За изкуственото създаване на сътворението на света..

  • 2 011
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 595
Преди 2 дни по новините гледах за една група учени във франция които в някакъв тунел много под земята са изобретили някакъв механизъм за пресъздаване на реакции същите като при сътворението на света.Някой гледа ли го?Не запомних нито града ,нито името на механизма и сега в гугъл не знам с какво да търся.Знаете ли нещо повече по въпроса?

Последна редакция: пн, 24 дек 2007, 17:44 от amrianka

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да. Аз го гледах. Интересно е. Дано установят нещо учените.
Ето го материалът от сайта на bTV:
   Учени ще се опитат да възпроизведат началото на Вселената


# 2
  • Мнения: 2 070
По нашите новини казаха, че наши хора разполагат вече с някаква такава машина и скоро  ще експериментират в подобен тунел и ще пресъздават разни такива неща от време оно. Нищо не разбрах, затова и не можах да кажа нещо съществено. важното е, че са наши хора.

# 3
  • Мнения: 595
Аз разбрах ,че във въпросния екип има българи.

# 4
  • Мнения: 2 070
Явно аз съм слушала с полвин ухо. Сега прочетох, много интересно. Имам тройка по физика и сега тук вкъщи ще ми обясняват, понеже искам да си го представя какво ще се прави там.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И шестица по физика да имаш - пак не е лесно да се разбере.
Аз съм математик, учила съм и физика, но пак ми е сложно. Проблемът е в абстрактното мислене.

Много се надявам да постигнат поне някакъв минимален резултат, че да се отхвърли приказката за Сътворението.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Аз четох и гледах, ама си признавам - нищо не разбрах. Това е много голяма наука за моя ум. Обаче ми се стори интересно. Да видим какво ще получат и дали ще разбера нещо от резултата.

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Това е международен проект, който се работи от няколко години. Сега вече цялата база е изградена и се подготвя за експлоатация. Ако успеят, поне ще стане ясно коя от всичките теории за сътворението на света е близо до истината.

# 8
  • Мнения: 3 376
И какво ще "спечелят" от това?

Моля някой да ми разясни,ама като на блондинка?

# 9
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Ето ти още 1 пример, че науката се бори да разгадава http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1114693. Дано учените успеят в своите начинания. Макар, че има 1 книга за човешката деволюция на Майкъл Кремо.....

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И какво ще "спечелят" от това?

Моля някой да ми разясни,ама като на блондинка?
Всеки човек си задава въпроса - от къде е дошъл и какво прави на тази Земя. А Земята как е възникнала и т.н. С тези опити учените ще се опитат да се доближат до отговорите с доказателства нагледно, а не с приказки от разни книги обединени под името Библия.

# 11
  • Мнения: 4 392
Дори и да е така ..Какво от това?
Мен лично не би ме впечатлил кой знае колко един такъв експеримент. Докато човек се напъва във физическите неща, а загърбва духовното, няма да напредне много.

# 12
  • Мнения: 391
Преди 2 дни по новините гледах за една група учени във франция които в някакъв тунел много под земята са изобретили някакъв механизъм за пресъздаване на реакции същите като при сътворението на света.Някой гледа ли го?Не запомних нито града ,нито името на механизма и сега в гугъл не знам с какво да търся.Знаете ли нещо повече по въпроса?

Не е във Франция, а в Швейцария. Подробности има тук:

http://public.web.cern.ch/Public/Welcome.html

# 13
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Дори и да е така ..Какво от това?
Мен лично не би ме впечатлил кой знае колко един такъв експеримент. Докато човек се напъва във физическите неща, а загърбва духовното, няма да напредне много.
Мисля си, че ако никой не се напъва физически....няма да се измислят нови лекарства, няма да се преборят тежки болести и там каквото друго се сетиш. Да, хубаво е да сме и духовни личности, но една гола душевност на днешно време не стига....

# 14
  • Мнения: 1 100
Много, много интересен експеримент. Още една крачка напред за човечеството.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт