Аптамил и Милумил - прилики и разлики?!

  • 13 453
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
Може ли някой да ме просветли - какви са приликите и разликите на Милумил и Аптамил - нали са на една и съща фирма?!

Още кърмя, но се налага понякога да дохранвам или да слагам в пюрето ад.мляко. Досега давах Аптамил 2. Чудя се да минем ли на Аптамил 3? Или да не бързаме?! И дали да не го заменим с Милумил?! Чувала съм че бебетата повече го харесвали....
Правя вечер добавки на Ели с Аптамил 2 и редовно го изхвърлям после, защото тя сукне 10мл и не ще повече.... Не зная дали й стига кърмата, или просто не й харесва вкуса на млякото /според мен е отвратително.... и на вкус и на мирис/...

Дайте ми съвет!

# 1
  • sofia
  • Мнения: 482
Милумил е за злояди деца - млякото е по-сладко и има вкус и мирис на много ванилия, по-гъсто е, бибероната по-често се запушва и бебето се изнервя и не яде. Аз си карам на Аптамила.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 952
Колибри, аз май скоро мрънках тук, че и мойто гардже след кърмата не успя да свикне с вкуса на Аптамила. Минахме на Милумил, защото наистина е по-вкусен, поне за моите над 30-годишни сетива, не знам дали и бебетата имат такъв вкус.
Само, че подобрението в апетита е едва забележимо за мое съжаление. Дано ти имаш повече късмет.
Основната разлика е, че Милумила има сладникав вкус и аромат на ванилия за разлика от вкуса на Аптамила, който знаеш. Освен това Милумила е с 2 калории на 100 гр. готова течност по-калоричен, което не е страшно.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
Късно видях горния постинг - консистенцията на двете млека е една и съща, когато разтворът е готов, миналата седмица паралено приготвях и от двете млека, за да съм сигурна, че Аптамила не й допада на вкус.
Иначе аз ползвам бибероните с чертички/цепки - супер удобни са за бебета на ~ 4 месеца и нагоре, струва си пробата, ако имате чувството, че млеката са гъсти за съответия биберон.

# 4
  • Мнения: 1 391
и ние ползваме кръстат биберон отдавна - с него давам всичко и сок, и мляко....
значи смяташ че наистина бебчо не го харесва просто?!? хм...
и аз имам такива подозрения за бебка...
а ти кърмиш ли още или сте само на адаптирано вече?!
аз в момента правя и двете неща

# 5
  • София
  • Мнения: 1 062
Ми как да и харесва на бебка. Аптамила има вкус на брашно с вода според мен. Пък и в сравнение с вкуса на кърмата, съвсем няма как да и хареса. За мен и Милумила докарва почти същия гаден вкус.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
Кърмя я само вечер. Направо съм си сигурна, че не харесва вкуса, ама надеждата ми беше в Милумила.

# 7
  • Мнения: 1 263
Collibri, не знам какво да те  посъветвам...за мен всяко адаптирано мляко е странно на мирис и вкус...но как е за бебетата  33uu Мога само да ти кажа какъв е нашия опит:
От 3м бебка мина от кърма на Милумил 1. За два месеца кърмене беше наддала едва 400-500 гр. Един месец на Милумил и качи 1.400гр. След като влезе в някакви нормални норми - минах на Аптамил 2. Не знам дали е от млякото или просто детето ми си е такова, но яде по-малко от определеното по разни таблици количество за възрастта си, и съответно наддава 400-500 гр. на месец, а последния - 160гр  Sad
По-принцип Милумила се води за по-калорично мляко. Или защото им е по-вкусен на бебетата - го хапват в по-големи количества.  Thinking В момента и аз съм пред същия проблем...дали да не се върна пак към Милумил. Явно, колкото и да умувам,  няма да успея да стигна до правилното решение и накрая ще взема по една кутия и от двете и ще пробвам Tired

# 8
  • Мнения: 779
А защо наблягате на тези два вида (Аптамил и Милумил) ? Те ли са най-добрите? Аз от скоро дохранвам и вече си замествам и цели яденета( вечер основно)  и давам НАН 2. Анди много го харесва, а и според мен на вкус не е лошо. Обаче имам съмнение, че стомахчето му нещо не го понася добре и сега ми препоръчаха Нитролон 2. Довечера ще го видим и него. Казвам всичко това , защото и Анди е доста капризен и не яде каквото и да е, а НАНа си го хапва с удоволствие. Дано съм ти от полза. Целувки Grinning .

# 9
  • Мнения: 1 391
бях взела първо едно НАН ХА....
ама него пък още повече не го искаше.... направо не искаше да го близне... и го изхвърлих, като му мина срока  Sad ...
затова така разпитвам, щото.... не ми се хвърлят постоянно тези скъпи иначе млека....

# 10
  • Мнения: 4 965
Колибри, разликата е, че Аптамил е за нормално наддаващи бебета, които са с нормално за възрастта си тегло и нямат проблеми с храненето. Милумил е от "надуващите" млека. Предписва се на недоносени бебета, на деца с ниско тегло и на такива, които не искат да се хранят или наддават бавно. Наистина Милумил е много по-вкусен, но от него нашите бебки качват много (добре, че вече се движат много и компенсират килограмите). Млякото е силно засищащо и с около 120-150 г. бебки спокойно се наяждат, а на кутията пише 180-210 г. за възрастта им. В момента сме на Милумил-3, който е "по-лек". Продължаваме с тази марка, защото всякаква друга отказват.

Общи условия

Активация на акаунт