Дайте ми идея за мн вкусно ядене с свинско

  • 4 522
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Днес съм размразила малко свинско месо. може ли някой да ми даде идея за вкусна манджа може и да е нещо с пържоли. че оният ден се изложих пред съпръга ми с ужасно гадно пиле с картофи и сега искам да си наваксам Embarassed ooooh! Simple Smile Simple Smile

да добавя нямам зеле така че няма да мога да направя свинско със зеле

но пък ще е добре за рецепта с ориз

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 18:41 от Monkas

# 1
  • Мнения: 22 867
Ето, по този начин е много лесно и вкусно.

Пържолите (в моя случай бяха свински) се начукват, нареждат се в намазнена тавичка, посоляват се, малко черно пиперче се слага, отгоре се наръсват със ситно нарязан лук, настъргано на ренде кашкавалче, мажат се с майонеза и се пекат около 30 мин.

Аз слагам една цяла майонеза приблизително на четири пържолки/, гледам да я размажа по цялата повърхност на месото. Може да объркаш нарязания лук с настъргания кашкавал и майонезата и така да я сложиш.
Може и да не са пържоли, а парченца месо.

А тук може да видиш рецепти за свинско с ориз, също много вкусно

# 2
  • Мнения: 305
Ето, по този начин е много лесно и вкусно.

Пържолите (в моя случай бяха свински) се начукват, нареждат се в намазнена тавичка, посоляват се, малко черно пиперче се слага, отгоре се наръсват със ситно нарязан лук, настъргано на ренде кашкавалче, мажат се с майонеза и се пекат около 30 мин.

Аз слагам една цяла майонеза приблизително на четири пържолки/, гледам да я размажа по цялата повърхност на месото. Може да объркаш нарязания лук с настъргания кашкавал и майонезата и така да я сложиш.
Може и да не са пържоли, а парченца месо.

А тук може да видиш рецепти за свинско с ориз, също много вкусно

благодаря ти! звучи вкусно. ще опитам Peace

# 3
  • Мнения: 1 726
Много хубави стават, като ги запържа леко на тигана от двете страни ,после ги редя в йенска тенджера и между тях парченца топено сирене, затварям и пека.

# 4
  • Мнения: 7 091
Виж тук:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1017.msg39446.html#msg39446

Аз направих гарнитура задушен ориз към него.  Peace

# 5
  • Мнения: 5 001
Моето предложение е винен кебап с гарнитура - варен ориз и картофено пюренце....Класика......  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 018
На Коледа сътврих следното:
Свинско месо 2 кг. нарязано на кубчета около 4 на 4см. Нарязах на ситно праз, добавих червен пипер, черен пипер, олио и една подправка на Котами за пържоли, сол. Мариновах месото за около 12 часа. Сложих го в гювеч с 1 1/2 ч.ч. вода и във фурната за 2 часа. Накрая махнах капака за 15 минути да се запече. Стана мозък... Свекито поиска рецептата  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 801
аз за нова година мисля да изпробвам следното:

Свинско в йена

* свинско, нарязано на кубчета
* 1 чаша замразена или сладка царевица
* морковчета, нарязани на кубчета
* лук, наситно
* 200-300 грама печурки
*1/2 чаша червено вино

малко олио, сол, ерен пипер и някакви други подправки по вкус.

Продуктите се смесват в йената. Добавя се виното, олиото и подправките. Залива се с вода колкото да покрие и се пече. Някъде 1,30 часа на 180 градуса.

МИсля да го сервирам с картофено пюре или някаква свежа салата.

# 8
  • Мнения: 4 668
Моето предложение е винен кебап с гарнитура - варен ориз и картофено пюренце....Класика......  bouquet
Това щях да предложа и аз  Peace
За още по - лесно и гарантиран резултат , можеш да си вземеш от фиксовете за винен кебап Wink

# 9
  • Мнения: 1 104
Много често правя следната гозба със свинско месо: сварявам картофи на купчета за гарнитура;месото нарязвам на малки парчета, запържвам в олио, като малко преди да стане готово добавям нарязан лук; изваждам месото слагам в тавичка, заливам с малко сметана, поръсвам с кашкавал и след 15 минути е готово.

# 10
  • Мнения: 3 360
Моето предложение е винен кебап с гарнитура - варен ориз и картофено пюренце....Класика......  bouquet

Ооо,да!Наистина класика!

# 11
  • София
  • Мнения: 461
Аз си съчиних следното:

Свинско месце около 500гр се нарязва на средно големи парченца(може и пържолки)и се запържва
за кратко в зехтин.Подрежда се в йенска тенджера.Около 300гр печурки се задушават в масло и с тях се покрива месото,отгоре сложих и 3 дребно нарязани кисели краставички,и 2 скилитки чесън.Малко черен пипер и сол на вкус.Залива се с домати от консерва ,колкото да покрие продуктите и се пече около 40 мин. на 250градоса.
Става страхотно и бързо.На моя мъж му стана любимо  chef

# 12
  • Мнения: 385
Скоро пуснах подобна тема. Виж това:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251973.0

Препоръчвам го с 2 ръце Peace Peace Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт