кога се дава грис

  • 14 943
  • 14
  •   1
Отговори
Zdraveite bi li mogul niakoi da mi kage ot kolko meseca se davat na bebetata - gris i krem4eta ot ni6iste

# 1
  • Мнения: 4 244
Грис можеш да даваш още от самото начало на захранването
Моите и двамцата проядоха за вечеря такава кашичка и си им остана доста време любима

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Ako грисът е пшеничен ( тоест с глутен) - най-рано след 6тия месец. Царевично нишесте може и по-рано.

# 3
а вие на кое хранене ги давате, дали да не пробвам като десерт в16-17

# 4
  • Мнения: 4 244
Цитат на: zaiche-baiche
а вие на кое хранене ги давате, дали да не пробвам като десерт в16-17

Аз го давах за вечеря
А за лека закуска съм давала плодови пюрета, чисти  или в комбинация с извара

# 5
  • Мнения: 1 289
Цитат на: zaiche-baiche
а вие на кое хранене ги давате, дали да не пробвам като десерт в16-17

Точно тогава го давам, понякога добавям и плод или плодово пюре и става като кисел. Пшеничния грис започнах към 9-тия месец.

# 6
  • Мнения: X
Хм и аз това се почудвах, тъкмо да разнообразя попарата.

# 7
  • Мнения: 4 965
Нашата лекарка ни предупреди да даваме грис най-рано в 7-мия месец. Аз давам от 2 седмици (т.е. от началото на 9-тия месец) - за следобедна закуска.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 482
какъв друг грис има освен пшеничен и намира ли се той в магазините за хранителни стоки, как го приготвяте?

# 9
a s kakvo prigotviate grisa (4uvala sum 4e ne e hubavo da se dava priasno mliako pod 9 meseca)

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: debelanata
Грис можеш да даваш още от самото начало на захранването
Моите и двамцата проядоха за вечеря такава кашичка и си им остана доста време любима


да, да  Sunglasses ! И аз така...за вечеря щерката го яде 2 години  Crazy ! Преди това 2 год. варих кремчета  ooooh! .

И аз обичам грис, но с кис. мляко. Няма ли от последното -->  Crossing Arms

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: zaiche-baiche
a s kakvo prigotviate grisa (4uvala sum 4e ne e hubavo da se dava priasno mliako pod 9 meseca)


Ами сваряваш го само с вода и добавяш адаптирано мляко или плод или масло и сирене( по-нататък като яде и сирене).

# 12
  • Мнения: 4 965
Мамчето вече го е казала - с вода, като може да добавиш и адаптирано мляко (за по-големи деца може плодове, ядки, шоколад, сладко и т.н.).
Между другото, прясното мляко е добре да се даде чак след 18 месец, а след 9-тия може кисело (дори още по-добре чак след 12-тия месец).
Зайче-байче, а ще ми позволиш ли един въпрос, ако нямаш нищо против? Твоето бебенце е още мъничко... защо толкова бързаш със захранването (видях, че има и още една твоя тема)?
Аз мисля, че засега най-добре за детенцето ти е да пие млекце (кърма или адаптирано). На 4,5 месеца нашите бебки пиеха само мляко и 1-2 пъти в седмицата им давах домашно приготвени плодови или зеленчукови пюрета (при това само от 1 плод или зеленчук, защото тепърва бях започнала захранването). Това е мое лично мнение и не искам да ти го натрапвам. Питам от любопитство.

# 13
Naistina ne sme golemi, no pediatarkata taka ni kaza sled 4m zelen4ukovo pure i ka6a( mislia 4e tia e fen na rannoto zahranvane)Az mu davam samo niakolko lugi4ki, za6toto mai ni6to ne mu haresva osven mliakoto- zatova re6ih da probvam s gris, no dali e o6te rano?  33uu   33uu

# 14
  • Мнения: 4 965
Изключително рано е за грис. Гледах на пакетчето и наистина е от пшенично брашно. Всичко, което има глутен, е добре да се дава поне след 6-тия месец (същото важи и за кашите с глутен - задължително гледай съдържанието). Сега, ако даваш каши, давай безглутенови. Имай предвид, че и някои зеленчукови пюрета също имат глутен. Най-добре давай домашни.
Ще ти цитирам нашата педиатърка (която много уважавам, защото винаги се съобразява с мен): "Аз само те насочвам за храненето и целта е да ти помагам - не да те поучавам, защото ти си тази, която е 24 часа с децата и знае от какво имат нужда, кога огладняват и как им понася всяка една храна." Дала ми е няколко примерни схеми за захранване и аз си избрах по коя да въвеждам храните. Във всички схеми обаче грисът (и изобщо глутенът) е след 6-тия месец.

Общи условия

Активация на акаунт