Отговори
  • Мнения: 5 370
Съжалявам, че пускам темата тук, но видях, че в респективната тема в "Майките" за момента няма движение.
Та, въпросът ми е: колко дни болнични  могат да се ползват максимум в рамките на 1-на година за гледане на болно дете?
Благодаря предварително.
П.С. Моля модератори да не ми местят темата засега.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 990
До 60 дни, според мене за дете, 10 дни за гледане на друг болен член на семейството,

# 2
  • Мнения: 5 577

Жозефа, позволете и аз да използвам темата да попитам:
- болничния за работни или календарни дни се гледа?  Blush

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623

Жозефа, позволете и аз да използвам темата да попитам:
- болничния за работни или календарни дни се гледа?  Blush

Календарни Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 577
пусто, значи е най-изгодно да си ги вземам от понеделник до петък

# 5
  • Мнения: 352
Не е 60 дни, а 40 работни. Със сигурност. Наскоро използвах последните 5 дни ,та проверяваха стриктно колко са останали. Личния лекар каза, че няма проблем да ги напише, но проверяват в НОИ и ако надхвърлят не ги изплащат.

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Максимално 7 дни на веднъж. 40 дни за една календарна година, след това до 6 месеца с ЛКК.
Само искам да кажа, че няма значение дали ще ги взимаш за теб или за детето. Общо взетите от теб болнични, независимо за кого, трябва да са до 40 дни.

# 7
  • Мнения: 5 370
Максимално 7 дни на веднъж. 40 дни за една календарна година, след това до 6 месеца с ЛКК.
Само искам да кажа, че няма значение дали ще ги взимаш за теб или за детето. Общо взетите от теб болнични, независимо за кого, трябва да са до 40 дни.
Разбрах, благодаря ти. Идеше реч за една приятелка, аз почти не вземам болнични, защото имам детегледачка за детето.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт