какво момиченце бях, какъв глиган станах!

  • 18 869
  • 399
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Е ще си споделя мъката, пък дано ми олекне, може и да намеря някои тук с подобна съсдба!Нека споделим и да сплотим в борбата с килограмите?
Бях много красиво , слабичко момиче допреди две години.Вярно е , че си имамм генетична предразположеност за напълняване, но чак като сега не съм била никога! Като се погледна в огледалото, което е рядко и лошо ми става, а и като чета тук всеки ден как всички тук слабеете и имате воляза диети, а аз все оправдания си намирам.Напълнях много поради здравословни причини, след това забременях и сега осем месеца след като родих, съм като мецанка, а не като младо и жизнено момиче.Задъхвам се при най-малкото усилие, не ми е комфортно, даже и мъжа ми не ме харесва така, въпреки, че не го казва, но аз така си усешам, щото и сексуалните ни контакти понамаляха, да не кажа изчезнаха и то май точно заради това, че приличам на Глиги.По принцип съм бивша спортистка, акробатка, имала съм колебания през годините, но чак така никога не съм се изоставяла и лошото е , че не виждам как ще стане подобрение, защото съм много страхлива и като започна да пазя диета, до следобед вече ми е станало лошо и аз съм се нахранила, е как да процедирам незнам?Иначе цели три пъти съм ходила при Емилова, хранила съм се около една година разделно и въобше наясно съм със принципите на здравословното хранене, каткто и необходимото колкичество спорт, но някак съм се отчаяла и съм се отпуснала и чакам да стане чудо, ама не би! Знам, че от мен си зависи, ама това са толкова много килограми, поне 40, оптимално 50, че не ми го побира главата как може да се получи, ами кожата ми, тя и без това сега е на стрии и от бременността и от напълняване и отслабване, та ако и сега прибавя ново отслабване сигурно ще увисна като булдог.много се плаша, че ще ми стане лошо и айде хоп нахранвам се и така всеки ден, то не е нито диета, нито ядене като хората, една борба със себе си водя.Защо така се страхувам да започна незнам? Thinking Е, споделих, олекна  ми, ако има някой като мен ще се радвам да сподели и да се подкрепим и да  започнем заедно с  борбата. Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 950
 mimi25bg , не се отчайвай от това че си напълняла доста , а по-добре започни някакъв режим колкото се може по- скоро. Аз също бях слабичко момиченце - 50 кг. преди 16 год.
А сега съм глиган 81 кг #Cussing out
Но за това съм си виновна само аз. Дълги години си търсих оправдания - първа бременност, втора бременност, после разни други проблеми, ям от скука, и т.н. в този дух. А резултатта е прогресиращо покачване на килограми и в момента и аз се задъхвам от всяко усилие. Правила съм купища диети - някои с ефект , някои без , но винаги след приключване на диетата започвах едно неистова ядене и резултата естествено  261uu В един момент се бях отказала - направо мислех , че няма начин да успея да отслабна и че ще си остана все така дебела. Но открих този форум и като че ли мисленето ми се преобърна като видях какви резултати са постигнали много от момичетата. Сега съм убедена, че ще се справя и ще отслабна/може би 50 кг. няма да стана , но в момента моята цел е 60 кг. пък като я стигна ще вдигна летвата/. В момента благодарение на подкрепата на момичетата от форума съм оптимистично настроена и чувствам, че имам сили да се справя с проблемните килограми. Досега подкрепа в тези мои начинания не съм намирала никъде -нито от мъжа ми , който ми е писнал с неговете подмятания, че съм била станала 100 кг - някой път като че ли напук на него съм трупвала по още някое кило. Сега съм решила , че искам да отслабна ЗАРАДИ СЕБЕ СИ, ЗА ДА СЕ ХАРЕСВАМ АЗ И ДА СЕ ЧУВСТВАМ ДОБРЕ! И зато ва прекарвам много време във форума и се зареждам с оптимизъм и воля да отслабна. И за първи път не приемам диетата , която спазвам като наказание или изтезание/че то аз преди винаги когата съм била на диета живеех единствено за момента, когато ще я свърша и ще се наям Embarassed/

Опитай с подкрепата на съфорумките и ще видиш, че ще успееш. Поразгледай и си избери този режим , който най-ще ти пасне и ще ти е лесно да го спазваш, включвай се редовно из форума, защото подкрепата на останалите и знанието , че има хора , с които можеш да споделиш е много от полза. Дори и когато се издъниш никой няма да ти се подиграва , а всички се опитват да ти повдигнат духа, за разлика от домашните и колежките , които винаги ми натякват как съм се проваляла и "защо въобще ги почвам тия диети като не мога да ги довърша".

Така че , мила mimi25bg , не се отчайвай и не се предавай !
Бори ги тия килограми и ще видиш как от глиган ще станеш пак момиченце! newsm10

# 2
  • Мнения: 480
Благодаря от сърце Heart Eyes, ще последвам съвета ти Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 950
Само не се отказвай и ще успееш! Дори и някой ден да издъниш диетата важното е после да продължиш! Заедно ще успеем - ако искаш влезни в Дневничето и ще се срещнем там Peace Компанията е много приятна и взаимната подкрепа също! Но можеш и да огледаш другите теми и си избери най-добрата за теб! newsm10

# 4
  • Мнения: 1 479
Здравей Мими! Няма място за отчаяние! Ние сме тук за да се подкрепяме! Аз те съветвам да си избереш режим на хранене , а не някоя драстична диета, защото като я приключеш, ще върнеш килцата! Разгледай Дюкан, както и нисковъглехидратен високомазнинен режим! Аз лично съм на второто! Комбинирай със спорт и ще успееш! От края на април съм така и съм стопила около 15 кг! Бавно става, но става! Просто трябва да имаш търпение и мотивация! Когато искаш нещо много силно, ще го постигнеш!
Пиши, споделяй!

# 5
  • Мнения: 480
Благодаря ви момичета , златни сте Hug
Ще разгледам режимите още сега!

# 6
  • Мнения: 4 428
Само трябва да си го навиеш на пръста и става  Peace
Аз в момента съм на Дюкан. Но мисля да мина на един режим, който в момента практикува сестра ми. Двете започнахме едновременно и имаме да сваляме горе-долу едни килограми. Тя има значително по-добри резултати за 50дни от мен. А аз понеже не съм от търпеливите и мисля да пробвам нейния режим. Пък и ми писна само вкуса на месо и мляко. Ако искаш да ти го разкажа подробно този режим, пиши ЛС  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 789
Веси, за какъв режим говориш?

# 8
  • Мнения: 1 479
Веси, сподели мила за режима, може и аз да се включа! Да ви кажа, аз дето толкова мразех месо , как привикнах не е истина! Просто като желаеш нещо силно , намираш сили да го получиш!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 950
Веси , моля те сподели , и мен ме заинтересува този режим! Hug

# 10
  • Мнения: 480
Да Веси сподели режима за всички нас, може пък и да ни хареса! Аз също не обичам много да ям месо, а пък яйца не мога да ям, така, че остава само млякото и млечните произведения, което ми се струва малко оскъдно!

# 11
  • Мнения: 224
Прочети за Нисковъглехидратния режим на хранене. Според мен това е оптималният вариант за бавно, но сигурно сваляне на килограми БЕЗ да ГЛАДУВАШ! Ако имаш да сваляш много килограми, това определено трябва да стане БАВНО и постепенно, за да няма увреждане на организма и да не се отпусне рязко кожата. Има цяла тема за ВМ-НВХ. Моят приятел отслабна така над 10 кг без никакви усилия, но храненето беше съчетано и със спорт. Успех в борбата с килограмите! НЕ се предавай! Всяка жена е прекрасна, особено когато тя има вътрешното убеждение за това!   bouquet

# 12
  • Мнения: 4 428
Ами, момичета, това не е точно режим. Тоест + прилагането от всички режими ядене на по-нискомаслени храни, се приемат и хранителни добавки. То принципно тези хранителни добавки са основното. Аз в началото бях мноооого скептично настроена към това. Но, като видях резултатите при сестра ми, реших и аз да пробвам. Просто е много по-лесно за изпълнение и има по-добри и бързи резултати. Но понеже се купуват специални добавки, които не се продават навсякъде и за това не знам  Rolling Eyes Да не вземе някой да го сметне за реклама  Rolling Eyes
В общи линии тези добавки ти заместват две хранения. Като си правиш нещо, като шейк с кис или прясно мляко или сок, с плодове, малко ядки и някаква доза от хранителната добавка. Пият се допълнително още 3 компонента + чай. Имаш едно стандартно хранене на ден, като нямаш кой знае какви ограничения за него. Т.е. няма неща от сорта не може въглехидрати, не може мазнини. Може от всичко. Е, трябва да се спазват основните правила - да не е пържено, да не е мазно и да се избягват захарните неща. Което мен ме устройва, че ми писна да готвя по сто манджи - за мен и за другите. Между яденетата може да ес яде плод или зеленчук. Като смъкнеш необходимите кила, караш същия период от време, но добавките ти заместват само закуската. Това е за задържане.
Но задължително трябва да се включи и активност. То към кой ли режим не е препоръчително. Може да не е точно аеробика. Примерно повече ходене пеша, да заместите асансьора със стълбите или нещо такова. Макар, че на мен ми е по-лесно да си направя една хубава тренировка и да знам, че наистина съм свършила нещо за тялото си  Peace

# 13
  • Мнения: 480
Пиши ми на лични за тези добавки, ако може, за да не звучи като реклама тук!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 950
Пиши ми на лични за тези добавки, ако може, за да не звучи като реклама тук!
Ако може и на мен на лични ми пиши. newsm51

Общи условия

Активация на акаунт