koe тв предаване бихте препоръчали за 4 годишно дете

  • 661
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 367
здравейте,
живеем в чужбина; опитвам се да търся начини да градя/ пазя българския на децата;
на тв не съм фен хич,но като ще е с учебна цел ще се примиря..не гледат повече от 30 мин на ден.,3=4 пъти на седмица и ми се иска да е нещо подбрано,с добър български(ако може не преводно) и забавно.Ще съм благодарна на всички които се включат,моля само ми дайте и името на тв канал защото не ги познавам изобщо
мерси предварително и весели празници!

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
"Кой е по-по-най" na bTV, макар че водещият Енчо не е много обичан сред майките тук.
"Най-смешните животни и хора на планетата" - bTV
И двете ги има в http://www.neterra.tv/bg/media.php?id=1&bm=2

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
На сайта на БНТ има програма и записи на предавания на български. От тази възраст с моите започнахме да гледаме Приказки за физиката и  Приказки за астрономията. Дори и да не разбира голяма част от нещата, се говори на официален български език, а и може да го гледате заедно и да си обсъждате. Има и други детски предавания. Може нещо да ти свърши работа.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Аз ще ти предложа нещо друго: http://www.aba.government.bg/IGRA/index.htm
Въпреки, че си живеем в България, на децата им е много интересна тая игра, нищо че е предназначена точно за българчета, живеещи извън страната.  Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
Харесвах Спукано гърне, май го няма вече  Thinking
На сина си пускам всякакви анимационни филмчета, дублирани на български, като у нас се гледа само българска телевизия, четат се книжки на български и се говори само на този език.

# 5
  • Мнения: 3 367
благодаря за всички за идеите!

*

Блонди,за жалост книжките и говоренето само не постигат желаните от мен резултати

# 6
  • Мнения: 27 524
Блонди,за жалост книжките и говоренето само не постигат желаните от мен резултати

Може би така изглежда сега, но след време да се получи. Ако има желание и усилие, няма дете, ненаучило майчиния си език  Hug

# 7
  • Мнения: 2 910
Дъщеря ми обича да гледа "Кой е по -по- най", определено бате Енчо е дразнещ, но пък децата са много сладки.

# 8
  • Мнения: 1 147
Напоследък в България се намират доста добре дублирани анимационни филми на ДВД-та - Франклин, филмите на Дисни и т.н. Не е ли по-добър вариант от телевизия? Имам българска телевизия вкъщи, и не мога да кажа, че съм във възторг от предаванията за деца.

Общи условия

Активация на акаунт