Мами с опит, препоръчайте ми аспиратор за нос, моля!

  • 20 693
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте!

Сина ми има хрема с ужасно жилав секрет, който почти не мога да изчистя, а определено му пречи.
Досега не съм ползвала такава помпичка за нос и затова ви моля да ми препоръчате каква да купя. Също така дали въобще чисти такива жилави секрети?

Благодаря ви предварително и Весела Коледа на всички! Heart Eyes

# 1
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Помпичките, които продават в България не стават за такива жилави и дълбоки секрети. Ако имаш възможност си поръчай от Гърция - Otrisalin на фирма Novartis - наистина е аспиратор и дърпа от доста дълбоко секретите. Те се продават комплект с пет накрайника, а има и отделно кутийка с десет накрайника. Всичко това стурва около 9 евро.

# 2
  • Мнения: 4 451
Бях купила някаква на Камера, от която изобщо не бях доволна. И до сега ми се струва нещо излишно тази вещ.

# 3
  • Мнения: 2 197
Аз имам на Чико. Върши работа, но само за по-воднисти секрети.Мисля, че при сина ти няма да има ефект. Според мен трябва първо да му ги намалиш и втечниш - има много капки за целта. А и на него ще му е по-лесно. Ако не ти са дават капки има и съвсем бабешки лекове за целта - примерно семпли инхалации над вряща със сол вода.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Имала съм на Чико и Нук. Нук е в пъти по- добър от Чико. Аз лично винаги пръскам със Стеримар, преди да издърпам сополите.

# 5
  • Мнения: 814
Имаме на Чико, но не ни върши никаква работа. Пълна глупост са тия аспиратори. Клечките за уши+Стеримар е най-доброто според мен за почистване на нослето

# 6
http://www.mothercare.com/gp/product/B000M8CEQI/sr=1-2/qid=11985 … 6031&mcb=core

Ей това върши чудеса!!!
Не знам дали го има в БГ, но го препоръчвам с 2те ръце!

# 7
  • Мнения: 3 069
Бих ти препоръчала да не купуваш никаква помпа.Не вършат никаква работа.
Купихме за Вики на Чико и така си седи.Оправяме се със Стеримар и сами излизат.

# 8
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
http://www.mothercare.com/gp/product/B000M8CEQI/sr=1-2/qid=11985 … 6031&mcb=core

Ей това върши чудеса!!!
Не знам дали го има в БГ, но го препоръчвам с 2те ръце!
:peace:Otrisalin на Novartis са съвсем подобни. Най-хубавото е, че майката регулира силата на издърпването на сополките. Иначе и аз имах помпа на Чико, която в момента, в който купих аспиратор, веднага отиде в коша за боклук. Без аспиратор много хубаво се почиства също десетина минути след Стеримар, на клечка за уши махам памука и навивам тънко и по-рехаво фитилче - измъква секрети от дълбоко. На аспираторите другото хубаво е, че можеш да дърпаш по-често, за да не слизат секретите към гърлото и гърдичките.

# 9
  • Мнения: X
Имах НУК и ми вършеше много добра работа. Наскоро видях едни на Tigex, сториха ми се добри, но знам ли.
Номерът, за да издърпаш сопола е да пръснеш първо Стеримар, след това запушваш другата ноздра и дърпаш.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 644
Имам на Нуби- с 3 накрайника  и за ушички става.
Много съм доволна- все още я ползвам

# 11
  • Мнения: 268
Бих ти препоръчала да не купуваш никаква помпа.Не вършат никаква работа.
Купихме за Вики на Чико и така си седи.Оправяме се със Стеримар и сами излизат.



...напротив такъв аспиратор,който върши такава работа се предлага на нашия пазар от японската марка pigeon.Имам го и съм го използвала,благодарение на него детето ми спеше по-спокойно,хранеше се и по-бързо се излекува,защото секретите не се стичаха към гърлото и не го задавяха,след почистването капките действаха по-ефектно....можеш да я видиш в техния сайт www.pigeon-bg.net/beta/...много лесно се работи с него,както и почиства,както и докато се борави с него усещаш детенцето-дали си почистила нослето или има още...       

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Весела Коледа и на теб!
Ние имаме от най - евтиния и да ти кажа НИКАКВА работа не ми върши... Един хубав физиол. разтвор върши по - добра работа, защото промива и изкарва всичко.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Благодаря на всички за отговорите!

Аз почиствам със Стеримар всекидневно от раждането му, но сега определено не помага. Изтича бистрия секрет, а жилавия не може да се изкара по никакъв начин /ама много жилав, гад проклета  Sick/

Опитах 4 дни с капки Виброцил, които много пъти са ни помагали и хремата му е минавала за 1 ден, но сега не помогнаха. Днес купих хомеопатични Коризалия, ако утре до обяд не видя подобрение ще търся помпичка на Нук.

Благодаря за препоръчените гръцка и английска помпичка, но на този етап няма как да се сдобия с тях бързо и ще трябва да търся нещо, продаващо се по нашите аптеки.

Това дали се продава по аптеките, изглежда ефективно за целта ни:
http://www.pigeon-bg.net/beta/
  bouquet

Последна редакция: вт, 25 дек 2007, 19:47 от Ники.

# 14
  • Мнения: 268
Ники,да много е ефективно(без да преувеличавам),за аптеките нямам представа аз си го купих от фирмения им магазин.

Общи условия

Активация на акаунт