До колко градуса е нормалната температура?

  • 10 372
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами, моля споделете до колко градуса знаете,че е нормалната температура на малките деца?
Сина ми беше болен от ларингит и вече един месец стана от както поддържа температура 37,1-37,2 ,но не през целия ден предимно вечер иначе през останалото време има 36,7-,36,8 имахме кашлица и хрема ,но те минаха само температурата остана правихме му изследвания кръв и стерилна урина и показа,че има в урината бактерия Profens>10.5 която според детски пулмолог и педиатърката трябва да се лекура с антибиотик/той пи антибиотик 10 дена аугументин и 7 дена клацид/и от там ни изпратиха на детки нефролог,който каза,че бактерията не била много и го остави на витамини само без лекарства организма щял сам да се пребори,но се притеснявам,че дълго време потдържа  фибрилна температура.Използвам електронен термометър/той съвпада с живачния/ и я мериме в дупето,като знам ,че се приспада полувин градус за да се види истинската температура.

# 1
  • Мнения: 2 818
Доколкото знам по принцип човешкия организъм вечер повишава леко температурата си.

Температурата по-принцип означава, че организма се бори с нещо и когато не е висока не е опасна,а по-скоро полезна. Аз бих послушала нефролога, като след нова година бих пуснала пак изследвания... Това при положение, че детенцето се чувства добре.

Желая ви скорошно оздравяване!

# 2
  • Мнения: 176
Това не е температура.
Вечер децата са с повишена телесна температура, при възрастните, мисля, че също е така.
Аз така преди време бях откачила, понеже бебето беше само на месец и след лечение с антибиотик все мерех, ли мерех температурата, а то и вкъщи си беше топличко и се бях вманиачила, а се оказа, че вечер си е по-топличко детето и всичко му беше наред.
Съветвам те да послушаш нефролога - добър вариант са витамините, дръж температурата вкъщи по-ниска, за да не те бърка претоплянето например.
Споко и весели празници Grinning

# 3
  • Мнения: 545
Доколкото знам по принцип човешкия организъм вечер повишава леко температурата си.

Температурата по-принцип означава, че организма се бори с нещо и когато не е висока не е опасна,а по-скоро полезна. Аз бих послушала нефролога, като след нова година бих пуснала пак изследвания... Това при положение, че детенцето се чувства добре.

Желая ви скорошно оздравяване!
Напълно подрепям!

# 4
  • Мнения: 2 746
Детето ти няма температура.Тези стойности означават, че организма е силен и се бори с каквото там има.Не се тревожи, всичко ще отмине, недей често да му мериш температурата.Витамините камо ще подпомогнат имунната система, слушай детския нефролог.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Определено организма се опитва да се пребори с бактерията чрез поддържането на тази Т. Щом и детския нефролог не вижда нищо притеснително, давай му повече плодове и витамини за засилване на имунната система и наистина детето само ще се пребори.

Щом веднъж сте имали бактерии в урината е хубаво да пускаш стерилна урина поне веднъж месечно за проследяване на чистотата и. Моят син имаше инфекция когато беше на месец и от тогава радовно следя урината за бактерии /по препоръка на  детски нефролог/.

# 6
  • София
  • Мнения: 43 904
Доколкото знам по принцип човешкия организъм вечер повишава леко температурата си.

Температурата по-принцип означава, че организма се бори с нещо и когато не е висока не е опасна,а по-скоро полезна. Аз бих послушала нефролога, като след нова година бих пуснала пак изследвания... Това при положение, че детенцето се чувства добре.

Желая ви скорошно оздравяване!

Много добре е написано, напълно подкрепям...

# 7
  • Мнения: 1 674
не се притеснявай,желая ви скорошно оздравяване! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт