За Фризолака - ВЯРНО ЛИ Е?

  • 6 643
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Педиатрите толкова масово предписвали Фризолак, защото майката на вносителката на Фризолака е шефката на педиатричната асоциация - доц. Маринова. #Crazy
Информацията ми е от моя приятелка, майката на която е педиатър, така че може би е достоверна.
Ние не ползваме Фризолак, но го споделям, защото ми се видя малко гадно ...   

# 1
  • Мнения: 1 896
Не ми се вярва да е истина.
Аз лично не съм попадала на педиатър, който да препоръчва Фризолак,нито съм чувала за такъв.

# 2
  • Мнения: 5 940
Нали уж беше Фризо? Вече почти всички си самопредписват мляко или се допитват, например в този форум, и другите майки им го предписват Laughing. Оставете ги Маринови, Коледа е.

# 3
  • Мнения: 3 376
Ееей,ама като чуя за "предписване" не марка АМ и ме досмешава  Laughing Това да не е лекарство,че да го предписват?Не говоря за по-специалните случаи разбира се.
Може и да препоръчват,но в крайна сметка избора е изцяло в ръцете на родителите.

# 4
  • Мнения: 814
Педиатрите толкова масово предписвали Фризолак, защото майката на вносителката на Фризолака е шефката на педиатричната асоциация - доц. Маринова. #Crazy
Информацията ми е от моя приятелка, майката на която е педиатър, така че може би е достоверна.
Ние не ползваме Фризолак, но го споделям, защото ми се видя малко гадно ...   
Я сега да видим малко обществени клюки  Laughing. Да, вярно е. Имам роднина, който е колега на въпросната докторка. Тя освен, че е водеща в тази асоциация, е и една от най-известните специалисти по хранене на кърмачета и малки деца в БГ. Общо взето обикновено тя се явява и в медиите по такива теми (спомням си например в "Часът на мама"). Да, за нея казват, че тя напрактика е разработила "бизнеса" на Фризолак в БГ и до преди известно време то наистина се е "предписвало" от педиатрите. Затова тя е ужасно негативна към други марки АМ. Честно казано не знам как не ги знаете тези работи, почти всеки педи, който ви е по-близък може да ви ги каже?! А сега кажете, че не знаете, че разпространителите на някои АМ дават и пари (или други облаги) на лекарите, за да "препоръчват" млеката им и вече няма да ви повярвам Laughing
Говоря шеговито - но не искам да обидя никой bouquet! Истината е, че от разговори с приятелки знам, че Фризолак не се продава в много от останалите западни страни, което е странно, като се има предвид успехът му тук?!
Но и друго е вярно - както EASpirit пише - в крайна сметка достатъчно интелигентни сме и финалният избор наистина е в наши ръце!
   

# 5
  • Мнения: 15 379
Да, вярно е и нашата педиатърка ни го каза това. Фризолак не се предлага в Западна Европа, но със сигурност се внася в Македония, Азербайджан и нещо от сорта. Масово родилните домове в БГ се спонсорират от вносителите и затова и добавката почти винаги е Фризолак и педиатрите там си пеят една и съща песен, като масово го препоръчват. Имало и някакви далавери и със ЗК - мисля, че Фризовом или някое от специалните млека на тази марка пак масово са се изписвали, след като са лечебни и минават през касата и госпожата гушва парата голямата, а друг комисионната - стандартно!

# 6
  • Мнения: 27 524
Не знам дали е вярно. Не ми се вярва. Фризолак не одобрявам по принцип, сравнен с другите млека, предлагани на пазара.

# 7
  • Мнения: 2 131
Ако това е вярно, наистина е много гадно. Обаче мен ме интересува има ли конкретни доводи срещу самото мляко. Моят син беше на Фризолак, от който се запече /има обаче и други млека, които запичат/, след това давах Фризовом. Сега давам Фризо 2. Харесва млеката на Фризо, хапва ги с апетит, наддава си, не сме имали досега проблем.
Само по себе си наличието на гореописаната далавера не означава автоматично, че млякото е лошо. Ако обаче имате информация за лошо качество на млякото, мисля че това е по-важната и полезна информация в случая.  newsm10

# 8
  • Мнения: 1 092
Честно казано изобщо не ми е ясно защо на Фризолака му се носи славата на "лошо" АМ newsm78
и двете си деца отгледах с Фризолак и не съм срещнала никакви проблеми  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 546
това за вносителите е вярно, но това не значи, че за това го препоръчват педиатрите /моята освен това ми препоръча НАН/. а това, че лекарите взимат комисионни , за да изписват определени лекарства или да пращат в дадени аптеки си е много от отдавна и въобще не важи само за млеката.

# 10
  • Мнения: 46 437
Не ми е направило впечатление да е много разпространено сред моите познати, по-скоро рядко намирам човек, който да го купува newsm78 На мен не са ми го препоръчвали, нито в болницата, нито педиатърката.

# 11
  • Мнения: 4 447
Дали е истина не знам, но няма да се учудя, ако е.

Аз лично НЕ харесвам Фризолак.

# 12
  • Мнения: 9 973
не е важно дали майката го харесва,а детето.Моето го предпочита пред НАН,а за друго пари няма.Живо и здраво ми е детето,та в този ред на мисли и президента да го плюе-все тая Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 645
Не са ми го препоръчали,АЗ се спрях на него ,защото:
* беше захранен с него в Шейново
* повръщаше и имаше газове от НАН АР
* запече се ужасно от прехваления от всички Аптамил #2gunfire #2gunfire #2gunfire
* прочетох във форума за Фризовом+Фризолак и на своя глава купих от марката Фризо
Останахме и аз и сина ми много доволни- детето спря да повръща,намаляха му коликите и премахна запека...
Спрях Фризовом-а на 6 месеца и от тогава и до сега/вече не го пие ,а му го добавям към храната/ е на Фризо

# 14
  • Мнения: 1 900
Знам че в родилилното на ВМИ Пловдив хранят бебетата с Фризолак. Нашата педиатърка работи там но не ми го е препоръчвала. Не съм го ползвала, но виждам, че има и добри и лоши отзиви за него.(както и за всички други).  Peace

Общи условия

Активация на акаунт