За ПРОГРЕСИВНИТЕ очила

  • 902
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 404
Мили мами , днес бяхме на преглед за очичките на малката ми дъщеря в Александровска болница.Тя е с очила за късогледство и астегматизъм от преди около 1,5 месеца.Днес и изписаха прогресивни очилаДоколкото разбрах са доста скъпички.И тъй като не зная нищо за тях Ви моля за някъква информация и съвети относно тези очила.Моля споделете вашите знания и опит в тази област.Ще съм Ви много благодарна.

# 1
  • Мнения: 393
Аз съм с такива очила. Това са комбинирани за близко и далече, но за разлика от обикновенните комбинирани, при които има видимо разделение (за близко- е в долната част, а за далече в горната), при този вид НЯМА видима разлика в стъклото.
Доста по-скъпи са, защото стъклото изглежда хомогенно, въпреки че е съставено от две лещи-за далече и за близко (по естетични са)
По-еветиният вариант (както е при щерка ми) е стандартните за близко и далече.

# 2
  • Мнения: 404
Пропуснах да кажа,че докторката ни препоръча терапия с лазер нещо като иглотерапията,но било безболезнено.Дали някои от Вас са правили това нещо на себе си или дечицата си?Моля напишете нещо по въпроса ако знаете или сте чували нещо и за тази лазерна терапия.

Общи условия

Активация на акаунт