Съвет за инхалатор- спешно

  • 832
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 56
Мили мами, бебчето ми е на 3 месеца и половина и е с ужасна хрема и кашлица вече цяла седмица ще се побъркам. #2gunfire
По съвет на педито му купих инхалатор на Чико и правим по няколко пъти на ден инхалации с физиологичен разтвор. Но не мога да разбера след като сложа разтвора той изпарява ли се или какво става с него защото на мен ми прави впечатление че нашия си стои вътре дори не съм сигурна дали намаля като количество.Моля ви кажете ми ако на някой му се е налагало да ползва да не би нещо аз да не правя като хорта. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 872
Не съм запозната с тези инхалатри,но по принцип инхалация се прави,като заври разтворът и се диша парата.А този какъв е  - електрически ли.Защо не попиташ педиатъра ти как се прави инхалация с него

# 2
  • Мнения: 1 266
Какво количество физиологичен разтвор слагаш вътре? 10 мл са много и ще се инхалирате цяла вечност. Оптимално е между 3 и 5 мл и по-чести инхалации - през 3/4 часа.
Също така дали се изпарява разтворът зависи от това колко дълбоко диша детето. Твоето е мъничко и сигурно не вдишва много дълбоко. С маска ли го инхалираш?

Общи условия

Активация на акаунт