Странен обрив

  • 805
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 248
Весели празници, д-р Слънчева.

Детето ми е на 8 м. От снощи му излезна изведнъж обрив по крачетата и раменцата, като ужулено от коприва. На сутринта беше изчезнал (проверихме към 7 сутринта), но след няколко часа видях, че има същия обрив по едното рамо и реших да отидем на преглед при нашия педиатър. Но докато чакахме да влезем за прегледа, обрива изчезна  Sad т.е. докторката не можа да го види. Тя счита, че след като изчезва толкова бързо, не е опасно. Но тази вечер пак се появи и то пак изведнъж   Confused Честно казано, съм обезпокоена как така може да се изрива и да изчезва за няколко часа. Иначе детето е на естествено хранене - кърмено е до 5 м., захраних в началото на 6 м. В момента го кърмя сутрин и вечер, а през деня хапва три пъти овесени ядки сутрин, месно/зеленчуково пюре за обяд и към 18 ч. каша. Има атопичен дерматит в лека форма, който третираме с бани с Линола Фетт олио за къпане и Нахткерцен балсам на д-р Тайс за мазане.

Направихме снимки, ще съм благодарна да ги погледнете и да кажете Вашето мнение.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204451&photo=1

# 1
  • Мнения: 5 760
Прилича на алергичен. Спрете храна, която сте включили последна или сокчета- портокали и ли други.  Преценете да ли перете с някакъв нов препарат. Помислете си Вие какво ново сте се хранили- колбаси, риба шоколад, сладки. Изчакайте няколко дни. Ако обривът не изчезне тогава ще се обсъжда включване на противоалергично лекарство.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 248
За много години!

Благодаря ви за отговора. Не бях давала нищо ново за ядене на сина ми тогава, както и не съм сменяла перилните препарати за неговоте дрехи - пера с едно и също откакто се е родил. Обрива не се появи повече  Rolling Eyes Лично за себе си си мисля, че е от дългия прием на антибиотика - 12 дена Аугментин (това съм забравила да ви го напиша  ooooh! ), тъй като обрива се появи в последния ден от приема и на следващия ден.

Общи условия

Активация на акаунт