Въпрос за кашите

  • 570
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
ЗДравейте,
Честита Коледа!!! Simple Smile
Бихте ли ми казали по колко каша трябва да изяжда бебе на 6 -почти 7 месеца?
Като съм я въвела,тя 50 на 50 ли трябва да е с млякото или може само каша без мляко?
Предишният педиатър при който бях,ми беше казал да давам млечно-плодова каша.
Знам,че кашата може да се редува с плодовото пюре.И то ли трябва да е 50 на 50 с млякото или може цяло пюре без мляко?

Ще се радвам да споделите вашият опит,за да се ориентирам. Heart Eyes

Благодаря ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
След като си я въвела може да даваш на едно хранене само каша или каша смесена с плодово пюре.Като количество би трябвала да е колкото млякото,което бебето изяжда на едно хранене,за вашата възраст около 150 гр. каша ми се виждат ок.Ако правиш само каша(да приемем,че е млечна),наливаш около 130 мл. вода,добавяш каша докато докараш желаната гъстота(аз лично така я правя,не чета пропорциите на кутията,защото по тях винаги става или много рядка или много гъста).Така се получава общо количество около 150 гр.Ако ще я смесваш наполовина с плодово пюре,си правиш двойно по-малко количество каша-около 70-80 гр. и допълваш с пюре докато стане пак 150.

# 2
  • Мнения: 1 596
Много ти благодаря,
това е доста полезна информация Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 72
 Аз предлагам каша по 180-200г., пък колкото изяде-толкова. Редувам плодово мляко, приготвено от плодово пюре и адаптирано мляко в съотношение 40:60, около 200г., изяжда го, та и за още пита  Laughing. В кашата не слагам мляко, защото давам млечна .

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Като количество давах каша колкото мляко би изяждал през дадения месец.

Независимо дали кашата е млечна или безмлечна винаги я правя с неговото АМ, не с чиста вода.

Порцията я правя така - 2/3 каша + 1/3 пасиран плод или плодово пюре, при вас може би общо около 150-170 мл. Така ме посъветва педиатърката.  Чиста каша никога не съм давала, винаги смесена с плод.

Това всъщност, виждам, е съвета и на твоя педиатър:
Предишният педиатър при който бях,ми беше казал да давам млечно-плодова каша.


Знам,че кашата може да се редува с плодовото пюре.И то ли трябва да е 50 на 50 с млякото или може цяло пюре без мляко?
Плодово пюре не замества цяло хранене, повечето деца не могат да се заситят до следващото хранене и само ще си объркате режима. Можеш да го даваш на 2 пъти през деня между храненията или да го добавяш към кашата.
Другият вариант е нещо като плодово мляко, това, което е дала като пример Ашли:

Редувам плодово мляко, приготвено от плодово пюре и адаптирано мляко в съотношение 40:60, около 200г

Общи условия

Активация на акаунт