Пак за майчинтвото въпрос

  • 507
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 004
Моят случай е следния: Досега бях по майчинство, но като самоосигуряващо се лице и си взимах парите от НОИ. Но сега почнах работа на трудов договор и се интересувам за тези 50% които уж мога да взимам.
От работата ми казаха, че аз трябва да ходя в НОИ да се занимавам, но мен ме съмнява това. Някой знае ли как стои въпроса? Аз ли трябва да ходя и какво трябва да нося и подавам там, или фирмата трябва да си се занимае с това?

Ако темата е повтаряна се извинявам, ако искат модераторите да я преместят.

# 1
# 2
  • Мнения: 1 004
Питах и там но така и никой не ми отговори, никой ли не се е сбльсквал с такьв проблем? Интересува ме най-вече дали се подават документи в нои някакви....

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз подадох молба до работодателя за получаване на 50% майчинството, те ми го превеждаха със заплатата, не знам така ли трябва да е. Звънни в НОИ и питай най-добре. Има телефони в сайта им

# 4
  • Мнения: 3 116
Зайо и аз подадох молба до работодателя, даже доколкото си спомням беше със свободен текст.

Нещо се опитват да те минат май, не им се занимава.

# 5
  • Мнения: 1 004
Ох, Ритка и аз така си мисля  Sad

# 6
  • Мнения: 2 677
Аз съм в същото положение като теб.
През времето, в което получавам 50% от майчинството (все още го получавам), смених работата. И двата пъти молба съм подавала единствено пред работодателя. Личен състав имаха грижата да придвижат нещата.

# 7
  • Мнения: 1 004
Ама че работа...ще питам в нои и после ще се разправям тук   Close

Общи условия

Активация на акаунт