как да се отпушат каналите

  • 1 153
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
момичета преди 7 дена родих секцио,но май ми са запушени каналите и едвам по 3,4 капки мляко капи,а гърдите ми са твърди като камък.В болницата правих топли компрси и изцеждане,но нищо.Дадоха ми едни хапчета да пия 2 дена да поотпуснат гърдите,но сега мисля,че и кармата намалява.А бебето сучи,но просто нищо не тръгва.Дайте съвет

# 1
  • Мнения: 1 771
За какво са тези хапчета, знаеш ли? В болниците обикновенно дават хапчета за намаляване на кърмата.
Колкото се може по често слагай бебчо на гърдата.
Аз слагах топло шише на гърдата докато сучеше бебето и така изцеждах.
Успех.

# 2
  • Мнения: 2 829
Когато аз самата родих не можех да изцедя повече от 5-10 грама кърма, независимо дали опитвах с помпа или на ръка. Предполагам, че каналите ми също не са били отпушени, защото бебето ми сучеше по 30-40 минути и огладняваше пак след половин-един час. Кърмех почти непрекъснато, чак след около месец започна да се наяжда по-бързо. Не разбирах дали преглъща или не, единственото по което разбирах че нещо яде беше факта, че пишка, ака и наддава, а не му давах нищо освен кърма. Малкия наддаде 1.5 кг за този първи месец.
Описвам ти това, за да знаеш, че вероятно няма никакъв проблем при теб, просто трябва по-често да го слагаш да суче. Всъщност би било проблем ако СЛЕД като е сукало бебето не усещаш облекчение на гърдите си, ако бебето не пишка и ака достатъчно, ако гърдите ти се възпаляват.

Би могла да си правиш топли компреси преди кърмене, за да ти тръгва по-лесно кърмата. Можеш да пиеш лецитин.

Количеството на кърмата ти ще се увеличи ако слагаш бебето по-често да суче (всеки път когато поиска), без да му ограничаваш времето за сукане. Наистина първия месец понякога може да ти е досадно, но е за кратко, скоро бебето започва да се наяжда много по-бързо!

Ако искаш опиши по-подробно какво точно те притеснява, защото малко насляпо ти давам съвети, които може да не са на място! Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 020
Тъй като и аз родих преди 7 дни и да кажа моя скромен опит, понеже и на мен ми се бяха запушили каналите, или май не ми се бяха отпушили. Значи в банята на топла струя - почваш с разстворени пръсти от единия край на гърдата към зърното все едно рисуваш лъчи и натискаш. Това го правех и докато кърмех. Вече от два дни нямам никакъв проблем и си имам кърма за бебето. Успех ти пожелавам.

# 4
  • Мнения: 1 199
Точно така, все едно "избутваш" млякото от горната част на гърдата към зърното, това в банята, след като добре си се затоплила. И цедиш или даваш веднага на бебето да суче, за да се освободи това мляко. Докато кърмиш също можеш да "избутваш" с ръце млякото от горната част на гърдата надолу в посока към зърното. Също така си вземи Лецитин от аптеката. Аз ползвам на фирмата Jamieson, по 1200 мг и взимам по 3-4 хапчета на ден когато имам запушване. Наистина помага.

# 5
  • Мнения: 753
На мен ми помогнаха компреси от намокрена кърпа с гореща вода и много упорито изцеждане дори и да няма капки кърма. Може би 2 часа съм цедила докато тръгне нещо /а акушерката установи , че коластра имам от самото раждане/. И после цедене и след всяко кърмене /и нощните/ и когато усетех напрежение. Но помня, че 4-5 дена имах много напрегнати гърди.  По- нататък, през идния месец, със сукането на бебо каналите съвсем се отпушват и кърмата "много бързо потича". УСПЕХ!
/и аз бях секцио/

# 6
  • Мнения: 1 517
Отпусни се, топли компреси или масажи под душа, както са ти казали мамите по-горе, по-често сукане и успех!

# 7
  • Мнения: 3 157
Здравей,аз също се интересувах наскоро,защото вече няколко пъти правих мастит и е страшно болезнено и неприятно.В поликлиниките имало някакъв специален уред за отпушване на канали с някакви лъчи-не съм ходила и не съм го пробвала,имам само отзиви,че върши работа.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 249
И аз да кажа за лецитинът - много помага. Също както са казали мамите топли компреси и душове и слагай бебето да суче по-често. Може да опитваш и с помпата, но внимавай, че може да си докараш хиперлактация.

# 9
  • Мнения: 1 432
Накисни се хубаво в банята с гореща вода.Аз така процедирах,имах две тухли вместо гърди ,още на 4ия ден като се прибрах вкъщи се изцедих под горешия ду6   bouquet Дълго кърмене ви пожелавам  Hug

# 10
  • Мнения: 104
Споделям моя опит Hug. Лецитин 1200 мг. по 3-4 капсули на ден, често слагане на бебчо на гърдите. Горещи компреси преди кърмене или цедене (но недей докрай, че ще попаднеш в омагьосан кръг и хиперлактация). Ако имаш бучки можеш и студени да си правиш след кърмене, като най- добре е с изстудено зелево листо, леко намачкано с точилка, за да си пусне ензимите) и леко можеш да масажираш бучката по посока на зърното. Аз така се справих със запушените канали. Успех  Peace

# 11
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Накисни се хубаво в банята с гореща вода.Аз така процедирах,имах две тухли вместо гърди ,още на четвъртия  ден като се прибрах вкъщи се изцедих под горещия душ   bouquet Дълго кърмене ви пожелавам  Hug
И аз процедирах точно по същия начин, даже нощно време ходех пълнех леген с гореща вода и цедях вътре във водата с леко масажиране ...облекчава и лесно отпушва ..пробвай  Peace Топлите компреси нещо не ми помагаха ..гърдите ми ставаха на петна от горещото, но с водата съм се спасявала от мастит в началото не веднъж.

# 12
  • Мнения: 585
Не съм го опитвала защото и с компрес и с гореш душ се оправях ,но моя приятелка от опит сподели че ако първите две не помагат  за отпушване на каналите си прави парна баня , завира вода в тенджера на котлона след което  я слага на масата се надвесва над нея , и си мята една хавлия за да се получи парна баня и цеди било много ефикасно.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 249
Мда, точно по този начин - над вряща тенджера с вода, се цедих след като родих големия ми син. Нищо друго не ми помагаше, а още не знаех за лецитина. Помага, но е доста неприятно, не стига, че едвам стоях права от шевовете, но и от горещата вода ми прилошаваше. Whistling

# 14
  • Мнения: 1 674
Топли компреси и по-упорито със сукането

Общи условия

Активация на акаунт