Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 465
Това ми е въпроса... Не издържам вече ,чак се питам хората как могат безпроблемно да кърмят newsm78до  До преди 3 седмици всичко беше наред.Около една седмица не искаше да суче,дърпаше се и нещеше изобщо да захапе. Пробвах да цедя и да давам със шише и така не искаше....Така 1 седмица. Следващата сучеше прекрасно, а от преди 3 дни отново номера... Сега захапва и веднага почти пуска,дърпа се ,сърди се. Днес се хранихме като аз стоя права и я полюшвам,така долу горе яде. Опитах след като се е насукала,да и дам АМ ,но неще,явно се е наяла... В голяма чуденка съм,а това с храненето е супер изнервящо и незнам до кога ще издържа така.Толкова искам нещата да се оправят,но не знам как...Приемам съвети,ако са от опит още по-добре Peace

# 1
  • някъде там
  • Мнения: 1 465
 Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Като начало не се отчайвай...трябва да си търпелива...При нас имаше стачка, която премина за около седмица/цокане през час -два, добре че валеше навън и не излизахме/...обаче след това пък ми намаля кърмата едно и почна да слиза по-бавно, бях супер изнервена и понякога дори не ми слизаше млякото и 2 пъти дадох АМ, след като я нахранех явно се успокоявах и млякото само си слизаше.....това обикновено вечер се случваше...Бебка също беше се изнервила покрай мен и само като ми видеше гърдата ревеше...понякога полагаше усилия да суче, но пък млякото не слизаше....въобще гадост..След рев и сълзи два дена... си казах майната му...квото ще да става...и май всичко си дойде на място..Значи двете неща продължиха около месец в който бях на ръба да спра да кърмя...Как ги преодолях...основно с кърмене в полусънено състояние, почнах да я кърмя легнала...и вечер обикновено предлагах гърдата по-рано, не я изчаквах да изгладнее...по време на стачката основно кърмех през ноща...защото през деня определо ми цокаше по 3 4 минути...Понеже не искаше да ми захапе гърдата...давах бибата и после си слагах гърдата, обикновено номера ми минаваше...спях когато и бебка спеше...и си  се убеждавах, че кърменето не е най-важното нещо...в крайна с/ка...няма нужда да има изнервена мама  и също толкова изнервено бебе...Бях си купила и АМ и дори понякога си го приготвях направо шишето/не цедях предварително...защото исках да суче от гърдата, а нямах време да размразявам кърма, защото някой път сучеше, някой не/...ако нещо бебека не иска да засуче или не ми слезе млякото да й дам...това може би ми подейства успокояващо и нещата потръгнаха...В крайна с/ка само два пъти дадох АМ единия път 30 гр, втория когато не ми слезе млякото...
Това е временен период..и ще се оправите...просто търпение му е майката...
Успех и не се отказвай...

# 3
  • някъде там
  • Мнения: 1 465
Все едно описваш моята ситуация Confused Ох дано вече се оправят нещата .Благодаря ти Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 504
Ще се оправят...после става още по-хубаво къменето, защото малчовците почват и да разбират, кърмата се е регулирала и въобще си става супер..При мен може би 3 и 4/когато почне всичко да им е интересно/ месец бяха най-критични..след това...особено и сега..когато вече знае откъде идва млякото и сама ме дърпа за блузата... направо си е супер...Simple Smile))

# 5
  • Мнения: 502
Здравейте!Честита Нова година!Нека всички сладки бебчовци и техните прекрасни майки са здрави и много щастливи!А сега на въпроса.Моят опит с кърмаческата стачка е следният-бебчо не иска да суче когато нещо не му е комфортно.Най-често това при нас се дължи на газове в стомахчето му.Слагам го на гърдата,но след една минута той пуска и дори се опитва да заплаче.Вдигам го на рамото и го потупвам лекичко по гръбчето,за до оригне или пък го слагам по коремче на коленете си.След като излезе въздухът от стомахчето той се успокоява и след кратко гушкане почва да суче.Това е второто ми бебе и кърменето с него е много по-успешно от това с първото ми дете.Според мен това се дължи на свободния режим/кърмя на поискване,и нощем и денем/,не давам вода изобщо и още не е опитвал ни що друго,освен кърма,а вече сме на почти шест месеца.В дните,когато кърмата ми е по-малко го слагам да суче по-често и гледам да не се изнервям,а да си почивам повече.Кърменето до голяма степен е психологическа нагласа,а не толкова физиологичен процес.Най-важни при кърменето са желанието на майката и внимателното вслушване в бебето.УСПЕХ!

Общи условия

Активация на акаунт