Хемангиом

  • 13 907
  • 28
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Здравейте,
има ли майки на деца с хемангиом на лицето? Синът ми се роди недоносен /31 г.с/ и един месец по-късно, докато беше още в болницата му се появи хемангиом на челото. От тогава доста нарастна и се изду. Сега ни предстоят манипулации с някакви лекарства, но доколкото разбрах няма да изчезне напълно Sad
Ако някой е с подобен проблем, моля да сподели как са се развили нещата.

# 1
  • Мнения: 189
Zdravei,
 и моето дете има хемангион, само че на рамото. По този повод се посъветвах с една много добра спецаилистка - тя ми обясни че наистина съществува лечение с прием на лекарства и ако не се повлияе тогава може да се прибегне и до премахване с лазер. Хубаво е да се изчака защото е възможно да изчезне от само себе си, ако не изчезне до пубертета значи няма да изчезне сам изобщо и тогава се премахва с лазер. Важно е да се пази от удар защото това са кръвоносни съдове и тече много кръв казвам го ако се случи да не се шашнеш - нормално е и се използват  специални кръвоспиращи лепенки.
Направи си и ти една консултация при дерматолог специално за твоя случай, мисля че ако не е релефен а плосък и равен с кожата не може да се премахне никак.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравей!
Моят син също има такова образувание на челото, голямо е колкото мотнета от пет стотинки и е релефно. Съвета на лекарите е, да изчакаме до годинката и после да го мислим. Аз също съм имала като бебе и е изчезнал напълно до годинка и половина.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Цитат на: Katusha
Здравей!
Моят син също има такова образувание на челото, голямо е колкото мотнета от пет стотинки и е релефно. Съвета на лекарите е, да изчакаме до годинката и после да го мислим. Аз също съм имала като бебе и е изчезнал напълно до годинка и половина.

На моя син е на абсолютно същото място, но е доста по изпъкнал. Ние ще започваме лечението, защото при нас нараства доста прогресивно.

# 4
  • Мнения: 210
вашият проблем е по сириозен от нашия, но все пак аз ще споделя моят опит. Дъщеря ми имаше на челото много голям но не изпъкнал консултирахме се с дерматолог и с хематолог. Казаха ни да изчакаме и ако не изчезне от самосебеси ще го лекуват с кортикостероиди /така се казваше доколкото си спомням/ и с лазер но петното /защото при нас е точно като петно/ се заличава постепенно и сега си личи само като се напъне. При нея имаше и по клепачите на очите нослето отзад на гръбчето и на темето но сега почти не се забелязват.
Желая ви успех и се консултирайте с добри специалисти.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Mira_V

На моя син е на абсолютно същото място, но е доста по изпъкнал. Ние ще започваме лечението, защото при нас нараства доста прогресивно.


Щом нараства- няма как. Нашия дори се смалява бавно-бавно. Първо избледнява някой милиметър, а после спада. Дано да се оправите!

# 6
  • Мнения: 1 250
Моята щерка имаше едно петно на крачето - още по рождение.

Чак сега (на 3,5 години) започна да изчезва.

# 7
  • Мнения: 2 051
Цитат на: cucy
нормално е и се използват  специални кръвоспиращи лепенки.

Какви лепенки използваш?
Едното бебе има хемангиом в косата над ухото. Растеше много през първите 2 месеца, после спря. Колкото 1 стотинка е, доста изпъкнал (кавернозен тип, май). Ще видим какво ще то правим, засега само следя и я пазя да не се цапардоса с нещо.
Голямата щерка имаше доста по-голям на крачето, сам изчезна, някъде около годинката беше.
Чувал ли е някой за едно билково мазило на основата на невен за тая цел?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Здравейте отново,
вчера направиха първата апликация с кортикостероиди на бебчо. Сега ще чакаме един месец и лекарката ще реши дали ще се повтаря. За сведение апликацията се състоеше в инжектиране на въпросното лекарство в хемангиома.
Иначе през другото време му слагаме специален силикон - Cica care, който пречи да се разраства.

# 9
  • Мнения: 26
незнам къде се лекувате но една позната посещава д-р стефанова хирургията на пещерско шосе . имат страшно голямо подобрение.желая го и на вас Hug

# 10
  • Мнения: 639
Моята дъщеря също имаше до окото и на една годинка започна да намалява и напълно изчезна без никакви лекарства и манипулации.Аз също ти препоръчвам Д-р Стефанова.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 926
незнам къде се лекувате но една позната посещава д-р стефанова хирургията на пещерско шосе . имат страшно голямо подобрение.желая го и на вас Hug
Точно при д-р Стефанова ходим. Силно се надявам да има подобрение, защото хемангиома досега само нараства и нямаше изгледи за намаляване

# 12
  • София
  • Мнения: 3 679
Таня също има но на главичката. Вече доста е избелял и почти не си личи.

# 13
  • Мнения: 26
не се отчаивай детето за което ти писах беше му засегната почти половината страна на лицето и при него го имаше периода на растеж но уверявам те резултата е невероятен.само знам че ще ти трябва много търпение желая ти го от сърце newsm10

# 14
Здравейте мамички, и двете ми дъщери се родиха с хемангиоми. На голямата е под вратлето, а на малката беше вътрешен и бе отстранен оперативно. Не си  мъчете децата с тези кортикостероиди. Няма да помогне. И с това пробвахме, и с течен азот мазахме. Единствено помогна обгарянето с лазер. Всичко друго е адско мъчение за детето.

Общи условия

Активация на акаунт