Отговори
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Добър ден.
Бих искала да попитам нещо.Приятелят ми почина на 24.12.2007г.В момента все още е в патологията за аутопсия.
Въпросът ми е следният - как да изискам ДНК тест,кръвен материал и въобще всичко необходимо за доказване на бащинството на детето ми.Объркана съм и не знам какво да правя и кои са точните въпроси, които да задам и как да подходя към ситуацията?Има ли вероятност да ми бъде отказано, да се вземе материал от тялото му, за доказване на бащинство(по настояване на роднини и тн.) и какво да правя ако това се случи?
Ще съм много благодарна, ако адвокат или съдебен медик между вас ми помогне със съвет днес, защото утре ще му бъде направена аутопсия и роднините му ще го вземат за погребение и евентуална кремация(тъй като нямаме брак, нямам право по никакъв начин да взема решение за уреждане на погребение и тн.)
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 651
Казваш че сте живели заедно....детето не е ли признато?  Ако е така, нищо не ти трябва да правиш....В противен случай трябва да внесеш искане някъде, може би в съдебна медицина за изолиране на сертифициран от тях ДНК материал ( т.е. че този материал е от този човек...извинявай ако такива думи те натъжават....)....Да се включат и майчетата с юридически познания какво се прави после, но в тази ситуация спешно ти е да вземеш материал, пък останалите експертизи може и по-късно да се направят.... newsm78

# 2
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не е признато детенце.Когато се роди, имах причини да не позволя баща му да го признае.Нещата обаче се промениха пред последната година, само че не намерихме време, да отидем до общината и да признае малчо.Той си го искаше - от първият до последният ден искаше малчо да носи неговото име.Просто почина твърде внезапно

# 3
  • Мнения: 651
За съжаление не съм веща по тези въпроси....трябва човек с юридически познания да те посъветва какъв е пътя.
Мацки,няма ли някоя идея какво се прави, случаят на момичето наистина е спешен.....не е много подходящо може би, но защо не пуснеш темата в някой по-посещаван подфорум....в Клюкарника дори ( извини ме, в никакъв случай не искам да кажа че случилото ти се е клюка), но там е много по-вероятно да попаднеш на човек с нужните позания....Другото което ми хрумва е да се обадиш на някои от тлефоните на агенцията за закрила на детето, въпросът ти касае интересите на детето ти, там може би ще има човек който може да те насочи..... newsm78 Нямам такива телефони, но ще се разровя...може би в "нашите деца" Има нещо......

# 4
  • Мнения: X
bloodywhite,искам да ти помогна мила,но идея си нямам.Само за това се сетих:да пуснеш препратка към тази тема във  форума за семейни казуси на Български правен портал Lex.bg http://lex.bg/phorum/viewforum.php?f=6&sid=582ddb80b67713290f2908d6b9dd0685
Тук са адвокати и все някой ще ти пише нещо,още тази вечер.Пък дано и нашите се включат в темата!

# 5
  • Мнения: 2 863
Доколкото аз знам, при всички случаи след като детето не е припознато се води дело, независимо дали родителят е жив или мъртъв.  Имаше нещо, че може да се вземе ДНК и  от други роднини, но не знам дали дори и да вземат от него сега, то ще има стойност след като няма започната  процедура....Имам спомен за едно момиче, което искаше да докаже  бащинството на известен мъж, италиянец, с когото майката беше имала връзка... и делата се точеха с години, тя самата беше вече на към 20 годни, но искаше да носи името му, не  заради парите му.....
Защо не пишеш на лични на някой от адвокатките ни дето пишат тука?

# 6
  • Мнения: 239
Чл. 44. от Семейния кодекс:

(2) Когато бащата или майката са починали, искът за установяване или оспорване на произход се предявява срещу техните наследници.

Чела съм, вкл. изказвания на специалисти,които провят днк-анализите, че когато единият родител и починал, днк-тестът се извършва като се вземат проби от родителите или братята и сестрите на починалия.

Защо все пак не се посъветваш с адвокат или направо не питаш специалисти, които се занимават с днк-анализ - в Майчин дом-София, в Медицинска академия или в Катедра по Криминология към Полицейската академия - информация и телефоните им лесно може да се намерят с търсачката. Ако може да се вземе "проба" от бащата ще бъде най-добре.
Моите съболезнования!

Общи условия

Активация на акаунт