как да спра коластрата?

  • 923
  • 4
  •   1
Отговори
Здравеите имам проблем с коластрата.
Родих преди 9 дена със секцио, но поради няколко причини не искам да кърмя детенцето си. Дадоха ми dostinex 2 хапчета и щяло да спре. Но след седмица след това тръгна да ми тече коластра.  Как да я спра? 

# 1
  • Мнения: 4 242
Чай от салвия помага и компреси със смачкани/разточени зелеви листа (става дума за прясно зеле), но без да покриваш зърното.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се притеснявай - ако не усещаш гърдите препълнени и болезнени, няма нужда да правиш нищо. От липсата на стимулация тя ще си спре сама. Компресите, които е споменала Мери, помагат да не се получи запушване, облекчават гърдите и спират кърмата, ако се прилагат няколко дни. Другият вариант е да звъннеш на лекаря ти и да попиташ дали може да повториш курса с Достинекс и по каква схема (вероятно ще е по-различна, защото нещата не са на същия етап, както веднага след раждането).

# 3
благодаря за отговорите и за успокоението тази ве4ер спах с бинт на гърдите  Praynig мислите ли че има ефект от това

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По принцип ефект ще има - но не е добре да се стягат гърдите, тъй като това може да предизвика възпаление (мастит) от притискането, а и да увреди формата им. Затова отдавна вече не се препоръчва.

Общи условия

Активация на акаунт