За колите, шофьорите и безотговорността :(!

  • 8 310
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 792
Историята никак не е лека Cry .
При цялото веселие, което цари в Клюкарника, реших да го напиша, това е една история, която много ме потресе тези дни.
 На майка ми най-добрата приятелка загина в автомобилна катастрофа на 17.04. 2005г., заедно с нея на место почина мъжът й, а внукът им е в много тежко състояние, направена е операция и му е махнат далака, детето е само на 5г. Катастрофата е станала край Пазарджик, заради не спазване на предимство отстрана на техния шофьор(той е мъж, на по малката сестра, не на майката на детето), при знак стоп даже не е намалил и директно се е забил в колата, която в момента се е ползвала с предимство, в нея са пътували много хора и на место е починало, едно 10 годишно дете Cry.
 Това е! Ето една безотговорност, до какво може да доведе, приятелката на майка ми се бореше с рак на гърдата, вече минаха 5 години от операцията и нямаше индикация да се е появил отново, жената мина през много битки и какво се случи накрая #Puppy dog .
 Пиша всичко това, защото не може да се прави компромис, не може да се допуска отклонение от правилото, просто ей така, моят мъж, също е прекалено самоуверен на пътя понякога Close , това е един от поводите за скандали между нас, може да ме сметнете за крайна, афектирана съм от този случай, но мъжете се държат безкрайно безотговорно на пътя. Истината е, че това е много страшно, ужасяващото е, а последствията са разтрисащи Sad , само се моля детенцето да се оправи Praynig , макар че една глупава и безотговорна постъпка му съсипа живота #Puppy dog

# 1
  • Мнения: 46 437
Дано се оправи детенце  Praynig

Потресена съм и от шофьорите и от пешеходците. Нямаме култура на движение, това е истината  Neutral Face

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Много си права за мъжете, истината е че те се мислят за велики шофьори и си позволяват на пътя действия, които застрашават не само техния  живот, но и този на околните Imp
За съжаление моят мъж е точно от тях и с чиста съвест мога да кажа, че аз съм много по-добра шофьорка от него, въпреки, че имам по-малко стаж.

Добър шофьор е не този който може да натиска до дъно педала на газта, да прави тройни изпреварвания и да скача на спирачката малко преди да се е забил в ТИР-а отпред.
Добър е този, който може да преценява възможностите си и да кара според тях, както и този, който игнорира съседната кола на светофара, форсирана в стил "Хайде да се гоним"
Не, че имам нещо против мъжете шофьори (много от тях са кадърни и отговорни), но не ви ли се струва, че те са виновни за почти всички сериозни ПТП-та... Дори май имаше предложение, гражданската отговорност на кола шофирана от жена да бъде по-евтина, което подкрепям с две ръце Sunglasses

Историята, която си разказала е направо потресаваща и за съжаление такива абсурди се случват по пътищата всеки ден Sad
дано детенцето се оправи...горките му родители Praynig

# 3
  • Мнения: 3 394
Ето това е единственото,заради което мразя България от цялата си душа и сърце-заради наперените шофьори! Кьораво и съкато се качило на таралясници и вижте ни кви сме готини!

Двама мои приятели загинаха по нелеп начин в ПТП,

аз самата претърпях зверска автомобилна катастрофа, щото дупето дето караше се наведе да си вдигне изпуснатата цигарка и то на завой , и то с невиждана скорост #Cussing out

Тогава си видях живота за секунди, затворих си очите и мислено се помолих на Бог да имам пак възможността да целуна племеника си /детето ,което и до ден днешен обожавам, но тогава Стела още я нямаше Heart Eyes /. И получих този шанс, благодаря ти Боже Praynig

# 4
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Цитат на: Jade
Не, че имам нещо против мъжете шофьори (много от тях са кадърни и отговорни), но не ви ли се струва, че те са виновни за почти всички сериозни ПТП-та...


Дано детенцето се оправи, дано!
Според една съвсем скорошна статистика на КАТ за последните 3 години 3/4 от катастрофите и съответно жертвите на пътя са по вина на мъже шофьори и 1/4 - жени. Ако не ме лъже паметта цифрите за катастрофите бяха 1343 и 101.
 А аз лично съм плакала, когато дадоха репортажа онзе ден за начало на дело срещу един мъж, блъснал жена на 21 г. с бебе в количка на бул. Руски в София преди около година - жената е мъртва, момиченцето и е парализирана от дясно, а майка и не можеше да спре да плаче, говореше през сълзи.

# 5
  • Мнения: 9 063
Ето затова никога няма да изкарам шофьорските курсове,нито ще стана шофьор...и пак нищо не ми гарантира че няма да попадна на някакви такива по улиците Rolling Eyes

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не бих коментирала дали карат жени или мъже, отвратителното е, че този начин на каране е един абсолютно нелеп риск, на който се подлагат големи семейни хора.
Нелеп е, наистина думата, която ми идва на ума.  #Sniper

# 7
  • Мнения: 671
Много съжалявам. Sad

# 8
  • Мнения: 5 647
Гадна история! Дано детето се оправи бързо.

# 9
  • Мнения: 3 562
Цитат на: Jade
...Добър е този, който може да преценява възможностите си и да кара според тях, както и този, който игнорира съседната кола на светофара, форсирана в стил "Хайде да се гоним"....

Много точно казано, само дето аз не познавам мъж, който да признае, че възможностите му на пътя са по - малки от тези на шофьора в съседната кола - май от там идва проблема  Thinking
Дано детенцето да се оправи, каква вина има, че да плаща заради глупостта на възрастните  Praynig

# 10
  • Мнения: 2 784
Дано детенцето да се оправи бързо.Тука с майка ми понеже четохме историята и тя разправи случка на която преди няколко дни е била свидетел.По една тясна уличка паркирала жена тръгва да излиза с колата.Междувременно,с висока скорост в уличката влиза друга кола.Жената спира за да му даде предимство,но шофьора рязко набива спирачки току до нея.Слиза,започва да вика,да я псува,отваря и вратата,взема и очилата и ги троши с крак.И това при положение,че удар не е имало и жената му е дала път.Е,такива #Sniper
А иначе онзи ден един се засили точно срещу количката ми като в ония филми,дето си изпитват смелостта.Голяма кола срещу детска количка-ама че равнопоставеност Shocked И ми вика:"Кой те е карал да ходиш по улицата,ма!"А то по тротоара не може да се мине-коли една до друга.

# 11
  • Мнения: 1 753
Ужасно!  Sad
Има много такива истории, за съжаление!
Да се движиш по пътищата на България си е цяло изпитание. Аз съм шофьор, но съм много внимателна и всички ме псуват, че не съм карала, че съм се влачила като охлюв и т.н. Не ми пука от другите, а по-скоро ме е яд, че точно такива самоуверени тъпанари предизвикват такива човешки трагедии.
Дано се случват по-малко такива нещастия!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Най ми е мъка за дечицата. Ей това мъжете като се качат в кола, все едно са Шумахер на пистата. Преди ... два месеца някъде един малоумник щеше да ми тегли боя защото спрях на знака за пресичане на път с предимство. Нямало било стоп. Ми няма, ама аз ТРЯБВА да видя дали не идва някой. Той понеже беше настъпил и щеше да се вреже отзад в мен. И тъй като е отзад и с несъобразена скорост - той е виновен, ама си го изкара на мен. Ама аз се разврещях като настъпана и викам, че иска да ме бие, та се насъбраха хора.
Ей откак съм взела книжка, 6, 7 години скоро стават, най-неприятните ми случки на пътя са били се с едни такива много самоуверени мъже.
Тъжно е колко хора си отиват, защото не е спазен един знак или не е дадено предимство. За къде се бърза? Тази една минута повече какво ще ни даде....

# 13
  • Мнения: 6 315
Не деля шофьорите на мъже и жени. Мисля, че е адски грешно. Но от това, което виждам - много жени си мислят, че дори и да нямат предимство мъжете са длъжни да им отстъпват. А да не казвам как една жена шофьор почти смаза крака на човек в опитите си да паркира. Къде гледаше тази госпожа не знам!

Иначе се старая да слагам всички под един знаменател. Факт е, че у нас се води война по пътищата. Лично аз всеки път като видя маршрутка и изтръпвам. Изтръпвам и като ни изпреварват, като се престрояват без да пускат мигач и т.н.

Моя близка приятелка почина на 23 години в катастрофа, а бе най-красивото момиче, което съм познавала. На моя съседка сина й и цялото му семейство загина на пътя. Трагедията е пълна.

Няма значение дали мъж или жена шофира. Тук просто не се спазват правилата.

Съжалявам много за това, което е станало! Дано детенцето се оправи!  Praynig  Praynig  Praynig

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Моята приятелка, която е полицайка пък ми разкажа нещо още по- потресаващо.

Мъж и жена от провинцията имат болна дъщеря на 14 години. Никъде другаде не могат да я оперират, освен в Пирогов. Но хората са много бедни. Нямат пари за път. Цял месец ходят по познати да искат заеми, за да могат да стигнат до столицата.
Накрая и това става. Бащата оставя семейството пред болницата и се връща на село да работи.
Операцията е много сложна и шансовете на момичето са 50:50. След операцията момичето изпада за над седмица в кома. Майка му е неотлъчно до нея. Положението почва малко по малко да се подобрява.
Най- накрая идва деня за изписване.
Таткото отново намира пари на заем, за да отиде да си прибере семейството.
Излизайки от Пирогов и пресичайки улицата, един джип връхлита върху им.
Майката и дъщерята остават на място.
На бащата нищо му няма. От джипа излиза една мутра и пита "колко ти дължа?"

Приятелката ми е била тогава на работа и дошла на местопрестъплението. Случката е от преди 5- 6 години, но никога няма да я забравя.

Общи условия

Активация на акаунт