случвало ли се е на някоя мама?!

  • 2 592
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
много съм разтревожена и рев ли рев ли - моето бебе 5,5м. от 3 дена е с температура от 37,4 до 38 градуса без да е болно не кашля няма саполи яде си но я вдига през около 6 часа водих я на доктор и той каза че е възможно зъбки тъй кат има подути бели венци и може да е така докато избие зъбчето - давам й свещички ефералган и нурофен каза ми че невижда причина да й изписва някакв хапчета щото е напълно здрава за него и ако я поддържа още 2 дни темп. да я заведа да й направи ангенография и изследвания. питам ви майчета има ли ли сте същия случай и възможно ли е да е от зъбки? между другото когато е будна много честто дъфче така затваря си устата и все едно дъфче. дайте ми кураж

# 1
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 903
Може и от зъбки да е. Доста деца вдигат температура, когато им пробиват зъбките.

# 2
  • Мнения: 1 008
Моята е на 6.5 месеца и имаше същите симптоми, докато и поникна първото зъбче, мисля,че беше за 3 дни. Не съм давала нищо. Сега и поникна второ, само снощи беше доста неспокойна, мажа с Калгел, но сега положението с второто зъбче е доста по-добре. Не мисля,че трябва да се притесняваш. Според мен са зъбки. А и докторът ти е казал,че детето е здраво.

# 3
  • Мнения: 6 461
Да имала съм подобен случай.
Оказа се ,че има възпаление на ушите.
Вдигаше Т ,гърлото беше добре ,не кашляше ,нямаше хрема...и така.

Може да бъде и от зъбките ,но все пак трябва да се направят рутинните изследвания

# 4
  • Мнения: 867
Възможно е причината да са зъбките, но не е само от тях. Аз не вярвам че само зъбоникненето е причина за повишена Т. Но щом лекарят е погледнал ушите, преслушал я е и няма нищо, не се притеснявай, вероятно е вирусче.
 Ако така се шашкаш за най-малкото нещо, тепърва как ще се справиш като почнат нормалните детски вирусчета и болести, когато се качва и 40 Т.

# 5
  • Мнения: 262
при нас двата предкътника ги изкара с 39.6 . Итя не бе болна,даже и нослето си беше добре. За ушичките-притисни леко с двата показалеца ушичките и ги отдръпни рязко.Ако я болят ще изплаче.Може и да ги дърпа и без да са болни-знаеш ,че при зъбобол "удря" там. Сега се е  сетил един мъдрец да ми никне и знам точно как се чувства детето ми. Peace

# 6
  • Мнения: 145
прегледа и ушичките й - няма възпаление, нито гърлото й нито белите й дробчета са чисти всичко й е добре но пустат температура... дли ако е от зъбче ще ми вдига така при всяко ново ужас ква съм паника докато поникнат всички ша бъдана антидепресанти та да съм весела а не да рева като магаре

# 7
  • Мнения: 770
Началото на месеца моето момиченце беше с Т 38С за 3 дни, без други симптоми, е и с подути венци, разбира се! Педиатърката каза, че е от зъбите и пиехме на 4 часа различни сиропчета за сваляне на Т! Два дни след като спадна Т се изрина цялата горката, ходихме пак на лекар и каза, че е розеола и че сме били третия случай за деня. Обрива мина за два дни и ни избиха и 2 зъба! Зная че по време на избиването на зъбите имунитета е по-отслабен!

# 8
  • Мнения: 5 790
Не, не може да е от зъби. Не се заблуждавайте, че вдигането на температура може да е от зъби. Няма такова нещо. По време на зъбоникненето пада имунитета и най-леките вируси могат да повалят детето. Това са такива вируси, които ще го подминат, ако не му растат зъби.
Температура до 3 дни без други симптоми може да е от вирус. Ако продължи повече от 3 дни - веднага се правят подходящите изследвания, които педиатърът ще назначи.
И не се успокоявайте, че има температура от зъби. По-добре детето да му направят пълни изследвания и да се окаже безобиден вирус, отколкото не дай Боже да има нещо по-сериозно, а вие да се заблуждавате, че за това са виновни зъбите.
А аз лично бих си сменила педиатъра незабавно, ако твърди, че температура 38 може да е от зъбоникнене.

# 9
  • Мнения: 102
Не, не може да е от зъби. Не се заблуждавайте, че вдигането на температура може да е от зъби. Няма такова нещо. По време на зъбоникненето пада имунитета и най-леките вируси могат да повалят детето. Това са такива вируси, които ще го подминат, ако не му растат зъби.
Температура до 3 дни без други симптоми може да е от вирус. Ако продължи повече от 3 дни - веднага се правят подходящите изследвания, които педиатърът ще назначи.
И не се успокоявайте, че има температура от зъби. По-добре детето да му направят пълни изследвания и да се окаже безобиден вирус, отколкото не дай Боже да има нещо по-сериозно, а вие да се заблуждавате, че за това са виновни зъбите.
А аз лично бих си сменила педиатъра незабавно, ако твърди, че температура 38 може да е от зъбоникнене.
napulno suglasna s tova mnenie
(izvinqvam se za latinicata,no mi se skapa kirilicata)

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Напълно е възможно, даже много вероятно, да е прав доктора.

# 11
  • Мнения: 145
a за рубеолакакво се дава на бебетата, мажат ли се снещо къпат ли се за колко време завехват пътчиците и по цялото тяло и лице ли са малки ли са с връхчета ли са и се извинявам за хилядата въпроса

# 12
  • София
  • Мнения: 43 900
ами на 4 месеа и моя имаше така Т 37,1-37,4, наддаваше лошо....никакви други оплаквания - оказа се пикочна инфекция..по принцип би трябвало при нея да се ига висока Т, но той не дигаше....
От зъбки знам, че не се поддържа Т, а може да дигне евентуално детето и то по-височка, но до 24 часа ако не излезе не е от зъб....

За твое спокойствие пуснете кръв и урина и ще стане ясно има ли нещо притеснително...

# 13
  • София
  • Мнения: 43 900
a за рубеолакакво се дава на бебетата, мажат ли се снещо къпат ли се за колко време завехват пътчиците и по цялото тяло и лице ли са малки ли са с връхчета ли са и се извинявам за хилядата въпроса

розеолата, не е рубеола...но при нея се дигат доста по-вис Т, може и до 40 да стигне, ако не се бъркам на 3 ден Т изчезва и се пояявява обрив....

# 14
  • София
  • Мнения: 2 217
По принцип е възможно да е от зъби - ние сме по-големички, но всеки зъб е избивал с Т и сополи.  Единствено не вярвам от зъби да се вдигне повече от 38.....Изчакай малко или заведи детенце за кръв и урина - тъпо и стандартно изследване, но все пак ще покаже ако има възпаление. Искай една утайка на кръвта да й направят. Ще се оправите, не се притеснявай  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт