Сменихте ли джи пи-то?

  • 3 258
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 206
Интересува ме, дали си сменихте джи пи-то(педиатър) и по-каква причина. Може би темата е за подфорум "Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване" ,но я поставям тук ,защото този форум е по-посещаван.
Аз вече направих тази стъпка и се надявам ,че постъпих правилно. Сменям нашият педиатър не ,защото не е любезна ,напротив много е отзивчива и внимателна съгласява се с някой мои виждания относно захранване и въвеждане на храни ,а защото вече й нямам пълно доверие относно лекарската компетентност. Веднъж се издъни и сега дори и да ни е поставила точна диагноза и лечение ,аз се съмнявам.
Това е моето основание за смяната. А, вашето какво е?

# 1
  • Мнения: 1 671
Никакви забележки към педиатъра на децата нямам!
Тя е и мое джипи. Пътуваме от другия край на града, за да идем до кабинета, но не я сменям.
А когато все пак искам и второ мнение,  викам един конкретен лекар, комуто безрезервно вярвам.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Вярвам единствено и само на нея-нямам основания да я сменям Peace

# 3
  • Мнения: 11 003
Досега не съм имала причина да сменям нито моето джи пи, нито педиатърката на дъщеря ми. Надявам се и за в бъдеще да мога да им се доверявам и да разчитам на професионалния им опит.

# 4
  • Мнения: 6 461
За сега съм доволна от педито на децата ми.
Дори и аз съм записана при нея.

Предполагам,че ако сгафи ...ще я сменя веднага без да се замисля.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
На детето педиатърката не сменям за нищо на този етап.
Аз по природа съм недоверчива и колкото и да ме убеждава, че всичко с детето е наред, ако нещо ме притеснява си го водя на частен прием при специалист.
Досега не се е случвало да не е права, винаги специалистите потвърждават нейните диагнози и лечение.
Аз също се записах при нея щом записах и бебето, но го направих просто за удобство.

# 6
  • Мнения: 8 999
Педиатърът ни беше ясен още преди изобщо да мисля за деца и да забременея. Както и гинегологът /акушерът/. По принцип не се доверявам на случайни лекари.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 586
Не, но в моя случай няма смисъл, защото при нея ходя само за ваксини и месечни консултации. Имам достатъчно лекари и информация около мен. Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 39 761
Забележки към джипито на Дияна нямам. Аз смених моята лекарка, с лекарката на Дияна. По ред причини.

# 9
  • Мнения: 3 146
Смених го, когато синът ми беше на 2,5г по причините, които ти си изтъкнала. Питах приятелка за лекар, на когото тя много вярва.
Постъпила съм правилно, вече мога да го кажа със сигурност и новият няма да го сменям!

# 10
  • Мнения: 5 393
Доволна съм от педиатърката на детето.Не е перфектна и в никакъв случай не приемам всичко,което ми казва за 100% истина, но е внимателна, отзивчива и обича децата.Никога не отказва направление, даже се е случвало да ме преглежда и мен покрай детето за да е сигурна ,че не съм болна Grinning Дори когато се преместихме в друг квартал, не пожелах да я сменя.Когато ми се наложи паля колата и водя детето при нея,нищо ,че ми е далечко.

# 11
  • Мнения: 2 677
Не съм я сменяла, защото нямам основание да го правя. Тя ни е семеен лекар повече от пет години и досега не съм имала никакви забележки към нея.

# 12
  • Мнения: 2 908
Бих искала да я сменя,но няма да го направя,защото няма с коя друга  ooooh!Тук в града всичките знаят еднакво,могат еднакво и разбират еднакво-т.е.само да мерят и теглят.Ако имам проблем ходя на частно-тя наистина разбира и и имам доверие.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 182
Сменихме я преди 2 седмици, да.  Twisted Evil
Когато Магдалена беше новородено бебче, уж всичко беше ОК.
Обаче последните месеци просто ми полази по нервите тази лекарка.
Замота и мантуто.
Наскоро дъщеря ми беше болна с висока температура - ей, чак след 5 дни и триста обяснения ни даде направление за кръв и урина. Всъщност тъкмо щяхме да ги пускаме сами.
И тъй като се оказа инфекция на пикочните пътища, аз исках да ми обясни подробно нещата, но тя взе да ми обяснява как много съм питала.  ooooh! На всичкото отгоре почти в прав текст ми заяви, че ако имаме някакъв проблем вечер или през уикендите, да не я търсим, а да звъним в дежурния център. И така нататък, и така нататък.
Ми да си гледа работата  Crossing Arms
Записахме се при джи-пито на съпруга ми, педиатър с огромен опит, много спокойна. Мога да и се обадя и посред нощ. И най-важното - обяснява. Лошото е, че при нея много се чака, но съм се подготвила за това.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


     Никога не бих я сменила!Едва ли има по-добра от нея!

Общи условия

Активация на акаунт