Клуб "Будала"

  • 4 248
  • 52
  •   1
Отговори
Не знам дали само на мен ми се случва,ама напоследък се чувствам все по често така....Аз ли съм будала....,прекалено доверчива ли съм или направо глупаво-наивна....Уж се мисля за умно момиче,нормална,на всекиго гледам да помогна,а това ми носи в последствие само главоболие и разочарование....
Ето и сега преди Коледа....Приятелка, на която винаги съм помагала,отзовавала съм се по всяко време на денонощието- когато е имала нужда от мен/независимо дали е ставало въпрос за мъжа и,който и изневерява,за болното и детенце или просто защото няма с кой 2 думи на кръст да си каже/,не се сети да се обади,да пише....абе пощенски гълъб да прати...нещо от което да разбера,че се е сетила за мен и моето семейство по Коледа.Аз пращам по традиция картички по пощата,после се застраховам като пускам и в скайп/да не забравя някого случайно/,а накрая и по един смс .....Не ги разбирам хората напоследък,честно ви казвам....само когато имаш нужда от някого ли трябва да се сещаш за него?Знам,че има и много по сериозни неща на този свят,но мен лично ме боли от такова отношение....Добре че има къде да споделим такива неща...
Весели празници и не забравяйте приятелите си!!!!

# 1
  • Мнения: 836
A, не си само ти. И аз така се чувствам в момента - преди малко една "приятелка" ме излъга най-безочливо, за да се измъкне от ситуация, в която разчитах на нея. Понякога е трудно да приемеш хората такива, каквито не искаш да повярваш, че са. Казват, че това са уроците на живота, някои се научават, обаче доста болезнено.

Все пак, при теб проблемът не е толкова трагичен. Сигурно твоята приятелка има оправдателна причина, за да не се обади.

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 23:20 от Silvy A

# 2
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
И аз съм за в този клуб ...

# 3
  • Мнения: 537
И аз съм същата, някой път чак ме е яд на мене си  ooooh! И наистина тия "приятели" се сещат като нещо им трябва, я компютъра се развалил, я пари им трябват  Close

# 4
  • Мнения: 200
И аз съм за в този клуб ...

Така като гледам доста ще станем. Пишете ме и мен!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
И аз съм същата, някой път чак ме е яд на мене си  ooooh! И наистина тия "приятели" се сещат като нещо им трябва, я компютъра се развалил, я пари им трябват  Close

Същото важи и за мен - и аз съм една от основателките на клуб "Будала"!  Tired ooooh!

# 6
  • Мнения: 857
 ooooh! ...И аз съм за тук..., но май не сме много тези който обръщат внимание на това...повечето хора го смятат за нормално за съжаление.

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Имате ли идея как да го променим това, т.е., как добрият човек да може да стане лош newsm78

# 8
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Когато добротата е генетично заложена в човека ,мисията да стане лош е невъзможна. WinkХората от този тип,чувстват необходимост да правят добро без да очакват нещо в замяна.

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 05:30 от k.a.l.i.

# 9
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Да за съжаление и аз имам такива "приятелки", които дори не се обаждат за рождения ми ден а какво остава за коледните и новогодишните празници. Мисля че на хора които не оценяват направеното за тях, трябва да се отговори със същото. Ако бях на теб, бих и го казала,защо пък само ти трябва да си на разположение  smile3521

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
И аз се присъединявам към клуба.
приятелка.... при мен е същият случай с една от приятелките ми. Не се сети да се обади на рождения ми ден, на първия рожден ден на детето, нито сега за Коледа. Но когато й трябва услуга ме намира много бързо.
А пък аз нали съм патка и не мога да я отрежа, въпреки че по принцип съм много серт човек. И понякога ми е мъчно. Защото май по тази точка не искам да приема реалността, че хората повече се интересуват от материалното и правят приятелства по сметка.

Слава Богу имам 2-3 истински приятелки, на които мога да разчитам и ден и нощ.  Peace

# 11
  • Мнения: 90
Записвам се и аз. Пратих смс или по скайп поздравленията си за празниците, от някои получих отговор, но някои и то тези, който ги мислех за по-близки просто не си напавиха труда.

# 12
  • Мнения: 197
Винаги ще има такива хора. Така поне разбирам на кого не мога да разчитам и не ги приемам насериозно. Чувствам се много по-добре след това, а и разочарованията свършват. Дори в един момент започват да ми стават смешни. Един пример-една "приятелка" ок. 2 години все идва на гости, аз се подготвям , а на нея в последния момент и излизат някакви ангажименти. Първо се ядосвах, после взех да си правя майтап-ще дойде ли или не, накрая и казах право в очите какво мисля и вече не се обажда. Другите ги надушвам по-отрано, но определено тя беше най-многословна, та така 2 години я "посрещах". За съжаление познавам още поне 4-ма такива, но и с тях ще се позабавлявам Laughing

# 13
  • Мнения: 2 000
И аз се присъединявам в този клуб. Отдавна се разочаровах от доста от "приятелите" си Sad

# 14
  • Мнения: 115
Приемате ли още членове на клуба?!
При мен обаче става дума не за приятелка, а за човекът, с когото уж бяхме заедно почти 2 години. Сеща се за мен основно за 2 неща - за секс и когато има нужда от пари (извинявайте за директността). Забрави рождения ми ден тази година, когато отиваме някъде - аз плащам разходите (а той уж има бизнес, но постоянно има някакви трудности - и аз будалата вярвам!), поиска да изтегля кредит, за да си купи кола (добре, че не го направих).....на Коледа останах сама и се прибрах при родителите ми, а за Нова година неговите планове са да я посрещне в Париж (но мен ме няма в тези планове)....а като си помисля, че дори и за дете говорихме преди време......

Общи условия

Активация на акаунт