раждането, иначе на предната всичко беше ок не че разбрах за какво са ме изследвали той доки си гледа резултатите. Simple Smile А за тези б стрептококи знам че нормално се съдържали във всеки организам но при понижена имунна система могат да се активират, а това е рискована за бебето при раждането

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Правиха ми микробиология, но дали е било специално за тези стрептококи не знам. Изследванията ги гледаше наблюдаващия ме лекар.

# 4
  • Мнения: 210
За секцио не е задължително,но за нормално раждане -да.Доколкото знам това са бактерии,които предизвикват ангини,плевмонии идр.Ако ри микробиологията ти ги открият ще пиеш антибиотик за да не заразиш бебето докато минава през родовите пътища.

# 5
  • Мнения: 4 915
Правих си и двата пъти, въпреки, че бях секцио.

# 6
  • Мнения: 5 393
Не си спомням да съм си правила такова изследване newsm78
Родих секцио.

# 7
  • Мнения: 668
май не съм.всъщност докато бях бременна не съм била запозната с много неща и се радвам,че не съм ги знаела Simple Smile.както казват понякога е по добре да незнаеш много Simple Smile

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 В 8 месец ми взеха микробиология, не знам дали с нея се откриват.

# 9
  • Мнения: 2 000
Нямам спомени да са ми правили точно такива изследвания.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нямам спомени да са ми правили точно такива изследвания.
и аз така Thinking

# 11
# 12
  • Мнения: 1 371
Не. Ама това може и да влиза към стандартната микробиология.

# 13
  • Мнения: 415
Въпреки че щях да раждам нормално не ми правиха точно преди раждането - казаха че микробиологията от началото на бременността ми е достатъчна.

# 14
Ако можеш го направи. Много хора са носители по кожата, но предизвикват основно раздразнено гърло и симптоми на настинка, но ако попаднат в кръвната система (например при раждане - дори и секцио) положението е  много,много сериозно. Ако си носител ще те включат на антибиотик докато раждаш и всичко ще е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт