"зашит език"- ?

  • 1 961
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
До скоро само се съмнявах но днес вече установих със сигурност че езичето на 6 месечното ми бебе е така да се каже "зашито"отдолу и не може да се изплези.Това за сега не пречи на яденето но незнам по-нататък как ще бъде. Чувала съм че някои цепели отдолу юздичката на езичето за да може да се изплези детето ,но като си помисля за това и ме побиват тръпки . Скъпи мами ако сте чували за този проблем моля пишете ми.

# 1
  • Мнения: 1 032
Ако мислиш, че има нещо нередно, по- добре се обърни към педиатъра. И аз съм чувала, че се цепи юздичката на езика, но не съм се замисляла дали това е някакво суеверие, или медицинска процедура. Варварско ми се струва обаче.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 028
Цепва се обикновенно и си е медицинска процедура естествено, при мн бебета пречи на сукането (ча само за кърмачета с такъв проблем съм чувала).
Попитай педиатйъра ви, той(тя) ще ви насочи към какъв специалист точно да се обърнете, ако наистина имате такъв проблем...

# 3
  • Мнения: 581
 От много хора (но нито един от тях специалист) съм чувала, че се цепи юздичката на езичето, също и ципата над предните зъби на горната устна, ако е срастнала с венеца.Ако това не се направи детето ще има проблеми с изговарянето на някои звукове и не знам още какви проблеми с говора.
 Знам също, че процедурата е елементарна, но се слага някаква упойка.
 Най-добре се консултирай със специалист.Лично според мен "зашито" езиче не е нормално.

# 4
  • Мнения: 872
Ако наистина има къса юздичка на езика няма да мине от самосебе си.Иначе самата манипулация за рязането на юздичката трае секунда,няма и да я усети.Прави се ЗАДЪЛЖИТЕЛНО от лекар

# 5
  • Мнения: 748
ако юздичката е толкова къса, че не може да се изплези е много вероятно да му пречи на говоренето по-късно.
посъветвай се с педиатър. не е толкова страшно цепването Peace

# 6
  • Мнения: 663
Точно така, пречи при изговарянето на определени звуци, чичо ми е логопед от него знам, че се цепва юздичката. Не е страшно.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 466
Бебчето на моя приятелка имаше същия проблем. На три месеца го водиха на лекар и му я цепнаха. И тя много се притесняваше, но после ми каза, че е съвсем безобидна процедурата.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Точно така, пречи при изговарянето на определени звуци, чичо ми е логопед от него знам, че се цепва юздичката. Не е страшно.
Би ли казала от какъв лекар точно се извършва тази манипулация, че май сина ми ще има нужда за горната юздичка.

# 9
  • Мнения: 663
Честно казано не знам, налагаше се на брат ми като малък, но нашите така и не се наканиха. Предполагам, че от детски хирург се извършва, ето това е форумът на детска хирургия към Пирогов, мисля че ще намериш нужната информация.
http://www.pedsurg.net/forum/index.php?sid=d06798a2f79cd2ea33a41f0af1c3107b

# 10
  • Мнения: 1 334
Малкия ми племенник, който е на почти 3 годинки е с такова езиче. Не е имал никакви проблеми породени от това. Но пък честно казано може би е добре да го заведеш на неонатолог, който да те посъветва, а най-вероятно ще ти кажат да му кръцнат юздичката, така че да се освободи езичето. Знам че било проста процедура, но пък брат ми и снаха ми смятат че не е необходимо ... така че всеки си решава.

# 11
  • Мнения: 2 092
стоматолог или лицево-челюстен хирург извършват манипулацията

# 12
  • Мнения: 4 496
На синовете ми още в родилния дом им срязаха "юздичките". Факт е, че преди това не искаха да сучат, а след манипулацията вече нямаше такъв проблем.
Имам възрастен познат,  който ми е споделял, че този "зашит" език му пречи при целувките.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 744
Консултирай се с педиатъра. Ако юздичката е по-къса може да има проблем със сукането, но прочетох че при вас това е ок. Може обаче по-късно да има проблем с изговарянето на някои букви. Мисля, че по-конкретно с "р". На мен като малка са искали да ме кръцнат, но мама не се е навила.

# 14
  • Мнения: 872
стоматолог или лицево-челюстен хирург извършват манипулацията
Или уши,нос,гърло  Peace

Общи условия

Активация на акаунт