Твърде голям апетит

  • 3 930
  • 13
  •   1
Отговори
ooooh! Искам да споделя следния проблем: дъщеричката ми е на 3 месеца, но още от втория месец изяжда на хранене по 150мл, а е склонна и за повече, защото след всяко хранене се сърди много. Има ли някой друг с моя проблем - моля споделете своя опит! Уточнявам, че тя е на 6 хранения дневно т.е. последното ни хранене е в 9:00ч.

# 1
  • Мнения: 46 437
Аз пусках подобна тема, моята ядеше по 180 мл.  Laughing  Беше временно, за 2-3 седмици. След това от раз си изключи 2 хранения. Мисля, че така се опитваше да поеме необходимото количество и да се подготви за по-малкия брой хранения. Не съм я ограничавала  Grinning

# 2
Цитат на: nikol78
Аз пусках подобна тема, моята ядеше по 180 мл.  Laughing  Беше временно, за 2-3 седмици. След това от раз си изключи 2 хранения. Мисля, че така се опитваше да поеме необходимото количество и да се подготви за по-малкия брой хранения. Не съм я ограничавала  Grinning


Искам някой да сподели своя опит защото при нас не е просто 2-3 седмици - Александра е дете с апетит - а аз много се страхувам да не и се разшири стомахчето.. После диети, тормози - разбираш какви са страховете ми.

# 3
  • Мнения: 46 437
Напълно те разбирам, дъщеря ми качи 1.800 кг. първия месец #Crazy , втория 1.100 кг. На 3 месеца беше 6.900 кг. и 63 см. След 3 месец се нормализира и започна да качва по 0.400 кг. Едва тогава се успокоих  Wink

Педито казва, че около килограм на ден мляко е нормално за тази възраст, а при вас 6 хранения по 150 мл. са 0.900 кг. - съвсем нормално Wink

# 4
Цитат на: nikol78
Напълно те разбирам, дъщеря ми качи 1.800 кг. първия месец #Crazy , втория 1.100 кг. На 3 месеца беше 6.900 кг. и 63 см. След 3 месец се нормализира и започна да качва по 0.400 кг. Едва тогава се успокоих  Wink

Педито казва, че около килограм на ден мляко е нормално за тази възраст, а при вас 6 хранения по 150 мл. са 0.900 кг. - съвсем нормално Wink


Дори не са 7 а 6 хранения - т.е. 900мл - благодаря те, че ме успокои. Алекс беше качила на 1вия месец 1200гр и 5см на дължина - в понеделник ни е следващата консултация, но по изтръпналите си ръце усещам, че и сега резултата няма да е по-различен!

# 5
  • Мнения: 3 663
bvladeva, моята беба в началото на третия вече пиеше по 180, но тя пък се хранеше 5 пъти, което е горе-долу същото Simple Smile до миналата седмица пиеше по 220, но откакто и давам каши си намали млякото на 160. Върви едра - в момента е 8200, а се роди 2700. Гледай да не се събира повече от литър мляко на ден както е казала Никол и не се тревожи. Има деца, които просто са по-лакоми. Даваш Вигантол предполагам ? а педиатърката би трябвало да гледа фонтанелата...
като гледам си наддаава нормално детето Simple Smile (за справка моята лакомия подобно на София на Никол първия месец удари 2кг  Shocked , после вече качва по-спокойно, но пак по близо килце на месец) . Важното е, че сме в нормите Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 753
Ние бяхме така. Ако й давах и по 200мл. щеше да изяжда... тя още си е така. Има огромен апетит и заради това имахме ужасни, отвратителни и непрестанни колики. Вариантите ми бяха - рев от лакомия или рев от колики.  До скоро даже бяхме на 7 хранения и за нищо на света не ми даваше да ги намалявам, не искаше нито вода, нито залъгалка... Коремчето вече й се успокои от както й даваме пюре, но на обяд например изяжда около 170 гл. пюре и още 60мл. мляко. Едвам диша след това, ама е доволна... И кво да я правя, ако не й дам да яде реве.
Не знам какво да те посъветвам... Давай на бебчето толкова колкото му се яде, но все пак да не е неограничено количество. И внимавай за колики! По-добре да яде по на често, отколкото на рядко по големи количества!

# 7
  • Мнения: 5 370
Цитат на: albenadi
Има огромен апетит и заради това имахме ужасни, отвратителни и непрестанни колики. Вариантите ми бяха - рев от лакомия или рев от колики.  До скоро даже бяхме на 7 хранения и за нищо на света не ми даваше да ги намалявам, не искаше нито вода, нито залъгалка...

Все едно чета за моя бебек-преди ядене рев от глад,след това реве,че го свива коремчето Embarassed  Cry Има ли оправия???

# 8
  • Мнения: 1 753
Цитат на: Coeur
Цитат на: albenadi
Има огромен апетит и заради това имахме ужасни, отвратителни и непрестанни колики. Вариантите ми бяха - рев от лакомия или рев от колики.  До скоро даже бяхме на 7 хранения и за нищо на света не ми даваше да ги намалявам, не искаше нито вода, нито залъгалка...

Все едно чета за моя бебек-преди ядене рев от глад,след това реве,че го свива коремчето Embarassed  Cry Има ли оправия???


Има оправия, ама коремчето трябва да свикне... За съжаление трябва да минат 2-3 месеца, докато това се случи. Доколкото съм чела, това е един вид криза на растежа, когато бебетата наддават бързо, стават супер лакоми и след това се гърчат от болки в корема.

Има и нещо друго - аз все още я храня с биберон №1 на Др.Браун, защото иначе излочва млякото за 2 минути и тогава корема я боли още повече... Така че ако си сменила с по-голям биберон, пробвай пак с малък, така хем по-бавно влиза млякото в корема, хем повече се изморява да суче.

# 9
  • Мнения: X
Ния и сега си е с голям апетит. Яде попара, зеленчуково/месно пюре, каша/кисел и сутрин и вечер мляко с бисквитка - и като количество и като качество мори всичко, а не и личи, но пък не спира на едно място. Винаги е хапвала повече, отколкото трябва, незнам дали понеже до към 6-ия месец беше на Фризовом, а той е леко диетичен, но си има апетит. Ако не сте с наднормено тегло не виждам проблем, дори напротив - радвай се, че яде, а не го гониш с лъжицата Wink

Въпреки, че си хапва доста до скоро беше на 6 хранения...просто си е до дете.

# 10
И моето бебе е много лакомо. Давам й по 180мл,като се има предвид,че с това я ограничавам:)Иначе ще изяде много повече. Сега и давам пюре плюс 150мл. Съответно сме на 5-хранения,като първото е в 8ч.,като се събуди,а последното в 21ч. след къпане. Не ми се иска да я държа гладна,за да не се изнерви,че сега ми е много добричка и не плаче за друго освен за хранене:).

# 11
  • Мнения: 46 437
Цитат на: albenadi
Цитат на: Coeur
Все едно чета за моя бебек-преди ядене рев от глад,след това реве,че го свива коремчето Embarassed  Cry Има ли оправия???


Има оправия, ама коремчето трябва да свикне... За съжаление трябва да минат 2-3 месеца, докато това се случи.......Има и нещо друго - аз все още я храня с биберон №1 на Др.Браун, защото иначе излочва млякото за 2 минути и тогава корема я боли още повече... .


Мимичета, до бебе си е. София не е имала колики, въпреки голямото количество и то изядено с шише на Камера.

# 12
Мимичета, до бебе си е. София не е имала колики, въпреки голямото количество и то изядено с шише на Камера.[/quote]

Да, и при нас е същото - моята беба е много лакома, но много отдавна давам Саб симплекс само сутрин и вечер профилактично, докато навърши 3 пълни месеца, така че съм съгласна с теб.
Благодаря на всички майчета за съветите и личните си преживявания, които споделиха - сега вече възприемам някак по-нормално големия апетит на Александра - всъщност тя се роди 10 дни по-рано, но вече беше стигнала 3500гр и 51см, така че за мен донякъде е обяснимо.

# 13
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И моето бебе си хапва много (180-210 гр.) при това упорито не иска да се откаже от нощното хранене. Понякога дори два пъти през нощта става за да хапне. Да не говорим че след зеленчуковото пюре на обяд огладнява 2 часа по-късно.
Но не се притеснявам защото докато аз си гледах големия по книга и го държах гладен снаха ми гледаше племенника в устата и щом я отвори му буташе шише с мляко и бисквита вътре. Аз все й разправях че ще му се разшири стомаха, но детето си е супер, щом проходи отслабна и сега си е слаб и е страшно жилав и палав - вечно виси от някое дърво и вечно е с рани по краката.

Общи условия

Активация на акаунт