влагоабсорбираща кутия Humydry против конденз и мухъл

  • 9 032
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
някой използвал ли е този продукт и какви ви са отзивите
http://catalog.bg/product.php?company=12560&id=18866

# 1
  • Мнения: 315
аз съм използвала подобна кутия,наистина абсорбира влагата но в малки количества , не може да те спаси нито от влагата нито от мухъла.Ние това лято си сложихме гипс картон по стените на които избиваше мухъла и съм доволна нямам вече такъв проблем

# 2
  • Мнения: 83
Аз използвам от няколко години и съм доволна.

# 3
  • Мнения: 3 641
Не видях цена, някой знае ли колко струва? Simple Smile

# 4
  • Мнения: 143
28лв е цената

# 5
# 6
  • Мнения: 8 999
Моля ви, кажете ми защо някои от вас търсят влагоуловител, а други - овлажнител за въздух. Живяла съм в жилища с различен вид отопление и различен вид дограма, с различно изложение и т.н. Но никога не съм имала нужда от нито един от двата уреда. Как определяте кога и кой уред е необходим. Никога не ми е било нито прекалено сухо, нито прекалено влажно. През зимата прането ми винаги съхне на сушилка в хола - дали се налага да ползвам влагоуловител? Но пък вкъщи никога не е имало мухъл /освен в един от апартаментите, но там влага проникваше от счупен улук, който позволяваше на дъждовната вода да се стича по стената отвън. Като поправиха улука и мухълът изчезна.

# 7
  • Мнения: 7 640
това не се ли продаваше в Кауфланд?

# 8
  • Мнения: 2 037
Продуктите с тази марка се продават винаги на "Стройкото". От там си купих преди години 2 броя от по-малките кутии. Това от снимката е огромно. Купих ги за мазето. След това си снябдяваш само пълнителите. Принципът е, че това, което е в пълнителя, в горната част на кутията, постепенно се втечнява и изхвърляш течност от долната част. Да ти кажа, при мен доста бързо се втечняваха. Пробвах и с най-малката им разфасофка за банята, обаче не видях разлика.
Ако не ти трябва естетически издържано "устройство" за улавяне на влагата, гледах по ТВ следното: Режеш една бутилка от литър и половина минерална малко над "талията" й. Обръщаш и вкарваш с отвора надолу. После слагаш един тензух, и пълниш с морска сол. Абсолютно същия принцип. Дано ме разбра. Скоро ще го тествам.

# 9
  • Мнения: 224
Продуктите с тази марка се продават винаги на "Стройкото". От там си купих преди години 2 броя от по-малките кутии. Това от снимката е огромно. Купих ги за мазето. След това си снябдяваш само пълнителите. Принципът е, че това, което е в пълнителя, в горната част на кутията, постепенно се втечнява и изхвърляш течност от долната част. Да ти кажа, при мен доста бързо се втечняваха. Пробвах и с най-малката им разфасофка за банята, обаче не видях разлика.
Ако не ти трябва естетически издържано "устройство" за улавяне на влагата, гледах по ТВ следното: Режеш една бутилка от литър и половина минерална малко над "талията" й. Обръщаш и вкарваш с отвора надолу. После слагаш един тензух, и пълниш с морска сол. Абсолютно същия принцип. Дано ме разбра. Скоро ще го тествам.

Я обясни по подробно моля те  Praynig

# 10
  • Мнения: 2 037
Kossi, не знам как да го обясня по-разбираемо. И кое по-точно, принципа на Хюмидрай или това с шишето?

# 11
  • София
  • Мнения: 15 913
Интересува ме за бутилката от минер. вода. Ако може отзиви като го тестваш.

# 12
  • Мнения: 224
Това с шишето и морската сол.

# 13
  • Мнения: 2 037
Ще се опитам по-описателно да го кажа. Идеята е да се среже бутилката на две, горната част се вкарва надолу с отвора в долната. Слага се малко памук (не го бях споменала предния път) в отвора на шишето, там където се завинтва капачката. Това, с цел морската сол да не пропада надолу. Със същата цел сложете като филтър на кафе машина и един тензух. После напълнете с морска сол. Получава се нещо като пясъчен часовник, лека-полека морската сол от  горната част се втечнява и минавайки през тензуха и памука отива в долната. Изхвърля се от време на време. Дано да ме разбрахте.Търсих линк на предаването по френската, където го гледах, но не открих.  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 15 913
Благодаря, сега го разбрах, ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт