Не е акала цял ден

  • 9 029
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
От няколко дни Ева има ужасни колики и от вчера почнахме да и даваме Еспумизан L. След първата доза се изака доста сериозно даже цялото ако беше на балончета(това беше  вчера някъде следобяд). От тогава е акала само веднъж и то съвсем малко сутринта някъде към 4-5 и от тогава пак нищо. Вече почвам да се притеснявам дали това не е опасно за нея, да не е някаква реакция от капките или знам ли и аз какво може да е... Ако някой знае нещо по въпроса нека да пише... Neutral Face

# 1
  • Мнения: 46 438
Нищо му няма на детето Wink

# 2
  • Мнения: 1 181
не се притеснявай. Важно е да се изака до 36 часа след последното акане. А за капките - Саб Симплекс запичат малко, а за еспумизан незнам.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 7 477
niama strashno.
sled 36 ia chas veche vzimai merki,za sega ne se pritesniavai.

nise sme stigali do nomera s termometara,no chak sled 48 chasa Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 752
А какви мерки се взимат след 36 часа ?  Thinking
Какво се прави ?

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Когато Иво беше малко бебе педиатърката ни каза, че не е страшно дори и бебето да не е акало 72 часа. Едва след това трябва да предприема нещо. Разбира се, и аз започвах да се шашкам след първите 24 часа, но постепенно нещата се регулираха. Никога не съм използвала термометър. Само веднъж в пристъп на истерия дадох Дуфалак след 24-тия час.

# 6
  • Мнения: 1 181
аз или давам дуфалак или правя клизма с термометъра

# 7
  • Мнения: 64
И ние бяхме запечени докато приемаше Еспумизана,има ли сме по 2 даже и 3 дни без да акаме.Нищо не сьм му правила,на третия ден си свьршваше работата сам...доста обилно като количество.А иначе може да му помогнеш с термометьра,малко сапунче - ама най добре си питай педиатьра за това.
А и какви са тези балончета Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 752
ами балончетата предполагам са от газовете...то нали в крайна сметка тези колики са си живи газове които им се разхождата по червата и из стомахчетата...

# 9
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Само 2 пъти Дени не беше акал 24 часа и тъй като аз това го броя за запек;) действахме с термометъра. А, иначе, в родилния дом ни казаха, че до 3 дни е нормално да не ака. След това чак да вземаме драстични мерки. Добре, че не се е налагало. Simple Smile

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не се притеснявай!
Мони веднъж не ака 3 дни - беше на 2 месеца и половина тогава. Но не се напъваше, нито я болеше коремчето и, понеже беше само на кърма, всъщност нямаше запек. За всеки случай аз хапвах малко по-разхлабващи храни.

# 11
  • Мнения: 5 370
Мила Надя,да те успокоя-моят дребос от 15-16 ден си ака през...ден.Та така до днес-обаче откакто взехме чайче на Блевит-нещата се порегулираха.Тъй като той е изцяло на адапте,аз не се тревожа,когато прескочи ден.Според моят оедиатър за запек се говори,когато акитата са твърди и много оформени-това не ни се е случвало.Дуфалак купих и аз тогава-преди месец-така си и стои неизползван.Той ходи пре ден,по веднъж-дваж-а преди два дни 4 пъти-живо постижение Laughing

# 12
искам да ти кажа да не се притесниаваш това се срещта при много бебоци и на нас ни се слу4и на 2 месеца но аз му дадох малко сок4е от сливи и веднага нещтата се опражиха

# 13
  • Мнения: 1 680
A zashto davash Espumisan?

# 14
  • Мнения: 1 613
Цитат на: Vivi
педиатърката ни каза, че не е страшно дори и бебето да не е акало 72 часа. Едва след това трябва да предприема нещо.


И на нас така ни казаха.
Зорница след като навърши месец ака през ден. От скоро започна да ака всеки ден, предполагам от пюретата.
Не се притеснявай!

Общи условия

Активация на акаунт