Каша с ориз и рожкови

  • 3 462
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 409
Здравейте,
как правите кашата на Нестле с ориз и рожкови?Има си упътване,ама каква лъжичка използвате за мярка?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
В кашите, които купувах, нямаше мерителни лъжички. Правех ги "на око"-докато се получеше консистенция, която се харесва на мен и на бебето.

# 2
  • Мнения: 2 131
Честно казано, и аз кашите ги правя на око - Алекс предпочита по-гъсто. Но така или иначе използвам една от лъжичките от АМ /на Фризо/, защото знам, че те са 4.2 грама и така си пресмятам. Така и не запомних другите лъжици - чаена, кафяна, супена, по колко грама са.

# 3
  • Мнения: 491
Честно казано, и аз кашите ги правя на око - Алекс предпочита по-гъсто. Но така или иначе използвам една от лъжичките от АМ /на Фризо/, защото знам, че те са 4.2 грама и така си пресмятам. Така и не запомних другите лъжици - чаена, кафяна, супена, по колко грама са.
И аз ги правя с една лъжичка от АМ,и малко по гъсти

# 4
  • Мнения: 27 524
Всички каши - на око. Консистенция като боза - нито да тече от лъжичката, нито да може да направи купчинка въху нея  Grinning

# 5
  • Мнения: 109
Здравейте,

аз искам да ви питам за тази каша - пише, да се бърка с вода, но не може ли да я бъркам с млякото? Малкия човек доста захитря и знае на кои хранения ще яде и нещо друго (преди две седмици започнахме захранването) и не иска да яде млякото. В момента е на 6.5 месеца

Благодаря!

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Здравейте,

аз искам да ви питам за тази каша - пише, да се бърка с вода, но не може ли да я бъркам с млякото? Малкия човек доста захитря и знае на кои хранения ще яде и нещо друго (преди две седмици започнахме захранването) и не иска да яде млякото. В момента е на 6.5 месеца

Благодаря!

    Щом пише, че се бърка с вода, би трябвало кашата да е млечна.Безмлечните се приготвят с мляко.Ако на млечна каша сложиш мляко ще изхитрее още повече детето ти и ще стане тежка храна.Все едно да му дадеш АМ двойна доза.

# 7
  • Мнения: 109
Биляна, благодаря за бързия отговор Simple Smile
По принцип тази каша я взех, за да редуваме с ориза, защото се запича от него, но на нея пише, че е за деца (даже и възрастни) с алергии, "без мляко и соя" - така че, предполагам, че следва да е безмлечна Simple Smile
Както казах, сме в началото на захранването, и спасяваме положението само с круша... Laughing
Та затова реших да пробвам и тази - четох, че точно тази каша разхлабва...

# 8
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз кашите правя на око, а не както пише на кутията:5  супени лъжички или 45/50 гр на 130 мл вода ....   е да нооо.... като им спазих  Rolling Eyesкво стана..... боза  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 236
Ориза с рожкови на Нестле е безмлечна,така че можеш да я правиш с АМ.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Всички каши - на око. Консистенция като боза - нито да тече от лъжичката, нито да може да направи купчинка въху нея  Grinning
И аз така ги правех!  Wink

# 11
  • Мнения: 9 973
и аз правя на око

# 12
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Винаги на оче  Wink Даже не съм и чела упътването. На мен ми се струва, че може и да не разхлабва тази каша, щом съдържа и ориз.

# 13
  • Мнения: 674
На око. И на мен ми беше много странно отначало - пише някакви мерителни лъжици, пък в кутията няма такива. Crossing Arms
Затова - както му харесва на бебо! Peace

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Днес взех и аз от тази каша уж за разхлабване, въпреки че се съмнявам с този ориз. Тези, които вече сте давали, върши ли работа?

Общи условия

Активация на акаунт