Чай от мента на 4,5 месечно бебе

  • 12 269
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Мога ли да давам чайче от мента на 4,5 месечно бебе?

# 1
  • Мнения: 8 999
А защо? Не че има проблем, но се чудя дали е наложително. И дали на детето ще му хареса?

# 2
  • Мнения: 1 029
това ми е любимия чай и всеки път, когато се опитам да дам на дъщеря ми (2г.) от него ми отказва.Просто не й харесва,а ина4е оби4а чайчета.Иначе незнам за някакви противопоказания за бебета и деца,стига разбира се да не се прекалява

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Мента не се дава на деца под 3г. Беше нещо свързано със сърцето.

# 4
  • Мнения: 4 111
Аз не бих дала.

# 5
  • Мнения: 2 910
И аз не бих дала.

# 6
  • Мнения: 262
Не съм давала. Но искам да вметна нещо по темата. Педито ме посъветва да давам чай от шипки при разстройство,а ако е запечена-от липа. В смисъл, че и двете билки съдържат голямо кол. витамин С. За липата го не знаех. Не обича ли лайка?  И за нея съм чувала,че  не се давала на бебета защ. била силна и е като бомба.  Така и не разбрах защо,тъй като го чух в движение. Моята дъщеричка колко чайове е изпила заради колики...и то от лайка и др!!!
 newsm78  bouquet

# 7
  • Мнения: 756
до 5 месеца мключително , а дори и по - късно чайове дори и билкови не се дават , поради това че не енапълно установен състава на вешествата им и има голяма вероятност да се намали усвояването на желязо от организма.Така че , не те съветвал да даваш чай , освен ако педиатъра не ти го е предписал нарочно и си убедана , че в него не се съдържат вещества и витамини , които могат да повлият зле на храносмилателната система.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 100
Не съм давала. Но искам да вметна нещо по темата. Педито ме посъветва да давам чай от шипки при разстройство,а ако е запечена-от липа. В смисъл, че и двете билки съдържат голямо кол. витамин С. За липата го не знаех. Не обича ли лайка?  И за нея съм чувала,че  не се давала на бебета защ. била силна и е като бомба.  Така и не разбрах защо,тъй като го чух в движение. Моята дъщеричка колко чайове е изпила заради колики...и то от лайка и др!!!
 newsm78  bouquet

за лайката знам, че раздува, т.е. не е много подходяща за колики ooooh!
аз съм давала шипка основно, но ако е била с разстройство и чай от джоджен Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
Пуснах една търсачка за ментата и в рецептите на всички чайове с мента,които намерих пишеше,че не се препоръчват за малки деца.А чай от лайка на пакетчета или от домашно събирани билки не се препоръчва за бебета,защото може да предизвика алергия към полени,оттам и сенна хрема.Преработената лайка в гранулираните бебешки чайове и хомеопатията е ок.

# 10
  • Мнения: 262
и в Бебезан-а има лайка и др. но не видях никакъв ефект. Не казвам,че е помогнала. И на Хип е същата работа. Коликите с нищо не може да ги премахнеш-когато си решат тогава се махат.

# 11
  • Мнения: 27 524
Не може. Освен това няма никакъв смисъл и нужда.

# 12
  • Мнения: 867
До 5-6 месеца нищо различно от кърма не е препоръчително да се "дава".

Ако все пак си решила, защо ти хрумна точно мента? Това е билка, знаеш ли ефекта и в/у толкова малко бебе? Аз не. Дори педиатрите от старата школа пак са против даването на билки на бебета до годинка.

# 13
  • Мнения: 957
Видях се в чудо с неговите колики. Такива маси въздух се генерира в червата му, просто на моменти недоумявам къде се събира толкова въздух в такова малко коремче. Червата му къркорят като на възрастен, просто ужасно! Като вземе да се присвива от болка пък на мен ми се плаче. Опитахме почти всичко, капки, чайчета на хип какво ли не. Прочетох че ментата действала добре при спазми и метеоризъм и се зачудих дали мога да му дам. Но явно ще се въздържа и няма да експериментирам, щом ментата не се препоръчва за малки деца.
Благодаря ви  за отговорите!

# 14
  • Мнения: 756
не искам да те плаша , ако желаеш вземи под внимание мнението ми - аз също се чудех откъде толкова въздух в това малко коремче и такъв плач от болка , че ти се къса сърцето и всичко отдавах на колики / невежеството ми причини болки на детенцето ми / ,накрая го заведох на педиатър , за да му изпишат още една опаковка Гавискон , обясних отново симтомите и на лекаря очите му се разшириха от ужас - изпрати ме незабвно в болницата и там останахме под наблюдение с тенденция да минем на хранене през тръба-оказа се Рефлукс. Съветвам те да направиш повече изследвания и да не отдаваш всичко на коликите .Весели празници!

Общи условия

Активация на акаунт