Защо ме боли гръбначния стълб???

  • 6 163
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
.....и толкова зверски #Puppy dog  #Puppy dog  #Puppy dog

Направо ми се пищи от болка понякога Sad
Болката е ниско долу, малко над кръста и то точно на гръбначния стълб ooooh! Ужас ме е обхванал!

Не е от вчера за съжаление!

Дали не е от матрака, на който спя или от нерви!

Със сигурност не е от вдигане на нещо тежко, знам как да го правя и си пазя кръста,но става въпрос точно за гръбнак!

Малееееееее, да не са шипове, баба ми имаше....Но аз съм на 27 год -много ме е страх!

Помагайте,моля ви Praynig  Praynig  Praynig

# 1
  • Мнения: 3 394
има ли някой идея #Puppy dog

# 2
  • Мнения: 46 434
Мен ме болеше преди като работех по цял ден на твърд стол. Да не се заседяваш повечко  Thinking

# 3
  • Мнения: 3 394
Цитат на: nikol78
Мен ме болеше преди като работех по цял ден на твърд стол. Да не се заседяваш повечко  Thinking


Мила, та аз не подвивам крак по цял ден #Puppy dog Де да можех да поседна поне за миг Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
Мен също ме болеше така... абе какво да ти кажа... от бременността се променя тялото. Изместил се е центъра на тежестта, после като си родила и са се смъкнали кг. пак се е променил. Гръбначният стълб носи тялото. Точно на него му се разказва играта... Не си мисли за шипове. по цял ден разнасяш дете насам натам... навеждаш се и пр... просто си товариш кръста... Аз точно когато Алексаднра беше на 6-7-8 месеца имах най-силни болки... Ако пък много се притесняваш иди на лекар. Съмнявам се да са шипове. Може пък да ти се е прищипало нещо...

# 5
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Vache
Мен също ме болеше така... абе какво да ти кажа... от бременността се променя тялото. Изместил се е центъра на тежестта, после като си родила и са се смъкнали кг. пак се е променил. Гръбначният стълб носи тялото. Точно на него му се разказва играта... Не си мисли за шипове. по цял ден разнасяш дете насам натам... навеждаш се и пр... просто си товариш кръста... Аз точно когато Алексаднра беше на 6-7-8 месеца имах най-силни болки... Ако пък много се притесняваш иди на лекар. Съмнявам се да са шипове. Може пък да ти се е прищипало нещо...


Ваче, дано да си права,че съвсем съм се ошашкала. Сигурно е това, защото нямам никой тука, който да вземе Стела поне за 5 мин от мене!
Трудно е, много по-трудно отколкото си мислех ooooh!

# 6
  • Мнения: 46 434
Цитат на: Adriana
Цитат на: nikol78
Мен ме болеше преди като работех по цял ден на твърд стол. Да не се заседяваш повечко  Thinking


Мила, та аз не подвивам крак по цял ден #Puppy dog Де да можех да поседна поне за миг Confused


Значи е от много движение, почивай си  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Adriana
Ваче, дано да си права,че съвсем съм се ошашкала. Сигурно е това, защото нямам никой тука, който да вземе Стела поне за 5 мин от мене!
Трудно е, много по-трудно отколкото си мислех ooooh!


Ами да ти кажа мен много си ме болеше.. освен това аз имам гръбначно изкривяване (то кой ли няма...), та това още повече усложни нещата. Аз лично нищо не съм правила, просто си отмина само. Искам само да ти кажа да избягваш да влачиш за ръцете детето като започне да прохожда.  Тогава още по-зле ще стане.. ще си непрекъснато наклонена на една страна... Остави го само да си се изправи когато е готово. Аз Александра съм я водила за ръка само навън и то като проходи.... иначе се овъргалваше в калта като прасе. Но тя бързо се окопити и стана стабилна, и тогава спрях... Постепенно спря да ме боли кръста, защото все по-рядко се налага да я вдигам.  Като я вдигаш от ниско се опитай да не товариш кръста...

# 8
  • Мнения: 466
Не искам да те плаша , но аз откакто съм родила всеки ден ме боли.
Зверските болки бяха до 7 мия месец след раждането , но оттам нататък болката не изчезна.
Ходих на нагревки и т.н , нищо не помогна.
Когато казах на личната лекарка, съветът беше да се разхождам с точилка вкъщи, представете си.
Ако стоя права повече от 10 мин. или пък седнала, без да мърдам , пак ме боли.
Смятам да ида и да си прося направление вече, че то 3 год. минаха , а мен все още ме боли.

# 9
  • Мнения: 2 534
И мен ме боли , но при мен със сигурност е от неправилна стойка

# 10
  • Мнения: 17 401
Цитат на: Adriana
има ли някой идея #Puppy dog



Ами като за начало отиди на лекар. Трябва да се направи рентгенова снимка ( поне в Бг е така), и след прегледа се поставя диагнозата.

# 11
  • Мнения: 493

уффффф и аз съм така имало е моменти в които не мога да вдигна малкия да о сложа в колата
с какво ли не съм се мазала ама нищо не помага
имало някакви дето "уж" намествали гърба, ама мажът ми не им вярва и ме отказа от тях.
При мен болките започнаха след като родих
Rolling Eyes

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз имам шипове от 24годишна Confused Правиха ми снимки,скенер и ядреномагнитен резонанс.Откриха мии какви ли не други чудеса,от които така зверски ме боли кръста.Да ти кажа,нищо не може да се направи.дават дрогиращи лекарства,които те замайват и не усещаш толкова силно болката.Но с малко дете,нито аз,нито ти можем да си позволим да ги пием. Sad
Общо взето търпиш и чакаш да те отпусне.Може да си купиш колан за кръст,стяга и значително облекчава.Влажният въздух предразполага за изостряне на такива болки,а в Лондон е точно такъв Confused

# 13
  • Мнения: 3 927
Да не те плаша и аз, че само преди 3 седмици ми изтрещя кръста......иди на лекар - той  най-добре ще ти каже.
Аз имам възпален нерв от настинка - духна ме гадния варненски вятър. Сега куцукам на една страна и ме било гръбнака най-долу на опашката. В момента ходя на масажи при невролог за наместване на структурите, пия витамини за нервната с-ма. Имам подобрение, макар и бавно и постепенно. Възпален нерв се лекувало с почивка, но и аз като теб съм сама и макар че малката ходи, все се налага да я вдигам през деня....

Та моя съвет - беж на лекар Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 376
Момичета, от личен опит знам, че болките в гръбначния стълб се повлияват изключително добре от няколко процедури, включващи класически масаж и физиотерапия. Аз не съм раждала, даже бременна не съм, и класическият масаж е правил чудеса с гърба, кръста и врата ми. Обаче няколко бременни жени са ми казвали, че също получават голямо облекчение от съответните процедури (разбира се, съобразени с деликатното им състояние). Цената не знам до колко ви удовлетворява - 10-15лв на процедура. За жените от София мога да дам координати на способен рехабилитатор.

Общи условия

Активация на акаунт