Отдавна съм една от вас, това което ме накара да пиша е ....

  • 7 406
  • 143
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 17 142
Ами аз и там ти писах, ама ...
Докато не се поинтересуват от детето, не попитат как е или поискат да го видят, според мен пред теб не стои никакъв въпрос.

# 2
  • Мнения: 1 809

Докато не се поинтересуват от детето, не попитат как е или поискат да го видят, според мен пред теб не стои никакъв въпрос.
И аз така мисля.Тия подаръци и пари са само заради собствената им съвест.Материалните неща не компенсират емоционалните,но някои хора не мислят таказа съжаление...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 010
Поддържам мнението на Бърди и ще добавя само, че ако тяхното внимание е причината да не можеш да се отърсиш от спомена за бащата, то помоли ги да прекратят контакта си с теб поне докато раните не зараснат.
Даже ако хората са разбрани, можеш и директно да им го кажеш.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз не разбирам къде ти е проблема?

Била си с мъж. Забременяла си/явно случайно/ от него. Той е казал, че не желае нито теб, нито детето. Ти обаче го раждаш. Въпреки, че той не е искал да става баща - започваш да го съдиш. Той постъпва изключително благородно и признава детето, че и пари започва да праща, а родителите му - подаръци...

Това, че бебето е в нас /жените/ понякога ни дава право да тормозим мъжете... както си постъпила ти. След като си го родила въпреки волята на бащата би следвало да се оправяш сама. Явно хората са свестни.

Интересно ми е каква е крайната ти цел? Да се ожениш за него и да живеете щастливо с детето тримата само, защото се е случил 'инцидент' по време на секс?  newsm78 newsm78

# 5
  • Мнения: 1 327
Подкрепям изцяло мнението на Иса.
Може би трябва да потърсиш грешката в себе си, може би твоето отношение към хората ги е накарало да не се обаждат. Може би... Ти си знаеш най-добре.
Малко са мъжете, които ще припознаят доброволно детето и ще започнат да изплащат издържка без да им е поискана такава. Тука има много майки, които имат определена от съда издръжка и не я получават.
Всяка история си има 2 страни. От така разказаната определено не виждам къде е вината на бащата на детето...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
Да, в случая и аз съм съгласна с мнението на Иса.
Какво е твоето желание сега? За семейство с този мъж? Явно няма да стане, но той поне финансово не бяга от отговорност...а и е припознал доброволно детето. Ако имаш нещо недоизказано с неговите родители и със самия него - поговорете и се разберете.
Недомлъмки и цупенки не водят до нищо добро, Коледа е, опитайте да намерите общ път за преговори! Laughing Laughing Laughing

# 7
  • Мнения: 903
Моят съвет е:"Не предприемай нищо!" Въпреки, че думите на Иса може да ти прозвучат малко болезнено, по същество тя е права. Дали с плащането на издръжката и пращането на подаръци таткото и неговите родители се опитват да си "купят" чиста съвест или имат чистосърдечни подбуди, това само те си знаят. Ти по-добре не гадай, а остави времето да покаже. Може би на хората (най-вече на бащата) е необходимо повече време да асимилират ситуацията, в която в крайна сметка ти си ги поставила. А ако въпросният татко изобщо не е способен да пренастрои психиката си по посока поемане на по-сериозен ангажимент, то повярвай ми, така си си много добре! Аз със моят бивш бях ходила 5г., през които той туку ми говореше за брак, но когато забременях с дъщеря ни, той реши че най-правилното е да направя аборт. Това как ти се струва?! Грешката ми беше, че не го заплюх в лицето още тогава, а започнах да го разубеждавам, че ще можем да се справим. Излишно е да казвам, че последиците от брака ни бяха катастрофални (най-вече за мен).

Така че остави човекът да вземе самостоятелно и добре осмислено решение, ако изобщо е способен на такова. Не насилвай нещата, защото това само може да влоши положението ти. С други думи, търпение му е майката! Знам че е трудно просто да стоиш и да чакаш, но това според мен е най-разумната линия на поведение към която можеш да се придържаш!

# 8
Аз не разбирам къде ти е проблема?

Била си с мъж. Забременяла си/явно случайно/ от него. Той е казал, че не желае нито теб, нито детето. Ти обаче го раждаш. Въпреки, че той не е искал да става баща - започваш да го съдиш. Той постъпва изключително благородно и признава детето, че и пари започва да праща, а родителите му - подаръци...

Това, че бебето е в нас /жените/ понякога ни дава право да тормозим мъжете... както си постъпила ти. След като си го родила въпреки волята на бащата би следвало да се оправяш сама. Явно хората са свестни.

Интересно ми е каква е крайната ти цел? Да се ожениш за него и да живеете щастливо с детето тримата само, защото се е случил 'инцидент' по време на секс?  newsm78 newsm78
Това че детето не беше планирано /не сме обсъждали темата да имаме деца/, не означава че е инцидент.

Ако човек, е с ясната мисъл, че не иска дете от една жена, би се постарал да не го прави .... а не след това да каже не го искам и това да го прави честен и свестен мъж, по тази логика, той може да си прави деца и след това, ами грешка, не го искам ... оправяй си се

Защо да е тормоз от моя страна, че искам детето да има законен баща?


Ако се чувства прав, за това което е направил, защо му е тогава да изпраща пари, след като 2 години не е дал нито 1 лв за нищо ....  newsm78
Нека си живее спокойно, никой с нищо не го притеснява, никой нищо не иска от него, сам е решил, направил го е.

Въпроса е защо го прави, нали не би трябвало да се чувства отговорен , след като още в началото е казал че не го иска, или да се покаже че е много свестен ....

А родителите му разбира се, че ще са на негова страна - те спряха да се обаждат, не защото имаше някаква причина, а за да не са срещу него, а подаръците изпратиха малко след като той беше изпратил парите. Той действа и те действат, така излиза на практика.

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 22:14 от Една Жена

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Една Жена, прочети ми мнението и в другата си тема... Как щеше да се чувстваш ТИ ако някой ТЕБ те принуди да си майка? Защото ти това си направила. Чисто изнудване си е. Или това, че си жена ти дава права някакви по-големи да решаваш?

А след като не сте планирали дете - значи е инцидент. Какво да е друго? Всеки път като правиш секс ли го правиш с мисълта за дете? И ако е 'да' за теб - за повечето хора не е.

А бащата плаща пари, защото явно е свестен човек... Аз на негово място нито детето щях да призная - щях да те влача в съда с години, нито пари щях да давам... Но това съм аз - мразя някой да ми решава живота така.

# 10
  • Мнения: 651
Гледай сега, те и мъжете си променят решенията....като и ние....ти първо си решила да раждаш и сама да гледаш детето, после той се явил- променила си си решението....решила си да дадеш шанс на трима ви и най-вече на детето да има баща, ама после си решила да си се прибереш сама с бебето. Причини-имала си. И той така- не искал дете. Пък после решил че иска, пък после пак се отказал, пък после съвестта му стимулирана от призовката за делото проговорила....родителите му като придатъци действат според накъдето духа вятъра....Причини- и той си е имал.
Тъпо е че големи хора за ултра важни неща така го раздават на "иди-ми-дойди-ми", ама така е в живота. За мене отношения в които е имало такива грандиозни пропасти като отричане от дете, изоставяне и т.н са НЕВЪЗМОЖНИ, няма начин да има семейство с тези двама родители. НО!!!! В никакъв случай не значи че този баща няма да може да бъде такъв, щом е решил че иска да бъде по някакъв начин баща на сина си....Съветвам те обаче да не разчиташ на никого освен на себе си. Явно се справяш сама, продължавай така. А ако този баща и родителите му пожелаят да заемат някакви роли в живота на детето ти- не ги спирай. Но дотогава не си блъскай главата, гледай си детето, живей си живота, пък каквото има да се случва- ще се случи. Не прави грешката да се чудиш в какво да повярваш, особено пък по КОледа. На този етап в тази ваша история е най-здравословно да вярваш само на себе си. Пък ако свети чувства споходят вашия БНД и той декларира искрено желание да бъде част от живота на детето, евала. Ама не забравяй винаги вероятната вероятност отново да си промени решението-пак по негови си причини. И пак идваме на това да разчиташ само на кого? На себе си....И краставицата и тя 99% Н2О......

# 11
Една Жена, прочети ми мнението и в другата си тема... Как щеше да се чувстваш ТИ ако някой ТЕБ те принуди да си майка? Защото ти това си направила. Чисто изнудване си е. Или това, че си жена ти дава права някакви по-големи да решаваш?

А след като не сте планирали дете - значи е инцидент. Какво да е друго? Всеки път като правиш секс ли го правиш с мисълта за дете? И ако е 'да' за теб - за повечето хора не е.

А бащата плаща пари, защото явно е свестен човек... Аз на негово място нито детето щях да призная - щях да те влача в съда с години, нито пари щях да давам... Но това съм аз - мразя някой да ми решава живота така.
да, прочетох го, и не разбрах изнудването е в това че му искам името ли е?

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Една Жена, да именно - това, че си завела дело за бащинство е изнудване за мен.

От поста ти виждам, че бащата е казал "Не" още от самото начало, а ти си казала: "Да ама аз ще го задържа". Различно би било /поне за мен/ ако двамата сте искали детето и сте го планирали или дори да не сте го планирали той да беше казал: "Задръж го, искам го...", а после, когато е вече късно да се откаже...

Но човекът не е искал дете - за него това е било инцидент... За който сега си плаща и то доста солено...

# 13
  • Мнения: 651
Абе Иса, душа недей така... само секса в който не участват двама души не води до деца, недей и ти сега с тва че мъжете понеже несъзнателно....ми пощадила ги природата, не им се налага да износват и раждат, не са нагажирани и да отглеждат...чисто физически...Ако и жената не е била със съзнанието да забременява, кво? Да го зареже ли тва дете??? Щом има дете, значи са били двама и не знам за кво изнудване идва реч, отговорността е на двамата. Малко ме учуди с този пост и по-скоро с категоричността си относно светостта на този господин. Може да не е лош човек, просто да не знае кво иска изобщо, ама чак пък такава жертва, недей плийс. Не искам да влизам в спор, ама всяка майка би постъпила така, освен това той все пак е дал знак че има желание макар и ялово да прави семейство...Ми това и е било достатъчно на жената барабар с хормоните да повярва че има правото ( и тя наистина го има) да направи нужното детето и да носи името на баща  си и съответните права от това.
Мисля че никоя майка, която се е наела сама да отглоежда детето си и иска най-доброто за него търсейки прават му не може да бъде нарочена в изнудване.
Извинявай, но наистина го мисля.

# 14
  • Мнения: 651
Една Жена, да именно - това, че си завела дело за бащинство е изнудване за мен.

От поста ти виждам, че бащата е казал "Не" още от самото начало, а ти си казала: "Да ама аз ще го задържа". Различно би било /поне за мен/ ако двамата сте искали детето и сте го планирали или дори да не сте го планирали той да беше казал: "Задръж го, искам го...", а после, когато е вече късно да се откаже...

Но човекът не е искал дете - за него това е било инцидент... За който сега си плаща и то доста солено...



Звучиш ми все едно закони цитираш..... в случй че детето е желано...едикво си, в случай че не е- едикво си....
Хайде пък кой може да каже с абсолютна сигурност какво са си мислели в онзи момент тия хора като са го правили това дете...за съжаление не е документирано никаде и по никакъв начин, така че няма как да докажем абсолютното право на  неангажираност на БНД-то  в това стори. Пък и според мене такъв въпрос ИЗОБЩО  не стои. Жената си търси правата за детето и бих искала да знам члена, алинеята и прочие които казват че при тази ситуация тя извършва нередно деяние под формата на изнудване. Малко вече за думата се хванахме, ама мнооооо ме изненада.....не си много в настроение май... Wink

Общи условия

Активация на акаунт