Боледуване на децата и детската ясла

  • 5 378
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
Дъщеря ми ходи на ясла и много често боледува,последния път бяхме на инжекции.
Преди това изпи 4 силни антибиотика без резултат.
Излекува се,останах си още 10 дни вкъщи,за да закрепне,нямаше как да си остана
повече/ходя на работа/ и я дадох на ясла.На втория ден! беше вече със сополи и кашлица.
Давах и есбиритокс,витамини уж за профилактика нищо не помага.
Кажете ми вие как се справяте?

# 1
  • Мнения: 573
Моят син е на  ясла точно от два месеца.Ходи плътно един месец ,след което започна леко да на кашля и два пъти имаше хрема.Всичко това боледуване го овладяхме за максимум 5 дни. Лекувам с хомеопатия,давам коластра само. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 9 826
 Много е неприятно това с честите боледувания на детето.Така както описваш нещата най-добрия вариант е временно да я спреш от ясла.Друг е въпросът дали това ти е възможно.Четири поредни АБ и след това инжекции ми се струва много за крехкия организъм на детенце.Не знам,честно казано аз в такъв случай бих търсила друг вариант,но не и ясла.Осъзнавам,че това не винаги е възможно...

# 3
  • Мнения: 66
Синът ми е на ясла вече 6мес, но целият декември сме си в нас.Излекувахме хремата, след това дойде кашлица. ooooh!Докато  ни пораснат децата може би ще е така.Аз се договорих с моя шеф да работя зимата в нас и явно това ще е спасението.

# 4
  • където има любов
  • Мнения: 307
Октомври пуснах Алекс на ясла-ходи 4дни,после месец лекувахме бактерия в носа.Отново я пуснах ,след като направих изслезване и видях ,че е излекувана-ходи 2 дни после всичко се повтори.Не смятам да я пускам отново.

# 5
е какво да кажа. Н е знам дали за частна ясла ли става за въпрос, но за държавната - товае. З 40 лв. толкова гледат. А з също съм учител в по-горен е тап и виждам как всички колеги на всякъде си гледат работата през пръсти. Детето ми е на4 години. от 2 години ходи на градина. Всяка коледа я караме болни. Защото госпожите правят тържество с родителите. иДВА СУМА ТИ НАРОД. вОДЯТ И БОЛНИ И ЗДРАВИ ДЕЦА ДА ВИДЯТ ДЯДО КОЛЕДА. е ПИСНА МИ. Боледува често, но като миналата година - беше ужас. лепна първия вирус на 27.12 и последния на 1 март. през това време беше все болна. Разбирам, че повечето родители имат ангажименти, но аз като педагог съм категорично против даването на ясла преди 3 години. Изпитах го на собствен гръб и знам!

# 6
  • Мнения: 752
Сигурно принципно всички са против яслата, но понякога просто няма друг избор. И двете ми деца ходят/са ходили на ясла. Просто нямам друг вариант. А това за частна - държавна - според мен няма значение. Имам приятели, на които децата са частни и пак боледуват. Това за мен е въпрос на култура на родителя. Не може да си водиш болното дете там. Първо, защото все пак е болно и не му е добре. Там нито ще го гушкат, нито ще му правят чайчета и т.н. от този род. Просто ми се струва малко коравосърдечно. И второ - да заразява другите деца. Защо трябва да страдат и други мъничета? Смятам,че ако наистина се водят само здрави деца, боледуванията на всички деца ще намалеят чувствително и няма да се налага през седмица да си вземаме болнични.

Мога само да те успокоя, че тези болести се "израстват". Голямата сега е в градината и боледува мнооого рядко. Но все пак се наболедува в яслата. Тогава беше ужас. Повечето деца са от яслата и сега да чукна на дърво са здрава група.
Пожелавам ти да се закрепите бързо!  Hug

# 7
  • Мнения: 17 401
НЕ са виновни госпожите. Заведох болното си дете да види Дядо Коледа. Без никакви угризения- в групата им има деца, които целогодишно кашлят и родителите твърдят, че нищо им няма.

# 8
  • Мнения: 752
Това за Коледа е различно. Миналата година също я заведох само за това (беше болна) и аз без никакви угризения. Все пак това тържество го чакат от месеци децата.

# 9
  • Мнения: 17 401
Да, де. Дай сега, заради незаменими кадри, децата ни да си пропуснат коледните тържества! Е, толерантността ми в това отношение се изчерпа. Сори!

# 10
  • Мнения: 903
Не става въпрос за незаменими кадри, а за здрави деца.
Моето семейство също има нужда от парите, които бих печелила, ако децата не бяха вечно болни и аз ходех на работа, но заради такива "съвестни родители" всеки път когато ги пусна се заразяват. Така аз си стоя у дома и си ги гледам, защото не искам да заразят другите.  Мисля ,че всеки, който е решил да създава деца, трябва да носи отговорността си и да си ги гледа като са болни.
Ръководството на яслата също има вина, че приема болни деца.
ПП: Моите пропуснаха, така очакваното тържество, за да не заразим децата с бактерията в носа, която имаме.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
: DidiP, напълно сим съгласна с теб. Аз работя на такава работа , която финансово не ме устройва, но заради детето си стоя там. Никога не съм я водила болна на градина, взимам болничен и като оздравее я пращам отново. Не ми беше приятно като разбрах, че за тържеството са довели и деца с температура. Ами според мен здравите деца пък трябва ли да се разбилеят за празниците, защото болните искали да видят Дядо Коледа точно в градината. На хиляди места вече има Дядо Коледа ако родителите помислят могат да си заведат детето да се срещне със стареца. Моето дете  беше на тържеството здраво и дано не се разболее.
Много здраве и усмивки на всички дечица!

# 12
  • Мнения: 17 401
Ами нали и аз това казвам. Ай стига оправдания, че не можели да вземат болнични! НЕ е виновен персоналът, бе! Има едно дете в групата на дъщеря ми- стигало се е до там, че сестрата да вика лекар, за да го прегледа пред родителя. Нарочно го пиша това във форума, и да се разпознаят- не ме интересува!
ivben, много вероятно е децата да са се заразили от другарчетата си, така че...

# 13
  • Мнения: 334
Благодаря ви за отговорите.
Моето мнение е,че освен,че се водят болни дечица и персонала е под всякаква критика.
Те не искат да работят.На такива случки съм ставала свидетел,че не е за разправяне.
И какво да направя -глас в пустиня #Cussing out
От 6 месеца е на ясла,а вече е изпила толкова антибиотици,че дори не помня броя им.
Никога не съм я пращала болна в яслата,независимо какво ми е струвало това.Но има майки,които оставят
децата си дори с температура!
Сега пак се скарахме с мъжа ми,а на кого да я оставя утре?Ще ме уволнят от работа с тези болнични.
Колегите се сърдят,че трябва да поемат  и част от моята работа. ooooh!
Пред мен стои въпроса да напусна ли работа,за да си гледам детето?А как ще се справим финансово?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009

Мога само да те успокоя, че тези болести се "израстват". Голямата сега е в градината и боледува мнооого рядко. Но все пак се наболедува в яслата. Тогава беше ужас. Повечето деца са от яслата и сега да чукна на дърво са здрава група.
Пожелавам ти да се закрепите бързо!  Hug
И при нас е така. Като че ли първата година всички деца боледуват повече -докато привикнат с колективните вируси, циркулиращи в групата. Да те успокоя - след тая първа год. /за някои е в яслата, за други в ДГ, но в повечето случаи се минава през такъв период/, всичко си идва на мястото и нещата откъм заболявания си нормализират. Peace

Общи условия

Активация на акаунт