почти 4 годишно "устато" дете

  • 970
  • 6
  •   1
Отговори
Искам да попитам децата ви обиждат ли близките си?? Не говоря конкретно за мое дете, а за детето на мъжът ми от първия брак!
Държи се с баща си , с неговите родители повече от ужасно, обижда ги и използва думи, които не са присъщи за малко дете! Майка и твърди, че не я учат те, така да се държи с тях, лично аз нямам проблеми с детето,  то ме харесва и единствено мен не си е позволило  да обижда, като се скара на баба си или на баща си, търси спасение при мен,но ми става мног оболно, как баща и , неговите родители му се радват , а то им крещи, че са злобни, и да се махат, вчера беше поредния такъв случай, получи много подараци, след което почна да реве, че не иска да стои при тях, а да я водим или при майка и или в моята къща-така казва! майката на мъжа ми се разплака, стана и много обидно! Знам, че това не е моя работа, но мислите ли, че има шанс детето като порасне да промени отношението си към баща си и другите си баба и дядо!!!Още нещо детето непрекъснато повтаря, че си има само майка и баба, а това не мисля, че само си го е измислило, определено смятам, че така му е говорено! колкото повече пораства, толкова по-устато става, а няма още 4 год, какво ще стане като стане на 8????

# 1
  • Мнения: 2 438
Не може да се направи заключението, че ако на тази възраст се държи по подобен начин, на 8 години ще е така. Освен ако не го разглезите.

# 2
  • София
  • Мнения: 16 003
Предрполагам другите баба и дядо и майката говорят пред него. Може би мислят, че е жще малко и не разбира, а децата попиват всичко. Ако може да разкажете това на майката и да помолите за съдействие. Обяснете и, че е за негово дорбо да не говори така. Само с вас ли е такова? Как се държи с другарчета, съседи и др. познати?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Според мен има причина за това държание. Дали се говори вкъщи нещо или просто то не ги харесва заради някакви обстоятелства незнам.Поговори с майката, а и с детето щом те харесва може би ще ти се довери.

# 4
  • Мнения: 90
Много сложна ситуация. Ако говориш с майката на детето да не излезе, че се бъркаш там дето не ти е работата и да си отвориш по-голяма беля. Още повече, че от думите ти съдя че точно от майка си и баба си чува тия работи. Наистина неприятно. Не знам какво да те посъветвам, дано някой друг има добра идея. Жалко за детенцето, че му съсипват детството. Успех и дано преодолееъе проблема Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 2 104
според мен не бива да се приемат толкова насериозно думите на едно 4годишно дете (моето също е много "устато", може би затова мисля така)
пък и ако е свикнало основно с майка си, нормално е да я търси постоянно
мойто един ден, хем беше по-малко, вика вечерта на баща си:
-тате, пък да знаеш, мама днес пи кафе с един чичко и после ме набиха Shocked
и това при положение, че не сме си излизали отвкъщи Mr. Green
тъй че- не го приемайте толкова навътре
 Peace

# 6
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Това са рисковете да се възпитава дете с разведени родители. Ако единия си позволи да възпитава, на детето му идва на нагоре и веднага търси спасение при другия, който ако иска да нарани бившия партньор, посреща с отворени обятия разочарованото дете, вместо да понесе и собствената си отговорност за възпитаването, дори и с риск, детето да се разсърди.

Общи условия

Активация на акаунт