отказа да яде солени храни

  • 521
  • 5
  •   1
Отговори
Синът ми е на 15 мес.и отказва да яде солени храни.сега яде само АМ с плодова каша ,никакви супи ,месо и попара .никакъв зелен4ук .и изобщо /ни6то свястно .а педито изри4но ме предупреди да внимавам със захарта ,тъи като таткото е  диабетик .пропускам 3 хранения и пак не иска да яде супа или пуре с месо или зелен4ук.това се слу4и след като изкара един грип и бе6е отказъл да яде каквото и да е .ии така ве4е 3 мес .помагаите

# 1
  • Мнения: 3 376
Откога е така? Може би организма му не се е съвзел все още след боледуването,аз поне така си го обяснявам.

Не ти се меся,просто това което бих направила аз е първо:не бих го насилвала излишно и второ бих наблегнала на плодовете.Мисля,че след това малко по малко ще си дойдат нещата на мястото.
Все пак важното е че иска да се храни,а не отказва храната напълно.

# 2
  • Мнения: 145
И аз имам същия проблем. На 19 месеца е и предпочита сладките храни. Все още сутрин и вечер пие Нестле Джуниър с малко каша вътре,обожава плодовите млека,затова вътре слагам извара,бисквита,плод. Гризе сух хляб или парче шунка,но ядене и супи отказва напълно. Иначе мляко с грис и овесени ядки с масло и плод обожава,но се притеснявам,че му липсват месото и зеленчуците.Ще следя темата.

# 3
  • Мнения: 27 524
Спри всичко друго, освен АМ за пиене и плодове. Като огладнее - ще яде. Не му предлагай манджи и месо, може да не ги харесва засега. Зеленчуково пюре с масло засега е добре, ако прояде. Парченца кашкавал, сирене или някакво месце са също вариант за проба. Докато продължаваш да даваш сладко и той ще го знае и ще си го чака.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Ми не му давай захар.

# 5
  • Мнения: 6 615
И Сашко беше така за известно време .Аз го свързвам с зъбите .

Общи условия

Активация на акаунт