Проблем с долната челюст

  • 1 331
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 224
Днес забелязах,че на дъщеря ми долната челюст е по-навътре от горната.Дори и зъбките са с наклон навътре.Какво да правя?Има навик да заспива с шишенцето с водата и понякога така с него си спи почти цялата вечер.Да не би да е от това?Много се притеснявам,за да не остане така челюстта и.

# 1
  • Мнения: 66
Най-добре отиди при детски стоматолог и го попитай.Ако има нещо нередно той най-добре би ти обяснил.
Дъщеря ми до 2год заспиваше със шишето, но не съм забелязала някакво изкривяване.
Весела Коледа и дано няма проблем с малката ти красавица.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
Най-добре да махнеш всякакви видове биберони-залъгалки. И консултация със стоматолог.

# 3
  • Мнения: 3 192
Да беше написала на колко години е дъщеря ти.
Колко е издадена горната челюст? При нормалната захапка задължително горните зъби покриват долните, така че се увери, че не си въобразяваш.
Ето ти нещо за четене по въпроса.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Че то пише на колко е детето, в лентичката - 2 години и 26 дена.

# 5
  • Мнения: 224
Благодаря ви за бързите отговори!Не съм се сетила да я заведа на зъболекар...Мислех си след празниците да отидем при личната лекарка и тя да ни упъти.Много се притеснявам и даже вече си внушавам,че фъфли,като говори.

# 6
  • Мнения: X
Моят син беше така,сега вече носи апаратче.На 11 години е в момента.Съветът ми е,да махнеш шишето и биберона.Има  вероятност да се пооправи от самосебе си,но поне да не увеличите изкривяването.Нашата ортодонтка ни каза,че долната челюст при такива случаи,изоставя в разстежа си,за сметка на горната.

Общи условия

Активация на акаунт